Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Repülőgép késés? Az Erste automatikusan kompenzációt fizet!

2024.07.24.
Szerző: Horák Árpád
Utoljára módosítva: 2024. július 24. 13:09

Nyaralás közben nincs bosszantóbb, mint amikor késik a repülőnk. Főszezonban pedig hangos a sajtó a több órás vagy még hosszabb késésektől. Egy előrelátó utazó biztosítással próbál védekezni a kellemetlenség negatív hatásai ellen. Az Erste most egy nem mindennapi lehetőséget kínál: automatikusan kompenzációt fizet. Mutatjuk a részleteket.

Repülőgép késés? Az Erste automatikusan kompenzációt fizet!

Automatikusan fizet az Erste repülőgép késés esetén

Az Erste repülőjárat-késésbiztosítása 16 ezer forint szabadon felhasználható kompenzációt ad, ha a repülőgép 1 óránál többet késik.

A George alkalmazásban megköthető biztosítás után már nincs semmi teendő, nem kell igazolni a késést, az összeg automatikusan érkezik a számlára. Mert ez egy insurtech szolgáltatás.

De mi az az insurtech szolgáltatás?

Az insurtech (insurance technology) szolgáltatás az olyan technológiai innovációk és megoldások összességét jelenti, amelyeket a biztosítási iparágban alkalmaznak a folyamatok hatékonyságának növelése, a szolgáltatások javítása, és az ügyfélélmény fokozása érdekében.

Az insurtech magában foglalja a digitális technológiák, adatfeldolgozási technikák és innovatív üzleti modellek használatát, amelyek célja a hagyományos biztosítási módszerek átalakítása és korszerűsítése.

Az insurtech szolgáltatások különböző formákban jelenhetnek meg, többek között:

Digitális biztosítások: Olyan online platformok, amelyek lehetővé teszik a biztosítási termékek könnyű összehasonlítását, megvásárlását és kezelését.

Telematikai megoldások: Ezek az autóbiztosításokban használatosak, ahol a járművekbe telepített eszközök valós idejű adatokat szolgáltatnak a vezetési szokásokról, amely alapján személyre szabott díjakat határoznak meg.

Mesterséges intelligencia (AI) és gépi tanulás: Az AI-t és a gépi tanulást használják a kockázatelemzés, a kárrendezési folyamatok automatizálása, és az ügyfélszolgálat hatékonyságának növelése érdekében.

Blockchain technológia: A blockchain segítségével biztosítható az adatok átláthatósága és integritása, valamint javítható a szerződések és tranzakciók biztonsága.

Big Data és analitika: A nagy mennyiségű adat elemzése révén a biztosítók jobban megérthetik az ügyfelek igényeit és viselkedését, valamint pontosabb kockázati modelleket hozhatnak létre.

Az insurtech célja, hogy megkönnyítse és gyorsabbá tegye a biztosítási termékek és szolgáltatások hozzáférhetőségét, csökkentse a költségeket, növelje az átláthatóságot, és javítsa az ügyfélélményt.

Hogyan védekezhetünk még a repülőgép késés negatív hatásai ellen?

Az Akölcsön szakértői szerint repülőgép késések negatív hatásai ellen több stratégiát is bevethetünk. Mutatjuk, mik ezek.

Tervezés:

  • Rugalmas időbeosztás: Hagyjunk bőven időt a repülőtérre való eljutáshoz és a bejelentkezéshez, főleg ha csúcsidőben utazunk. Ha lehetséges, foglaljunk közvetlen járatot, hogy elkerüljük az átszállások okozta késéseket.
  • Repülőjegy-biztosítás: Fontoljuk meg a repülőjegy-biztosítás megkötését, amely fedezi a késések okozta költségeket, például a szállodai tartózkodást vagy az elmaradt összeköttetések miatti újabb jegyvásárlást.
  • Kövessük a járatot: Rendszeresen ellenőrizzük a járat állapotát a légitársaság weboldalán vagy mobilalkalmazásán keresztül. Így értesülni fogunk az esetleges késésekről, és ha szükséges, módosíthatjuk a tervet.

A repülőtéren:

  • Érkezzünk korán: A legtöbb légitársaság azt javasolja, hogy belföldi járatok esetében 2 órával, nemzetközi járatok esetében pedig 3 órával az indulás előtt érkezzünk meg a repülőtérre.
  • Használjon gyorsabb biztonsági ellenőrzést: Ha lehetséges, válasszunk a gyorsabb biztonsági ellenőrzési sávokat.
  • Maradjunk a kapu közelében: Figyeljük a járatot jelző táblákat, és maradjunk a kapu közelében, hogy ne szalasszuk el a beszállást.

Késés esetén:

  • Beszéljünk a légitársasággal: Ha a járat késik, forduljunk a légitársaság képviselőjéhez, hogy megtudjuk, mi okozta a késést, és milyen lehetőségeink vannak. A légitársaság köteles kompenzációt biztosítani, ha a késés jelentős.
  • Keressünk alternatívákat: Ha a késés jelentős, és nem tudjuk elérni a célállomását a kívánt időben, keressünk alternatív járatokat más légitársaságokkal.
  • Maradjunk nyugodtak: A repülőgépkésések frusztrálóak lehetnek, de fontos, hogy nyugodtak maradjunk, és udvariasan bánjunk a légitársaság munkatársaival.

Ezen stratégiák követésével minimalizálhatjuk a repülőgépkésések negatív hatását, és biztosíthatjuk, hogy az utazás gördülékenyen menjen.

Néhány további hasznos tipp

Töltsük le a légitársaság mobilalkalmazását: A legtöbb légitársaságnak van mobilalkalmazása, amelyen keresztül ellenőrizhető a járat állapota, bejelentkezhetünk a járatra, és nyomon követhetjük a poggyászunkat.

Vigyünk kézipoggyászt: Ha csak kézipoggyászt viszünk, elkerülhetjük a poggyászfeladás miatti késéseket.

Készüljünk fel a várakozásra: Vigyünk könyvet, újságot, magazint vagy más szórakoztató eszközt, hogy elfoglaljuk magunkat, ha a járatát késik.

Összefoglalás

Nyaralás közben kevés dolog bosszantóbb, mint egy késő repülőjárat. Az Erste új, innovatív megoldást kínál: automatikus kompenzációt fizet, ha a járat több mint egy órát késik. Az insurtech alapú biztosítási szolgáltatás révén az utasoknak nincs teendőjük a késés igazolásával, az összeg automatikusan érkezik a számlára. A George alkalmazáson keresztül egyszerűen megköthető biztosítás 16 ezer forint szabadon felhasználható kompenzációt nyújt.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Raiffeisen Személyi Kölcsön - Aktív számlahasználat

THM

12,0% - 19,2%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

300.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Milyen problémák esetén segít az útlemondási biztosítás?

Milyen problémák esetén segít az útlemondási biztosítás?

2022.07.20.

Az útlemondási biztosítás az utasbiztosítás egyik leghasznosabb kiegészítője, ha van esély arra, hogy az utazás lemondásra kerül, vagy megszakad.

Tovább olvasom
Mire fizet az utasbiztosítás?

Mire fizet az utasbiztosítás?

2022.05.20.

Mire fizet az utasbiztosítás? Az alábbiakból megtudhatod, ahogy azt is, milyen segítséget várhatsz, ha rendelkezel vele!

Tovább olvasom
Hitelem biztosítása – hogyan tudom biztosítani, hogy ne örökölje más a tartozást?

Hitelem biztosítása – hogyan tudom biztosítani, hogy ne örökölje más a tartozást?

2020.03.06.

A hitelfelvétel nem csak komoly döntés, hanem komoly felelősség is. Hiszen nem csak a saját életedre van hatással, hanem a környezetedére is. Előfordulhat olyan eset is, amikor már csak a hozzátartozóidra nehezedik mázsás súllyal a hiteltartozásod; ilyen az, amikor nem csak a javaidat, de a tartozásodat is öröklik. A hitelem biztosítása tehát nem csak engem véd, hanem az örökösöket is.

Tovább olvasom
Mit tehetünk, ha problémát jelent a nyugdíjbiztosítás fizetése?

Mit tehetünk, ha problémát jelent a nyugdíjbiztosítás fizetése?

2023.09.05.

A nyugdíjbiztosítás felmondása azzal járhat, hogy nem kapjuk vissza a teljes befizetett összeget sem, nemhogy a hozamokat. De mi a teendő, ha valaki olyan helyzetbe kerül, hogy nem tud fizetni? És mi van akkor, ha tud fizetni, csak kevesebbet? Vannak olyan megoldások, amikkel elkerülhető a veszteség. Mutatjuk, hogyan.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával