
OTP Ritmus Vállalkozásfejlesztési Hitel
- Egyszerűen igényelhető
- Igényléséhez nincs szükség üzleti tervre
- Szabad felhasználásra és hitelkiváltásra is fordítható
OTP Ritmus Vállalkozásfejlesztési Hitel
OTP Ritmus Forgóeszközhitel
OTP Ritmus Folyószámlahitel
A szabad felhasználású vállalkozói hitel szabadon felhasználható. A szabad felhasználású vállalkozói hitel egyszerűen és gyorsan igényelhető, és bármilyen célra felhasználható. Mivel a hitel felhasználásának célját nem kell meghatározni, ezért a hitelt a vállalkozás aktuális problémáinak megoldására lehet fordítani.
A szabad felhasználású vállalkozó hitel felhasználható a napi kiadások fedezésére, munkabérfizetésre, eszközbeszerzés vagy beruházásra. A felhasználásról a cég dönt olyan módon, hogy a hitelcélt nem kell akár évekre előre meghatározni. A rugalmas felhasználás elősegítheti a vállalkozás működését, fejlődését és segíthet a nyereségesség javításában is.
Vállalkozói hitel igényelhető beruházás finanszírozására, van likviditási hitel, folyószámlahitel és projekthitel is. Speciális vállalkozói hitelek is vannak, amik a gazdaság különböző szektorainak igényeihez igazodnak. Igényelhető vállalkozói hitel turisztikai vagy agrár célra is. A szabad felhasználású vállalkozói hiteleket bármelyik szektor eredményesen használhatja. Mivel a hitel célja nem kötött, és az szabadon felhasználható.
Egy adott vállalkozói cél eléréséhez igényelhető beruházási vagy forgóeszközhitel. Akkor azonban, amikor általános segítségre van szükség, a szabadon felhasználható vállalkozói hitel lehet a megoldás.
A vállalkozás fejlesztése a leggyakoribb oka a hitelfelvételnek. A kapott összeg megerősítheti a piaci pozíciót, növelhető vele a készlet, és ingatlan vagy eszközbeszerzésre is igényelhető hitel. A szabad felhasználású vállalkozói hitellel bármilyen cél megvalósítható.
A szabad felhasználású vállalkozói hitel a vállalkozás minden területét erősítheti. A felhasználás üteméről a tulajdonos dönt, így azt arra és akkor használja fel, amikor az a legelőnyösebb a vállalkozás számára.
A vállalkozói folyószámlahitel egy szabad felhasználású vállalkozói hitel. A vállalkozás bankszámlájához kapcsolódik, csak egyszer kell igényelni, és a felhasznált hitelkeret a visszafizetés után újra elkölthető. A vállalkozó folyószámlahitelt bankkártyával is felhasználhatja a vállalkozás.
Az igénylése egyszerű, az elbírálás gyors, és a megállapított hitelkeret akár két évig is a vállalkozás rendelkezésére áll. A vállalkozói folyószámlahitel költségei optimalizálhatóak, hiszen csak az igénybe vett kölcsönrész után kell kamatot fizetni, nem a teljes hitelkeret után.
Egy konkrét célra igényelt vállalkozói hitel esetén a cél megvalósulását igazolni kell a hitelt nyújtó pénzintézetnek. Ez plusz terhet ró a vállalkozásra, dokumentumokat, igazolásokat kell határidőre benyújtani. A szabad felhasználású vállalkozói hitel esetében a hitelfelvétel után nem lesz szükség arra, hogy a vállalkozás igazolja, hogy mire költötte el az igényelt összeget.
Már az igényléskor több dokumentumra van szükség akkor is, ha a hitelhez biztosítékot kér a pénzintézet. A biztosíték leggyakrabban ingatlanfedezetet jelent, ilyenkor pedig az ingatlant fel kell értékeltetni, az ingatlanra jelzálogjog bejegyzés kerül, és ez nem csak adminisztrációs teher, de anyagi is. A biztosíték bevonásának költségei ugyanis általában a vállalkozást terhelik.
A legjobb szabad felhasználású vállalkozói hitel kiválasztásához hitelkalkulátor használható. A kalkulátor használatával könnyen és gyorsan található meg a vállalkozás számára legideálisabb konstrukció. És még a bankfiókba sem kell bemenni. Szakértő weboldalak segíthetnek a legjobb szabad felhasználású vállalkozói hitel kiválasztásában.
A szabad felhasználású vállalkozói hitel igényléséhez be kell nyújtani a pénzintézet által kért dokumentációt. Alapfeltétel, hogy a vállalkozás ellen nem folyhat csődeljárás vagy végelszámolás. A vállalkozásnak nem lehet lejárt köztartozása és lejárt hiteltartozása sem, és tartósan veszteséges sem lehet. A vállalkozás nem szerepelhet a Központi Hitelinformációs Rendszer negatív adóslistáján. A hitelt nyújtó pénzintézet azt is ellenőrzi, hogy a vállalkozás tulajdonosának vagy tulajdonosainak volt-e nem fizetett hitele.
A vállalkozás üzletszerű működéséhez szükséges jogerős hatósági engedélyeket is be kell mutatni. Bevallást és adóigazolást is kérni fog a pénzintézet. Többnyire két lezárt üzleti év az elvárás.
A bankok eltérő hitelezési gyakorlatot folytatnak, ezért hiteligénylés előtt mindig tájékozódni kell a feltételekről és az elvárt dokumentációról.
Amikor megszületett a döntés, hogy a vállalkozás szabad felhasználású vállalkozói hitelt fog igényelni, be kell nyújtani a szükséges dokumentumokat. A pozitív hitelbírálat után, a szerződéskötést követően, a bank a vállalkozás rendelkezésére bocsátja a hitelt. A hitel elbírálásának ideje hitelenként és bankonként eltérő.
A szabad felhasználású vállalkozói hitel vonzó a vállalkozások számára, ám nem mindig ez a legjobb választás. Nagyobb összegű, beruházási célú, hosszabb futamidejű hitelek esetén elképzelhető, hogy nem a szabad felhasználású hitel lesz a legkedvezőbb konstrukció, amivel a vállalkozás megvalósíthatja a terveit. Alapos mérlegelést kíván a döntés, és szükség esetén szakértő tanácsát is kérheti a cég. Egy hosszabb futamidejű, magas hitelösszeg esetén nagy eltérések lehetnek a hitelfajták árazásában.
Nem csak a piaci szabad felhasználású vállalkozói hitelt vehet fel a vállalkozás. Lehetőség van államilag díjtámogatott konstrukció igénylésére is. Egy kamat és díjtámogatott konstrukció kedvező lehet, a feltételek és a díjak mértéke is jobban megfelelhet egy vállalkozásnak, mintha piaci hitel igényelne. A támogatott konstrukciók közül szabadon felhasználható a Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX. Nagy összegű folyószámlahitel-keret igényelhető a Széchenyi Kártya programban.
A szabad felhasználású vállalkozói hitel segíthet a napi likviditási problémák megoldásában, és ez állami díjtámogatással jóval kisebb terhet jelent a vállalkozásnak.
Így kaphatod meg a hitelt
1. Kalkuláció
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
2. Kiválasztás
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
3. Igénylés
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
4. Szerződés
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
Tévhitek a babakötvénnyel kapcsolatban is terjednek; ezek közül gyűjtöttünk össze 5+1-et, és az alábbiakban meg is cáfoljuk őket!
Emelkednek a bankszámladíjak is hamarosan, ami talán nem meglepő, tekintve a rekordmagas inflációt – lássuk, mire lehet számítani!
A Gránit Bank lakáshitelei kiemelkedően kedvező kamatozással és akciókkal csábítják az ügyfeleket; ismerkedj meg velük közelebbről!
A forint alapú bankszámla és a devizaszámla között számos különbség van a pénznemen túl is – az alábbiakban ezekkel ismerkedhetsz meg.