Utasbiztosítás kalkulátor 2023

Utasbiztosítás konstrukciót manapság nagyon sok banki ügyfél birtokol, hiszen a hitelkártyák, bankkártyák nagy többségéhez automatikusan jár, viszont fontos tudni, hogy ezek szolgáltatásai nem teljes körűek, de egy biztosítónál kötött szerződéssel meg lehet előzni a későbbi gondokat.

Gyakran Ismételt Kérdések

Az utasbiztosítás baj esetén nemcsak az anyagi biztonságodat képes garantálni, hanem olyan problémákra is megoldást kínál, amelyekkel egyébként egyedül kellene megbirkóznod. Mindez ráadásul napi néhányszáz forintodba kerül, tehát még egy kéthetes nyaralásnál is csupán 6-8.000 forintot jelent fejenként, és ha belegondolsz, hogy egy kórházi kezelés ára akár milliós tétel is lehet, akkor be fogod látni, hogy még ha nem is történik semmi, akkor is megéri megkötni, hiszen biztonságban érezheted magad és a családodat. Számos ajánlat közül választhatod ki a számodra leginkább megfelelőt, így fontos, hogy átlásd a teljes kínálatot.
Biztosításokkal kapcsolatos további információt itt találsz.

Utasbiztosítás kötésekor az alábbi szolgáltatásokat választhatod ki a biztosítás mellé:

  • Asszisztencia szolgáltatás

Abban az esetben hasznos, ha váratlan helyzetbe kerülsz egy idegen országban, és segítségre vagy információra van szükséged. Betegség, vagy baleset esetén segítséget kérhetsz a biztosító ügyfélszolgálatától, ahol eligazítanak, hogy merre találod a megoldást, így nem kell kutatnod az információk után, hanem azok a rendelkezésedre állnak.

  • Élet-, baleset- és betegségbiztosítás

Ezek általában együtt járnak az asszisztencia szolgáltatással. Ha megbetegszel, vagy megsérülsz az utazás alatt, akkor a biztosító értesíti a hozzátartozóidat, és azt is kifizeti, ha kiutaznak érted, emellett szükség esetén azt is finanszírozza, ha a káresemény miatt a tervezettnél hamarabb kell hazautaznod.

Az alapszolgáltatás azokat az eseményeket tartalmazza, amiket a hagyományos életbiztosítás, vagyis többek között a halálesetet, a rokkantságot, vagy a csonttörést. Ha már előre tudod, hogy veszélybe kerülhetsz, mert például valamilyen sport miatt utazol, akkor ezt is vedd figyelembe, mert ugyan valamivel többet kell fizetned az erre is vonatkozó utasbiztosításért, cserébe azonban így sem kell attól tartanod, hogy magadra maradsz a bajban.

  • Poggyászbiztosítás

Különösen a repülős utazásoknál gyakori, hogy elvesznek, illetve megsérülnek a poggyászok. Sajnos a bosszúságot a poggyászbiztosítás sem képes feledtetni, és az elvesztett, vagy megrongálódott értékeidet újra meg kell vásárolnod, de az értéküket legalább fedezi.

Érdemes figyelned a szerződéskötésnél, hogy vannak olyan értéktárgyak is, amelyekre nem veheted igénybe ezt a szolgáltatást; ilyen például, ha nemesfémet, valamilyen gyűjteményt, szőrmét, vagy nagyobb összegű készpénzt viszel magaddal, emellett a sporteszközök szállítására is csak korlátozottan lehet poggyászbiztosítást kötni.

  • Jogvédelem

Kerülhetsz olyan helyzetbe is az utazás során, amikor hirtelen jogi szakemberre van szükséged. Ezekre az esetekre kínálják a biztosítók a jogvédelmi szolgáltatást, ami a szerződésben meghatározott összegig fedezi az óvadék, a perköltség és az illeték díját, ha szükséged van rá, viszont tudnod kell, hogy ezt a szolgáltatást nem tartalmazza minden biztosító ilyen típusú terméke, hanem külön kell kérni a biztosítás megkötésénél.

Az utasbiztosítás megkötése természetesen lehetséges az interneten is, ráadásul alig tart néhány percig, így nem kell időt szánnod az ügyintézésre, sem utaznod emiatt. Sőt, az utasbiztosítást akár a repülőtéren is van lehetőséged megkötni, miközben várakozol, így még kevesebb időt pazarolhatsz el a reptéri váróban, de ha még itt sem tudod megoldani, az úti célod elérésekor is megteheted, ám lényeges, hogy még a káresemény megtörténte előtt tedd ezt meg, mert utólag nem fizet a biztosító.

Azonban online biztosításkötés esetén körültekintőnek kell lenned, hiszen nem lesz segítséged, és ha nem olvasol át mindent, könnyen lehet, hogy olyan biztosítást fogsz megkötni, amire nincs szükséged, vagy nem felel meg az igényeidnek. Feltétlenül nézz utána például annak, hogy milyen eseményekre vonatkozik a biztosításod. Ha repülővel utazol, érdemes ellenőrizni a poggyászra vonatkozó feltételeket, és összevetni a poggyászodat azokkal a tárgyakkal, amiket a biztosítás fedez.

Amennyiben online kötöd meg a biztosítást, meg kell adnod az alábbi adatokat:

  • az utazás típusa (városnézés, tengerparti nyaralás, síút, stb.)
  • az utazáshoz használt jármű, vagy járművek típusa
  • az utazás kezdő és végső időpontja
  • az úti cél (ország, város, régió, stb.)

Mivel a légi forgalom folyamatosan növekszik, a repülőjáratok késése gyakorlatilag mindennapossá vált, ám jó, ha tudod, hogy az utasbiztosítás akár erre is vonatkozhat, ha úgy kötöd meg a szerződést. Egy EU rendelet alapján van lehetőséged, hogy kártérítést igényelj a légitársaságtól legalább három órás késés esetén, de olvashattunk már olyan híreket, hogy a légitársaság nem fizetett, tehát érdemes biztosítást kötnöd erre az esetre is, ugyanis a biztosító akkor is fizet, ha törlik a járatodat, vagy nem engedélyezik a számodra a beszállást valamilyen rajtad kívül álló ok miatt.

Ha útlemondás-biztosítást is kötsz az utazás előtt, akkor biztonságban tudhatod magad, mert ebben az esetben nem veszik el a pénzed, hanem a biztosító kártalanít. Viszont tudnod kell, hogy ez nem vonatkozik arra a helyzetre, hogy meggondoltad magad, csak arra, ha az utazás előtt egy váratlan esemény miatt kell lemondanod az utazást. A váratlan esemény lehet betegség, haláleset, válás, vagy akár egy sikertelen vizsga is. Az útlemondás-biztosítás akkor is jól jöhet, ha az úton történik valami, ami miatt meg kell szakítanod az utazást, és emiatt haza kell utaznod.

Az asszisztencia szolgáltatás erre is kiterjed, sőt, alapvetően ezért hozták létre. Ha káresemény történik, akkor hívd a biztosító telefonszámát, és jelentsd be a problémát. Az időpont teljesen mindegy, akár éjszaka is telefonálhatsz, hiszen az ügyfélszolgálatok non-stop működnek.

Magyar állampolgárként (vagy más EU tagállam polgáraként) minden tagállamban jogosult vagy ingyenes orvosi ellátásra, de csak abban az esetben, ha a probléma nem várhat addig, amíg hazaérsz. A sürgősségi betegszállítás és mentőszolgálat szintén térítésmentes, ha indokolt, más esetekben azonban fizetned kell érte.

Ha nincs komoly vészhelyzet, de szeretnél felkeresni egy orvost, akkor tudnod kell, hogy vannak bizonyos alapellátások, amiket ingyenesen is igénybe vehetsz. Ha vényköteles gyógyszerre van szükséged, akkor készülj fel rá, hogy néhány országban ezért receptdíjat kell fizetned. Emellett akkor is a pénztárcádba kell nyúlnod, ha kórházi kezelést kapsz: napidíjat kell fizetned. A fogászati ellátás is csak a sürgős esetekre vonatkozik, az olyanokra nem, amik várhatnak még néhány napot.

Senki sem szeret erre gondolni, de sajnos bárkivel előfordulhat, hogy balesetet szenved egy idegen országban. Ilyenkor gyorsan kell reagálni is, ezért jobb felkészülni rá. Első lépésként – személyi sérülés esetén – a mentőszolgálatot kell értesíteni, majd a rendőrséget, és csak ezek után hívd a biztosítót a káresemény bejelentése miatt!

Ha eltűnik, vagy megsérül a csomagod, akkor elsőként a légitársaság felé jelentsd az ügyet, akik jegyzőkönyvet vesznek fel a problémáról, ami szükséges lesz ahhoz, hogy kárigénnyel élhess a biztosító felé. Ilyenkor fontos tudnod, hogy mi is volt a csomagban egész pontosan, ezért érdemes az utazás előtt összeállítanod egy listát, amin az értékeid szerepelnek.

Az Európai Egészségbiztosítási Kártya csak komoly vészhelyzetek esetén segít, de nem helyettesíti az utasbiztosítást. Sok esetben egyáltalán nem tudjuk hasznát venni, így például ha megsérül, vagy eltűnik a poggyász, illetve sürgősségi fogászati ellátásnál sem. Emellett ez a kártya nem biztosít asszisztencia szolgáltatást, jogvédelmet, tolmács szolgáltatást, és nem tartalmaz felelősségbiztosítást sem.

Fontos, hogy egészségügyi probléma esetén kizárólag az állami egészségügyi intézményekben fognak ellátni, és az EU-n belül is eltérően működnek az országok egészségbiztosítási rendszerei, tehát az ellátást részben, vagy teljes egészében Neked kell állnod. Az utasbiztosítás megkötésével azonban ezek alól is mentesülsz.

Amennyiben magyarországi biztosítónál kötöttél biztosítást, akkor az asszisztencia szolgáltatás magában foglalja a magyar nyelvű ügyfélszolgálat használatát is. Ha viszont nem szeretnél telefonálni, akkor az online ügyfélszolgálatot is igénybe veheted, és mindössze néhány adatot kell megadnod:

  • a foglalási számot, vagy kötvényszámot
  • az e-mail címedet
  • a nevedet

Valamint azt az üzenetet kell leírnod, ami miatt egyébként hívnád az ügyfélszolgálatot. Arra is van lehetőséged, hogy újabb biztosítást köss online, vagy, hogy lemondd a már megkötött biztosítást.

Alapvetőnek számít, hogy egy utasbiztosítás kötésekor felteszik a kérdést: szeretnél-e extrém sportot űzni az utazásod során. A kérdés fontos, hiszen ezek a sportok balesetveszélyesebbek, és nagyobb az esélye annak, hogy valamilyen sérülést szerzel sportolás közben. Az extrém sportok listája biztosítónként eltérő lehet, ezért érdemes még szerződéskötés előtt utánanézni, hogy melyikhez milyen szolgáltatásokat vehetsz igénybe. Megkülönböztetnek nyári és téli extrém sportokat, az alábbiakban néhány példa ezekre:

Nyári:

  • windsurf
  • jetski
  • könnyűbúvárkodás
  • rafting
  • vízisí

Téli:

  • hegymászás
  • hótalpas túrázás
  • snowboard
  • síelés

Ha az utazás során bármelyiket is tervbe vetted, mindenképpen érdemes biztosítást kötni rá. Egy hegyi balesetnél több milliós tétel is lehet a végösszeg, ha szükség van speciális mentőfelszerelésre, mentőhelikopterre, kórházi ellátásra és hazaszállításra.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai.  Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

További biztosítások

Legutóbbi blogbejegyzések

Lakáshitel 2023: feltételek és tudnivalók egy helyen

A lakáshitel 2023-ban is a legnépszerűbb hitelek egyike. Ebben a cikkben leírjuk, hogy milyen feltételekkel lehet lakáshitelt igényelni, és milyen tudnivalók vannak. Ezeket jó ismerni, mielőtt lakáshitelt igényelünk. Meglepetések helyett: lakáshitel feltételek és tudnivalók egy helyen.

Tovább olvasom
Hogyan kérdezhetjük le az energetikai tanúsítványt?

Az energetikai tanúsítványra ingatlan eladáskor van szükségünk. Vagy ha lakást bérelünk. De mire jó az energetikai tanúsítvány? Miért lehet rá szükségünk? És ami a legfontosabb: hogyan kérdezhetjük le az energetikai tanúsítványt ingyen? Utánajártunk.

Tovább olvasom
Hitelfelvétel előtt állsz? Tudd meg, milyen jövedelmet fogadnak el a bankok!

Hitelfelvételnél az első kérdés, amit a bankok feltesznek: mekkora a jövedelem? A második kérdés: miből származik ez a jövedelem? Rendkívül fontos tudni, hogy milyen jövedelmet fogadnak el a bankok. És azt se felejtsük el, hogy ezt igazolni is kell majd. Mi utánajártunk, hogy milyen jövedelmet fogadnak el a bankok. Mutatjuk a részleteket.

Tovább olvasom
Bővülő lakástakarék kínálat: melyiket válasszuk az ajánlatok közül?

A lakástakarék kínálat nem túl nagy. Mindössze két bank kínál jelenleg ilyen pénzügyi terméket. De melyiket válasszuk? Érdemes még lakástakarék szerződést kötni? Utánajártunk, és összehasonlítottuk a két ajánlatot. Mutatjuk, mit találtunk.

Tovább olvasom

Partnereink

Aegon
Allianz
Chubb
Colonnade
Generali
Genertel
Groupama
K&H
Köbe
Mapfre
Mondial
Posta biztosító
Signal
Union
Uniqua
Waberers