A 2021. január elsején induló lakásfelújítási támogatás egy vissza nem térítendő állami támogatás. A támogatás összegét lakóingatlanunk korszerűsítésére, felújítására tudjuk felhasználni. A támogatás keretén belül maximum hárommillió forintot kaphatunk, úgy, hogy a lakásfelújítási munkák teljes költségének maximum fele igényelhető vissza. A beruházást el kell végezni, azt ki is kell fizetni, ezután lehet beadni az igénylést a kért dokumentumokkal a támogatásra. Ha minden rendben van, a kincstár harminc napon belül utalja az összeget a számlánkra. Akinek nincs elegendő saját forrása, annak jól jöhet a támogatott lakásfelújítási hitel, amely önerőként és a támogatás megelőlegezéseként is felhasználható.
Az kaphat támogatott lakásfelújítási hitelt, aki jogosult a lakásfelújítási támogatásra, fontos azonban, hogy a bankok hitelképességi vizsgálatának is meg kell felelni.
A támogatott lakásfelújítási hitelről legfontosabb paraméterei, számokban.
A lakásfelújítási hitelt azok kaphatják meg, akik jogosultak a maximum 3 millió forint értékű lakásfelújítási támogatás igénylésére. A lakásfelújítási támogatás főbb feltételei a következők: legyen legalább egy, 25 év alatti, a szülőkkel egy háztartásban élő gyermek, az igénylőnek legalább 1 éves, folyamatos TB jogviszonnyal kell rendelkeznie, és lehet együtt is igényelni, de ebben az esetben az igénylő házas vagy élettársaknak azonos lakóhelyen kell élniük.
További feltétel, hogy a támogatott lakásfelújítási hitelhez meg kell felelni a választott bank hitelminősítésén is.
A hitelminősítésen megfelelő mértékű igazolt jövedelmet kell felmutatni, emellett állandó, legalább három hónapos munkaviszonyra is szükség van. A lakásfelújítási támogatásnak nem feltétele, hogy az igénylő ne szerepeljen a negatív adóslistán. A hitelt viszont az az igénylő nem kapja meg, aki szerepel a KHR-ben.
A lakásfelújítási hitel igényléséhez az alábbi iratokra biztosan szükség lesz. A bankok ezeken kívül más dokumentumokat is bekérhetnek a bírálathoz.
Azoknál a bankoknál, amelyek felvették kínálatukba ezt a terméket. Érdemes tájékozódni róla, hogy mely pénzintézeteknél érhető el a lakásfelújítási hitel. Tudni kell, hogy a támogatott hitel paraméterei mindenütt ugyanolyanok, hiszen azokat az állam szabályozza és garantálja, ám ettől függetlenül a bankok termékei között lehet különbség, az eltérő hitelezési gyakorlat miatt. Ezek a különbözőségek például a számlavezetési díj mértékében jelentkezhetnek, de eltérőek lehetnek a hitelfelvétel feltételei is.
A támogatott lakásfelújítási hitel felhasználásnak egyik feltétele, hogy a kölcsön összegének folyósítását követően fél éven belül be kell fejeződnie a munkálatoknak. A lakásfelújítási hitel igénylésekor a bank részletes költségvetési tervet is kérhet az igénylőtől. Ennek a tervnek tartalmaznia kell a munkálatok megnevezését, leírását, az anyagdíját, a munkadíját és a felújítás összes költségét.
A lakásfelújítási hitelen lévő állami kamattámogatást a bank megvonhatja, ha nem teljesülnek bizonyos feltételek. Ezek közül a legfontosabb, hogy fennálljanak a lakásfelújítási támogatás feltételei. Ha ugyanis a felújítási munkálatokkal kapcsolatos utolsó számla kifizetésének napjától, de legkésőbb 2022. december 31-étől számított 150 napon belül az államkincstár nem állít ki támogatói okiratot, akkor megszűnik a kamattámogatás. Ilyenkor az utolsó számla kifizetésének napjától, de legkésőbb 2022. december 31-étől számított 150. naptól szűnik meg a kölcsön kamattámogatása. A támogatói okirat jelenti azt, hogy mindenben megfelelünk a lakásfelújítási támogatás feltételeinek, a kincstár mindent rendben talált, és annak kiállítását követően utalta a lakásfelújítási támogatás összegét. Az állami kamattámogatás abban az esetben is megszűnik, ha a lakásfelújítási támogatás összege nem éri el az lakásfelújítási hitel kölcsönszerződésben megállapított összegének 25 százalékát.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.
Így kaphatod meg a hitelt
1. Kalkuláció
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
2. Kiválasztás
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
3. Igénylés
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
4. Szerződés
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
A támogatott lakásfelújítási hitel feltétele, hogy az igénylő megfeleljen a lakásfelújítási támogatás feltételeinek. Ezt a munkálatok befejeződése után igazolnia kell egy a Magyar Államkincstártól kapott támogatói okirattal.
Nem. A támogatott lakásfelújítási hitel kamata fix 3 százalék a futamidő végéig.
A támogatott lakásfelújítási hitel maximális összege 6 millió forint. Fontos azonban tudni, hogy meg kell felelni a bank hitelbírálatának ahhoz, hogy megkapjuk a maximális összeget.
A kapott állami támogatást fel lehet használni előtörlesztésre. Előtörlesztés esetén csökkenhet a havi törlesztőrészlet nagysága.
A hitel a lakásfelújítási támogatás céljaira használható fel. A Magyar Államkincstár weboldalán található erről egy részletes lista. Ha bizonytalanok vagyunk, telefonon is segítenek nekünk.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
Az utóbbi években egyre több befektető számára vált ismertté és népszerűvé a Tartós Befektetési Számla (TBSZ), amely nem csupán adóelőnyöket kínál, hanem egyfajta pénzügyi tudatosságot is sugall. A TBSZ számla előnyei és hátrányai mellett érdemes megvizsgálni azt is, hogy miért is vált ennyire vonzóvá a befektetők körében. Mutatjuk, hogy miért.
A CSOK támogatás lejárta előtt nem lehet elköltözni a támogatott ingatlanból – gondolja mindenki. Van azonban egy olyan lehetőség, amivel azok élhetnek, akik mégis költözni akarnak. Ez pedig a fedezetcsere. De ez mégis mit jelent? És hogyan működik a gyakorlatban? Utánajártunk, és mutatjuk.
A tranzakciós illetéket a bankoknak kell megfizetniük, a bankok azonban megtalálhatják a módját, hogy ezt kifizettessék az ügyfeleikkel. Mire számíthatunk ügyfélként a tranzakciós illeték emelése után? Nőni fognak a banki költségeink? És ha igen, mit tehetünk ez ellen? Szakértőink válaszolnak a kérdésekre.
A személyi kölcsön igényléskor a felkészült hitelfelvevő azonnal megnézi a Teljes Hiteldíj Mutatót. És ez így van rendjén. De mi a helyzet akkor, ha a bank kötelezően előírja a bankszámlanyitást az igényléshez? Hiszen a bankszámlának is lesznek költségei. Fontos, hogy erről a költségről se feledkezz meg!