Mindössze 10,4%-os THM-mel!
Téli varázs kölcsön
14 hónapra számítva
- Szabad felhasználású
- Kezes és fedezet nélkül
- Futamidő végéig fix kamat
- promóció -
Mindössze 10,4%-os THM-mel!
Téli varázs kölcsön
- promóció -
Online igénylés!
Megújuló Hitel
- promóció -
Többféle kamatkedvezménnyel!
Raiffeisen Személyi Kölcsön - Aktív számlahasználat
- promóció -
Akár 15 percen belül!
eHitel 12
- promóció -
Extra Plus Személyi Kölcsön
- promóció -
CIB Előrelépő Személyi Kölcsön
- promóció -
Fix Kamat személyi kölcsön
- promóció -
K&H kiemelt személyi kölcsön
- promóció -
OTP Személyi kölcsön
- promóció -
A kis összegű hitel voltaképpen egy személyi kölcsön konstrukció, amely többféle előnyt is tartogat az igénylő/felhasználó számára. Lássuk, melyek ezek!
A kis összegű hitel esetében nem kell ingatlanfedezetről és önerőről gondoskodnunk az igényléskor.
Említettük, a kis összegű kölcsön egy személyi hitel, amely pedig szabadon felhasználható, azaz nem kell igazolni a hitel célját, bármire elkölthető az igényelt összeg.
Mivel kis összegről van szó, a hitelbírálat sem bonyolult és a folyósítás is gyorsan megtörténik. A személyi hitel intézésének menetét tovább könnyíti, hogy sok esetben telefonon, vagy interneten is le lehet bonyolítani a személyi kölcsön igénylését.
A kis összegű hitelek igénylése nagyjából megegyezik a különböző, másfajta személyi kölcsön, személyi hitel termékek igénylésével.
Egy hitelfelvétel esetében – legyen az személyi kölcsön, vagy más típusú hitel – a pénzintézeteknek többféle állami szabályozást kell figyelembe venniük, az egyik ilyen a jövedelemarányos törlesztőrészlet mutató (JTM). A JTM azt szabályozza, hogy az ügyfél saját bevételének hány százalékát költheti maximum hiteltörlesztésre havonta. A JTM-et kötelező vizsgálni a 450 000 ft feletti hiteleknél. Nettó 600 000 ft havi jövedelem felett jobban terhelhető az igénylő, nettó 600 000 ft havi bevétel alatt szigorúbb a JTM. Nemcsak a jövedelem számít, hanem a hitel kamatperiódusa is, minél hosszabb, anná jobban terhelhető a havi rendszeres bevétel. Utóbbi csak a jelzálogkölcsönöknél érvényes, hiszen a személyi kölcsön fix kamatperiódussal igényelhető.
Nézőpont kérdése, bármelyik lehet kis összegű személyi kölcsön. Sőt, ahogyan az az általunk listázott banki kínálatban látszik, ennél kisebb és nagyobb összegben is gondolkodhatunk. A hitelezők sokféle terméke elérhető, érdemes megnézni a kölcsönök részleteit, összehasonlítani őket és ez, illetve saját céljaink alapján választani. Oldalunk a lehető legprofibb, legsokoldalúbb segítséget igyekszik nyújtani a kínálatban való eligazodásban.
A kis összegű hitel olyan hitel, amelynek összege 100 000 forint és 1 millió forint között van. (vagy 500 ezer forint)
Leggyakrabban személyi hitel formájában vehető igénybe, de létezik gyorskölcsön és áruhitel is kis összegben.
A kis összegű személyi hitel egy olyan hitel, amelyhez nincs szükség ingatlanfedezetre, és szabad felhasználású. Ez azt jelenti, hogy a hitelből bármire költhetjük a pénzt, legyen szó akár váratlan kiadásról, akár nagyobb vásárlásról.
A kis összegű személyi hitel igényléséhez az alábbi feltételeknek kell megfelelni:
A kis összegű személyi hitel igénylése előtt érdemes összehasonlítani a különböző pénzintézetek ajánlatait, hogy megtaláljuk a számunkra legkedvezőbbet.
A kis összegű személyi hitel igénylése online és személyesen is lehetséges.
Online igénylés esetén a pénzintézet honlapján kell kitölteni egy kérelmet, és csatolni kell a szükséges dokumentumokat. Személyes igénylés esetén a pénzintézet irodájában kell benyújtani a kérelmet és a dokumentumokat.
A kis összegű személyi hitel igényléséhez a következő dokumentumok szükségesek:
A kis összegű személyi hitel általában néhány napon belül elbírálásra kerül. (ennél rövidebb bírálati idő is van)
A kis összegű hitel felvétele után a pénzintézet átutalja a hitel összegét a bankszámlánkra. A hitel törlesztőrészleteit havonta kell fizetni.
A kis összegű hitel törlesztőrészleteit a hitelszerződésben meghatározott módon kell fizetni. A törlesztőrészlet összege függ a hitel összegétől, a futamidőtől és a kamatozástól.
A kis összegű hitel előtörlesztése is lehetséges. Az előtörlesztés esetén a hitel teljes összegét vagy annak egy részét egyszerre fizetjük vissza. Az előtörlesztésnek általában kedvezményes feltételei vannak.
A személyi kölcsön összege nagymértékben függ a kölcsön felvevőjének pénzügyi helyzetétől, és a pénzintézettől, ahol a kölcsönt igénylik. Az összeg lehet alacsony, néhány százezer forinttól kezdődően, és elérheti a több millió forintot is.
Általánosságban elmondható, hogy a személyi kölcsön összege az igénylő pénzügyi helyzetétől függ, beleértve a jövedelmet, a hitelképességet és a hiteltörténetet.
Az összeget általában a pénzintézet határozza meg az igénylő pénzügyi helyzetének és a pénzintézet saját kölcsönzési irányelveinek megfelelően.
Lényeges, hogy a személyi kölcsönök nem igényelnek fedezetet, de a kamatok is magasabbak lehetnek, mint más típusú kölcsönök esetében, mivel a banknak vagy pénzintézetnek magasabb kockázattal kell számolnia.
A konkrét összeget a bank vagy pénzintézet általában az igénylő pénzügyi helyzetének és a kölcsön időtartamának alapján határozza meg.
A pontos információkért és ajánlatokért érdemes kapcsolatba lépni a bankkal vagy pénzintézettel, mivel az összegek és a feltételek intézményenként eltérhetnek.
Emellett érdemes alaposan megfontolni a kölcsön felvételét, és az összeg kiválasztásánál a saját pénzügyi helyzetét és visszafizetési képességét figyelembe venni.
Az online hitelkalkulátorok elérhetőek weboldalakon, és ezek segítségével könnyen kiszámolhatod a kis összegű hitel visszafizetési részleteit.
Egy példa arra, hogyan számíthatod ki a havi törlesztőrészletet egy kis összegű személyi kölcsönre:
Lépj be a weboldalra.
Keress egy „Hitelkalkulátor” lehetőséget. Ez általában megtalálható a weboldalukon a hiteltermékek oldalán.
Az adatok megadása:
Az összeg, amit kölcsönként szeretnél felvenni.
A hitel futamideje (hány hónap vagy év alatt szeretnéd visszafizetni).
A weboldal automatikusan kiszámolja a havi törlesztőrészletet és a teljes visszafizetendő összeget.
Ellenőrizd az eredményeket, és hasonlítsd össze a különböző hiteltermékeket és ajánlatokat.
Lényeges, hogy mindig alaposan tájékozódj a hitel feltételeiről, és vedd figyelembe a kamatokat, a THM-et, a költségeket és a törlesztőrészlet pontos összegét. Továbbá, mindig tartsd be a pénzügyi felelősség elveit, és csak olyan hitelt vegyél fel, amit valóban képes vagy visszafizetni.
Kis összegű hitel online is igényelhető. A legtöbb bank és pénzintézet kínál online hitelfelvételi lehetőséget, beleértve a kis összegű hiteleket is.
Az online hitelfelvétel általában gyorsabb és egyszerűbb, mint a személyes igénylés. A hitelfelvételhez általában csak a következő lépéseket kell követni:
Válasszunk ki egy pénzintézetet, amelynél igényelni szeretnénk a hitelt.
A pénzintézet honlapján kitöltünk egy hitelkérelem űrlapot.
Csatoljuk a szükséges dokumentumokat, például a személyi igazolványunkat, lakcímkártyánkat, jövedelemigazolásunkat.
A hitelbírálat után a pénzintézet értesít minket a döntéséről.
Ha a hitelbírálat pozitív, a pénzintézet átutalja a hitel összegét a bankszámlánkra.
A kis összegű hitel online igénylésekor is érdemes összehasonlítani a különböző pénzintézetek ajánlatait, hogy megtaláljuk a számunkra legkedvezőbbet. A hitelfelvétel előtt érdemes figyelembe venni a következő tényezőket:
A kis összegű kölcsön online igénylése általában gyorsabb és egyszerűbb, mint a személyes igénylés. Azonban fontos, hogy alaposan tájékozódjunk a hitelfelvétel feltételeiről és kockázatairól, mielőtt döntünk.
Kis összegű kölcsönre szükség lehet sokféle élethelyzetben, amelyek azonnali pénzügyi segítséget igényelnek.
Ezek közül néhány példa a következőkben részletesen:
Váratlan kiadások: bármikor előfordulhatnak váratlan kiadások, például sürgős autójavítás, orvosi számla vagy kisebb javítások a lakásban, amikor gyorsan pénzre van szükség, és egy kis összegű hitel segíthet ezeken a nehéz pillanatokon.
Havi rezsiszámlák: ha valakinek hirtelen pénzre van szüksége a havi számlák, például a villany-, víz-, gáz- vagy internetszámlák kifizetéséhez, egy kis összegű hitel segíthet elkerülni a késedelmet és a büntetéseket.
Tanulmányok: diákok és szülők gyakran fordulnak kis összegű hitelhez, hogy fedezzék a tanulmányi költségeket, könyveket vagy oktatóanyagokat.
Váratlan munkanélküliség: amikor valaki elveszíti munkáját, egy kis összegű hitel segíthet a hétköznapi számlák és a megélhetés fenntartásában, amíg új munkát talál.
Kisvállalkozás indítása vagy fejlesztése: kisvállalkozások gyakran szorulnak kiegészítő finanszírozásra a kezdeti lépéseikhez vagy a növekedésükhöz.
Ünnepi kiadások: karácsony, születésnapok vagy más ünnepek előtt sokan vesznek fel kis összegű hiteleket az ajándékok, az ünneplés és az utazások fedezéséhez.
Rövidtávú befektetések: néhányan kis összegű hiteleket vesznek fel rövidtávú befektetésekhez vagy üzleti lehetőségek kihasználásához, amelyek megtérülése meghaladja a kölcsön kamatait.
Hitelkártya adósság: néhányan kis összegű hiteleket vesznek fel a magas kamatozású hitelkártya adósságok kifizetéséhez, mivel a kölcsön kamatlába alacsonyabb lehet. (A szakértők nem tarják helyesnek ezt az eljárást.)
Kisvállalkozások: mikro vállalkozások, például utcai árusok, kézművesek vagy kis méretű mezőgazdasági termelők néha kis összegű kölcsönöket vesznek fel az alapanyagok beszerzéséhez vagy az üzleti tevékenységük bővítéséhez.
Váratlan családi események: egy családi válság vagy veszteség esetén egy kis összegű hitel segíthet azonnali segítségnyújtásban vagy temetési költségek fedezésében.
Ingatlan vásárlás előkészítése: az ingatlanvásárlók néha kis összegű kölcsönöket vesznek fel az ingatlan megvásárlására szánt önrész vagy a tranzakció előkészítési költségeinek fedezéséhez.
Lényeges, hogy bármilyen kölcsön felvétele előtt alaposan meg kell fontolni a visszafizetési képességet, és el kell kerülni a túlzott eladósodást.
A fent felsoroltak csupán néhány példa a kis összegű kölcsönök felvételére, a valóságban sok más élethelyzet is indokolhatja ilyen típusú kölcsön igénylését.
Lényeges azonban tudni, hogy bármilyen kölcsön felvétele előtt alaposan mérlegelni kell az előnyöket és a kockázatokat, valamint meg kell vizsgálni az alternatív finanszírozási lehetőségeket.
A következőkben további példák arra, hogy miért lehet szükség kis összegű kölcsönre:
Rövidtávú likviditás problémák: ha valaki rövid távú likviditási problémákkal küzd, például egy ügylet befejezése vagy egy befektetés miatt, egy kis összegű kölcsön segíthet azonnali finanszírozásban.
Átmeneti bevételcsökkenés: olyan időszakokban, amikor valaki átmeneti bevételcsökkenéssel szembesül, például munkahelyváltás vagy munkanélküliség miatt, egy kis összegű kölcsön segíthet a megélhetés fenntartásában.
Személyes fejlesztés: néhányan kis összegű kölcsönöket vesznek fel olyan célokra, mint például egy kurzus vagy képzés finanszírozása, amely lehetőséget nyújt személyes vagy szakmai fejlődésre.
Kis összegű üzleti beruházások: kisvállalkozások és vállalkozók gyakran vesznek fel kis összegű kölcsönöket, hogy beruházzanak új eszközökbe, szoftverekbe vagy marketingkampányokba.
Rendkívüli lehetőségek kihasználása: néha a rendkívüli lehetőségek gyors finanszírozást igényelnek, például egy váratlan üzleti ajánlat elfogadása, vagy egy ingatlanvásárlási lehetőség kihasználása.
Jogi költségek: Ingatlaneladás vagy vagyonosodás esetén a jogi és adminisztratív költségek jelentősek lehetnek. Egy kis összegű kölcsön segíthet ezeknek a költségeknek a fedezésében.
Vészhelyzetek: természeti katasztrófák, egészségügyi vészhelyzetek vagy más váratlan események során egy kis összegű kölcsön segíthet a gyors helyreállításban és a veszteségek minimalizálásában.
A kis összegű kölcsönök előnyei közé tartozhat a gyors elérhetőség, a könnyű jóváhagyás és a rövid idejű visszafizetés, de fontos megérteni a kölcsönfeltételeket és az esetleges kamatköltségeket is.
Mindig mérlegelje a kölcsön felvételét, és csak akkor vegye fel, ha valóban szüksége van rá és képes lesz visszafizetni azt. A felelős pénzügyi tervezés és a költségvetési ellenőrzés mindig kiemelten fontos, függetlenül attól, hogy milyen típusú kölcsönt vesz fel.
Ahogy látható, számtalan oka lehet annak, hogy valaki kis összegű hitelt igényel, de a kis összegű kölcsönnek számos alternatívája van, amelyeket érdemes figyelembe venni, mielőtt hitelt veszünk fel.
Hitelkártya. A hitelkártya egy alternatívája a kis összegű kölcsönnek. A hitelkártya használatakor a hitel összegét nem kell egyszerre visszafizetni, hanem csak a havi egyenlegünket kell törleszteni.
Folyószámlahitel. A folyószámlahitel egy másik alternatívája a kis összegű kölcsönnek. A folyószámlahitel egy hitelkeret, amelyet a bankszámlánkhoz rendelhetünk. A folyószámlahitel kamata általában alacsonyabb, mint a hitelkártya kamata.
Kölcsönt nyújtó családtag vagy barát. Egy másik lehetőség, hogy kölcsönt kérünk egy családtagtól vagy baráttól. Ez a megoldás általában a legolcsóbb, mivel nincsenek kezelési költségek és a kamatozás is alacsonyabb lehet. Azonban fontos, hogy tisztázzuk a kölcsön feltételeit, például a visszafizetési határidőt és a kamatot.
Személyi kölcsön. A kis összegű kölcsön mellett lehetőség van személyi kölcsönt is felvenni. A személyi kölcsön egy olyan hitel, amelyhez nincs szükség ingatlanfedezetre, és szabad felhasználású. A személyi kölcsön igényléséhez általában magasabb jövedelemre van szükség, mint a kis összegű kölcsönöknél.
A kis összegű hitel igénylése előtt érdemes alaposan mérlegelni az alternatívákat, hogy megtaláljuk a számunkra legmegfelelőbbet.
2023. július elsejétől egyszerű 450 ezer forintos összeghatárig kölcsönhöz jutni egy szabályozás szerint. 450 ezer forint alatt ugyanis nem kell alkalmazni a JTM szabályt.
Az eddigi 300 ezer forintos alsó határt ugyanis 450 ezer forintra emelték. Eddig is volt lehetősége egy pénzintézetnek arra, hogy ne vegye figyelembe a jövedelem terhelhetőségét szabályozó törvényt, ez az összeg növekedett 450 ezer forintra.
De mi az a szabály, ami megköti a pénzintézetek kezét? Mi az a JTM? A Jövedelemarányos Törlesztési Mutató (JTM) szabályozza, hogy a havi nettó jövedelmünk mekkora részét fordíthatjuk hiteltörlesztésre.
Ez a szabály a hiteligénylőt védi a túlzott eladósodástól, mert így csak a jövedelme adott százalékát fordíthatja törlesztésre. A Jövedelemarányos Törlesztési Mutatónak van egy maximuma, ami fölé nem mehet a törlesztés, még akkor sem, ha az igénylő úgy érzi, hogy nem fog problémát okozni a hitel részleteinek kifizetése.
A bank minden esetben az elsődleges, igazolható nettó jövedelemmel számol a JTM kiszámításánál. A JTM érvényben lévő szabályai szerint a fogyasztási hitelek esetén nettó 500 ezer forint alatti jövedelem esetén 50 százalékban, nettó 500 ezer forint feletti nettó jövedelem esetén pedig 60 százalékban terhelhető a nettó fizetésünk.
Ez a jelzálogkölcsönökre is igaz, ha minimum 10 éves kamatperiódust választunk. 5 és 10 év közötti kamatperiódusnál az 500 ezer forint alatti nettó jövedelem 35 százalékban terhelhető, az 500 ezer forint feletti nettó havi jövedelem pedig 40 százalékban.
5 évnél rövidebb kamatperiódus esetén még szigorúbb a rendelkezés, mert ilyenkor 500 ezer forint havi nettó jövedelem alatt már csak 25 százalékot enged meg a Jövedelemarányos Törlesztési Mutató. 500 ezer forint feletti nettó havi jövedelemnél pedig csak 30 százalékot.
Lényeges, hogy a bankok ennél szigorúbb szabályokkal is hitelezhetnek, és a gyakorlat azt mutatja, hogy így is tesznek. A fent leírt alapesetek csak iránymutatóak, a hitelező pénzintézetünk alacsonyabb százalékkal is kalkulálhat.
A Jövedelemarányos Törlesztési Mutató 2023. július 1-én megváltozott. A rendelet miatt a jövedelem kisebb része lesz törlesztésre fordítható.
Lényeges, hogy ez egy olyan szabály, amit a pénzintézeteknek figyelembe kell venniük hitelbírálatkor. Ami talán még fontosabb, hogy a bankok negatív irányban eltérhetnek ettől, tehát dönthetnek úgy, hogy szigorúbb szabályt alkalmaznak egyes esetekben.
Az új szabály értelmében 500 ezer forintról 600 ezer forintra emelkedik az a határ, ami felett már kedvezőbb feltételekkel igényelhető egy hitel. A jogalkotó a JTM eddigi szabályain nem változtatott, így azok a fenti változás kivételével érvényben maradnak.
A változás 2023 július elsején lépett életbe. Ez változás a folyamatban lévő hitelügyleteket nem érintette, csak a július elsejétől igényelt kölcsönökre érvényes.
A szakértők arra figyelmeztetnek, hogy az új szabály szerint az összes meglévő hitel összege nem haladhatja meg a 450 ezer forintot. Abban az esetben válhat egyszerűbbé tehát az igénylés, ha a már felvett hiteleink összege nem haladja meg a 450 ezer forintot.
A bankok az igénylő összes hitelét nézik, nem csak az aktuálisan igényelt kölcsönt. A szakértők abban is egyetértenek, hogy még így sem lesz könnyű egyszerűbben igényelni. mert a pénzintézetek gyakran ennél magasabb minimális hitelösszeget írnak elő az igényléshez.
Egy személyi kölcsön esetén például előfordulhat, hogy a bank 500 ezer forintos alsó határt állapít meg, ebben az esetben nem lehet 450 ezer forintot igényelni, így az egyszerűbb igénylésre sem lesz lehetőség.
A kis összegű hitel igénylése lényegesen egyszerűbb.
Az igénylőnek a felvenni kívánt kölcsönnel együtt sem éri el a 450 ezer forintot a hitelei összege, akkor egyszerűen igényelhet, hiszen a banknak nem kell alkalmazni a JTM szabályt a bírálatkor.
A kis összegű hitel is csak egy hitel, és ugyanolyan pénzügyi kötelezettség, mint a nagyobb összegű hitelek.
Bár kisebb összeget jelent, ugyanazokra a pénzügyi elvekre épül, mint a nagyobb hitelösszegek. A hitelt a felvevőnek vissza kell fizetnie, kamattal. A hitelfelvétel előtt alaposan át kell gondolni a visszafizetési képességet és a pénzügyi következményeket.
A hitelkamatok a kölcsönösszegtől és a hitelképességtől függenek. A hitelértékelés során a bankok vizsgálják a hitelkérelmező jövedelmét és hiteltörténetét.
A hitel felvételekor a hitelfelvevőnek szerződést kell aláírnia, amely tartalmazza a törlesztési feltételeket és a kamatokat. A hiteladó a kamatokon keresztül profitál a hitelezésből.
A kis összegű hiteleket könnyebb jóváhagyni, de a kamatok lehetnek magasabbak. A hitelösszeget és a futamidőt a hitelkérelmező igényeihez kell igazítani.
A hitel hasznos lehet sürgős kiadások fedezésére, de felelősségteljesen kell kezelni. A hiteladók néha különböző típusú kölcsönöket kínálnak, például személyi kölcsön, autóhitel vagy lakáshitel.
A hitelfelvétel előtt alaposan meg kell érteni a kölcsön feltételeket és a törlesztési ütemtervet.
A nem megfelelő hitelfelvétel súlyos pénzügyi nehézségeket okozhat. A hiteladóknak törvényi előírásoknak kell megfelelniük, és átláthatóan kell tájékoztatniuk a hitelfelvevőket a feltételekről.
A hiteladók a hitelkérelem során ellenőrzik a hitelkérelmező hitelképességét. A hitelkártyák is hitelnek számítanak, amelyekkel pénzt lehet kölcsönözni és vissza kell fizetni kamatokkal.
A hitel felvétele hosszú távú kötelezettség, és hatással lehet az életminőségre. A hitelkártyák és kölcsönök felvételét felelősségteljes pénzügyi tervezéssel kell megközelíteni.
A kis hitel is hitel. Nem szabad lebecsülni. Ezt is vissza kell fizetni. A kölcsön felvétele mindig pénzügyi felelősséggel jár, és alapos tervezést igényel a sikeres visszafizetés érdekében.
A hitel azonban nagy segítség is lehet váratlan helyzetekben. Segíthet elkerülni a nagyobb bajt. A gyors segítség nagy segítség, még ha csak kis hitel formájában érkezik is.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.
Így kaphatod meg a hitelt
1. Kalkuláció
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
2. Kiválasztás
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
3. Igénylés
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
4. Szerződés
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
A kis összegű személyi kölcsön igénylése nem bonyolult. Miután kiválasztottuk a számunkra
megfelelő terméket, elkezdhetjük beszerezni azokat a dokumentumokat, amelyek a feltételek
között szerepelnek. Az igénylést elindíthatjuk egy bankfiókban, de akár telefonon, illetve az
internet segítségével is. A legtöbb pénzintézet képes modern, gyors és hatékony szolgáltatást
nyújtani. Ezután a hitelbírálat következik, majd ha a hitelező mindent rendben talált, és aláírtuk
a szerződést, folyósítja is a kért összeget.
A THM, azaz a Teljes Hiteldíj Mutató százalékos formában mutatja meg a kölcsön teljes díjának arányát a kölcsön teljes összegéhez képest. A THM-ből kiszámolható a hitel teljes díja, az az összeg, amelyet a tőketartozáson kívül ki kell fizetni a hitelezőnek. Ez az összeg a következőkből áll össze: kamat, díjak, kezelési költségek, illetve a plusz szolgáltatások díjai. Ugyanakkor több olyan, a kölcsön folyósításával nem közvetlenül összekapcsolható költség is akad, amelyet a THM nem tartalmaz.
Az úgynevezett kis összegű hitelt változatos futamidővel lehet igényelni, hiszen az összeg is változatos. A futamidő szórása nagy, 12 és 120 hó közötti az ilyen típusú személyi hitel esetében.
A KHR (Központi Hitelinformációs Rendszer), régebbi nevén BAR (Bankközi Adós-és
Hitelinformációs Rendszer) lista a hazai hitelekkel kapcsolatos információkat tartalmazza. A
pénzintézetek ez alapján tájékozódnak leendő ügyfelük hitelmúltjáról. A hitelezés így lesz
kevésbé kockázatos. A KHR a személyes adataink mellett a korábbi hitelszerződéseink
paramétereit tartalmazza (felvett összeg, futamidő, visszafizetés módja). Természetesen ez a
rendszer nyilvántartja a törlesztőrészlet befizetésével, illetve az adósság visszafizetésével
kapcsolatos elmaradásokat. Az adós aktív státuszba került a listán, ha 90 napot meghaladó,
minimálbérnél nagyobb összegű lejárt tartozása halmozódott fel. Amennyiben sikerül kifizetni a
tartozást, akkor is marad a listán, egy évig úgynevezett passziv státuszban szerepel rajta.
A személyi kölcsön termékek esetében a banki hitelbírálat általában gyors, néhány nap alatt
megtörténik. A kis összegű kölcsönök még ennél is gyorsabbak lehetnek, akár egy napon belül
is hozzájuthatunk az igényelt összeghez.
Ha gondjaink adódnak a törlesztőrészletek fizetésével, a hitelező késedelmi kamatot számolhat
fel. Ezért ilyen esetben érdemes mindjárt felvenni a kapcsolatot a kölcsönt nyújtó pénzintézettel.
Nem jó eljutni a szerződés felbomlásáig, mert akkor a teljes tartozást egy összegben kell
kifizetnünk. A személyi hitel, vagy más típusú hitel szerződése tartalmazza azt, hogy a hitelező
mennyi idő nemfizetés után mondhatja fel a szerződést.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
Fiatalként a bankszámla kiválasztása nem csak a pénzügyeink biztonságáról, hanem a kényelmünkről, és a hosszú távú pénzügyi tervezésünkről is szól. A számtalan ajánlat között nehéz eligazodni, ezért összegyűjtöttük a legfontosabb szempontokat, amelyeket érdemes figyelembe venni a döntés során. Legjobb bankszámlák összehasonlítása fiatalok számára, De mit érdemes figyelembe venni? Mutatjuk.
A magyar önkéntes nyugdíjpénztári rendszer sokak számára vonzó megtakarítási lehetőséget kínál, különösen a nyugdíjhoz közeledve. Azonban, ahogy az ingatlanárak egyre növekednek, egyre többen keresik a módját annak, hogy már a nyugdíj előtti időszakban is kihasználhassák megtakarításaikat. 2025-ben lehetőség is kínálkozik arra, hogy az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarításokat adómentesen ingatlan vásárlásra fordítsd – de ehhez pontosan ismerni kell az aktuális szabályokat és feltételeket. Mutatjuk, mi lesz fontos.
A kormány tervei szerint lesz 5 százalékos kamattal lakáshitel. Bár még csak a tervezés fázisában van a szabályozás, az 5 százalékos kamat nagyon vonzóbbnak tűnik a mostani kamatkörnyezetben. Elképzelhető azonban, hogy csak a fiatalok számára lesz elérhető. Neki azonban nagyon is jól jöhet. Mutatjuk, hogy miért.
Az inflációhoz kötött automatikus adóemelések a közelmúltban került szóba. A kormány tervez olyan intézkedéseket, amelyek a jövedéki adót évente automatikusan igazítják az infláció mértékéhez. Ez azt jelenti, hogy ha az infláció nő, akkor a jövedéki adók is emelkednek. A tervezet több kérdést is felvet. Szakértőnk elemzi a helyzetet.