Ezt ajánljuk!

Takarék Fix/Kiváltó Személyi Kölcsön
- Akár 10 millió forintig igényelhető
- Szabadon felhasználható
- hirdetés -
Ezt ajánljuk!
Takarék Fix/Kiváltó Személyi Kölcsön
- hirdetés -
Jó ajánlat!
Midi Plus Személyi Kölcsön
- hirdetés -
Tipp!
CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - AKTÍV250
- hirdetés -
Online igénylés!
K&H személyi kölcsön
- hirdetés -
Stabil kamat személyi kölcsön
OTP Személyi kölcsön
Fapados Kölcsön
- hirdetés -
Tartalomjegyzék
A szabad felhasználású hitelek piacán két fő típus létezik: a személyi kölcsön és a jelzálog alapú, szabadon felhasználható hitel. Mi a különbség köztük? A név árulkodó: az előbbinél nincs szükség fedezte (és önerőre sem), míg az utóbbnál mindezek kellenek. A részletek alább!
A személyi kölcsön egy olyan szabad felhasználású hitel, amelynél a kölcsönösszeg szabad felhasználása mellett az is nagy előny, hogy kevés a kötöttség. Nincs szükség fedezetre például, az igénylés egyszerű, a hitelbírálat pedig gyors, ha minden rendben van, hamar a számlánkra kerül az igényelt pénzösszeg. Sok tehát a pozitívum, de ez nem jelenti azt, hogy nem kell alaposnak lennünk a személyi kölcsön kiválasztásánál. Egyáltalán nem mindegy, hogy mekkora összeget veszünk fel és bár a célt nem kell igazolni (a hitelező felé), azért magunk felé érdemes előre meghatározni azt. Rengetegféle személyi kölcsön ajánlat akad, oldalunk segít összehasonlítani ezeket, így megkönnyíti a döntést.
Egy személyi kölcsön általában kisebb összegű, a felső határ 8 000 000 ft-10 000 000 ft szokott lenni, a minimum pedig néhány 100 000 ft, vagy akár ennél is kevesebb a hitel összege. A futamidő rugalmas, azaz választhatunk, hogy mennyi idő alatt szeretnénk törleszteni az adósságot, ez akár nyolc év is lehet, persze ennél rövidebb idő alatt is visszafizethetjük.
A szabad felhasználású jelzáloghitel egy olyan termék, amelynél a hitelösszeg – ahogyan azt a neve is mutatja – szabadon elkölthető, viszont az igényléshez fedezetre és önerőre is szükség van. Az ilyen típusú szabad felhasználású hitelek bonyolultabb feltételrendszerrel rendelkeznek és általában kevésbé előnyösek, mint egy szabad felhasználású személyi kölcsön.
A szabad felhasználású jelzáloghitel nem olyan, mint a személyi kölcsön, ugyan rugalmasan felhasználható, más elemeiben viszont kötött hiteltípus. Először is ott van a fedezet, a szabad felhasználású jelzáloghitelnél fedezetet kell felajánlanunk, az esetek többségében ingatlanfedezetről van szó. A felvehető hitelösszeget (pl: 10 000 000 ft) a felajánlott fedezet értéke nagyban meghatározza. A fedezettként felajánlott ingatlant jellemzően forgalmi értékének 80 százalékáig van lehetőség beterhelni. A jelzálóghiteleknek lehet választani fix kamatozású típust és változó kamatozású formát. Utóbbiról azt kell tudni, hogy a futamidő kamatperiódusokra van osztva, magyarán a kamat és vele a törlesztőrészlet változik, méghozzá a hitelező által megszabott módon. Természetesen a törlesztés havi rendszerességű, tudni kell, hogy a tőketartozás és a kamat jelentette terhek mellett plusz költségek is akadnak. A jelzáloghiteleknél általában a folyósítás díjával, az értékbecslés és a közjegyzői okirat díjával, valamint az ingatlanadatok lekérésének költségével kell számolni. A kölcsön futamideje akár 30 év is lehet.
Szabadon felhasználható személyi kölcsönt igényelni nem bonyolult dolog, hiszen a személyazonosítás mellett a rendszeres jövedelmet kell igazolni, illetve munkáltatói igazolást kell bemutatni. Ezek beszerzése általában nem probléma, a hitelezők pedig villámgyorsan elvégzik a szokásos hitelbírálatot. Ezt követően pedig folyósítják is a kért összeget. Akár egy napon belül, ráadásul mindez ma már sok helyen online is elérhető.
A szabad felhasználású hitelek piaca igencsak bő, ami egyrészt jó, mert a hitelezők versenyeznek egymással, másfelől viszont nehézzé teszi a választást. Mi az, amire leginkább érdemes odafigyelni? Ahogyan más kölcsönök esetében, természetesen a szabad felhasználású hitelek között is meg kell vizsgálni, hogy az igénylés milyen járulékos költségekkel jár. A pénzintézetek a szokásos folyósítási és a számlavezetési díj mellett egyéb költségeket is felszámolhatnak az adósnak. Ha összehasonlítjuk egymással az ajánlatokat, kiderül, hogy melyik kedvezőbb, hol kapunk kedvezményeket. Az összehasonlításhoz használhatunk hitelkalkulátort, és érdemes a THM, azaz a teljes hiteldíj mutató értékéből kiindulni, bár az sem mutat meg mindent, de sokat elárul arról, hogy mekkora a hitel teljes díja .
Így kaphatod meg a hitelt
1. Kalkuláció
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
2. Kiválasztás
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
3. Igénylés
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
4. Szerződés
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
A THM, azaz a Teljes Hiteldíj Mutató százalékos formában mutatja meg a kölcsön teljes díjának arányát a kölcsön teljes összegéhez képest. A THM-ből kiszámolható a hitel teljes díja, az az összeg, amelyet a tőketartozáson kívül ki kell fizetni a hitelezőnek. Ez az összeg a következőkből áll össze: kamat, díjak, kezelési költségek, illetve a plusz szolgáltatások díjai. Ugyanakkor több olyan, a kölcsön folyósításával nem közvetlenül összekapcsolható költség is akad, amelyet a THM nem tartalmaz.
Alapesetben nem, de ez szolgáltatója, illetve hitelterméke válogatja. Jelzálog alapú, szabad felhasználású hitelek esetében a KHR listán való szereplés kizáró ok, viszont a fedezet nélküli szabad felhasználású termék, a személyi kölcsön akár úgy is elérhető.
Első körben érdemes egyeztetni a hitelezővel ezzel kapcsolatban. Hiszen közösen akár megoldást is lehet találni a problémára. Az biztos, ha késünk a fizetéssel, számíthatunk a késedelmi kamat felszámolására. Amennyiben huzamosabb ideig nem tudunk eleget tenni a törlesztési kötelezettségnek, a hitelező felmondhatja a személyi kölcsön (vagy más hiteltermék) szerződést. Ebben az esetben az adósnak a teljes tartozást egy összegben kell kifizetnie. A szerződés rendelkezik arról, hogy mikor léphet életbe a szerződés felmondása.
A szabad felhasználású hitelek futamideje általában választható, azaz az igénylő dönti el, milyen módon szeretne törleszteni. Természetesen megadott keretek között, a maximális futamidő általában nyolc év szokott lenni, ami a személyi kölcsön piacát illeti.
A szabad felhasználású hitelek egyik fajtájánál, a személyi kölcsönöknél nincs szükség sem önerőre, sem ingatlan-, vagy bármilyen más fedezetre.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
Hogy megkapod-e a lakáshitelt, az számtalan apróságon múlhat – az alábbiakban a banki gyakorlatban előforduló okokat gyűjtöttük egy csokorba.
A harmincas éveinkben jelentős események történhetnek velünk. Házasságot köthetünk, gyermekünk születhet, vagy megvehetjük az első saját otthonunkat. Ez az az időszak, amikor már nem csak a jelenre, de jövőre is gondolnunk kell. Megmutatjuk, mi a fontos, mire kell figyelni, és hogyan is csináljuk ezt jól.
A kamatcsökkentési szolgáltatásra az ügyfelek igényeinek változása miatt van szükség, és minden ingatlanfedezetű hitelre vonatkozik.
A minimálbér és a garantált bérminimum 2023-ban ismét megemelkedett – az alábbi cikkből megtudhatod, mennyivel.