A Magyar Nemzeti Bank hitelprogramjának célterületei a mikro-, kis-, és középvállalkozások. A kölcsön többek között segítheti a vállalkozások működési finanszírozását, illetve jól jöhet a fejlesztéseket tekintve. A Magyar Nemzeti Bank mindig igyekszik az adott gazdasági helyzethez igazítani a programot, azaz figyelembe venni, hogy milyen állapotban vannak a cégek, milyen az aktuális pénzügyi környezet. A mostani konstrukcióban a bankok hiteltermékei legfeljebb 2,5 százalékos kamatozásúak lehetnek.
Az NHP Hajrá keretében igényelt kölcsönösszeg különböző beruházásokra, forgóeszköz finanszírozásra, bérfizetésre, korszerűsítésre, illetve meglévő hitel kiváltására is használható. Az NHP program hitelének egyik nagy előnye, hogy egyszerűsített az igénylés, amelyet a bankoknak két hét alatt el kell bírálniuk. A két hetes intervallum természetesen attól az időponttól számítható, amikor a pénzintézet megkapta az igénylés teljes dokumentációját.
Az igényelhető hitelösszeg legalább 1 millió, legfeljebb 20 milliárd forint lehet. A futamidő 3 és 20 év közötti. Az elbírálás mellett a folyósítás is gyors. NHP hitelt kereskedelmi bankok adhatnak, több pénzintézet is részt vesz a programban. A Magyar Nemzeti Bank által megszabott feltételekhez mindegyik banknak kötnie kell magát, ettől függetlenül a konstrukciók különbözőek lehetnek. Mindenképpen érdemes részletesen áttekinteni az ajánlatokat és összehasonlítani őket.
Az NHP Hajrá feltételei az utóbbi időszakban egyre javultak, ma már lehetőség van arra például, hogy a cégek külföldi beruházásokra is használják a kölcsönt. A társasházak és lakásszövetkezetek gondolkodhatnak NHP Hajrá konstrukcióban, ha fejleszteni, korszerűsíteni akarnak. A vállalkozások mind a forgóeszköz-hitelezésben, mind a különböző támogatások előfinanszírozásait tekintve könnyebben tudnak kölcsönhöz jutni a növekedési hitelprogram keretein belül. A növekedési hitelprogram keretében egyébként a hazai és az európai uniós támogatások előfinanszírozása egyaránt lehetséges.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.
Így kaphatod meg a hitelt
1. Kalkuláció
Versenyeztesd meg a bankok ajánlatait, és válaszd ki a számodra legkedvezőbbet.
2. Kiválasztás
Kattints az "érdekel" gombra és kérj ajánlatot.
3. Igénylés
Állítsd össze a bank által kért dokumentumokat és add be hiteligénylésedet.
4. Szerződés
A kiválasztott bankban megtörténik a szerződéskötés, majd ezt követően hamarosan a folyósítás.
Az NHP Hajrá belföldi székhelyű, legalább egy lezárt üzleti évvel rendelkező vállalkozásoknak
biztosít hitelt. Fontos szempont, hogy a cégnek mikro-, kis-, vagy középvállalkozásnak kell
lennie a törvény szerint. A program nincs elzárva az egyéni vállalkozók, egyéni cégek,
őstermelők, családi gazdálkodók és a szövetkezetek előtt sem, ők is részt vehetnek benne,
igényelhetnek hitelt.
A hitelt kereskedelmi bankoknál lehet igényelni, azoknál a pénzintézeteknél, amelyek
szerződtek a Magyar Nemzeti Bankkal. Az igényléshez szükséges dokumentumok és
igazolások leadását követően a hitelező, 300 millió forintos kölcsönösszegig, 10 munkanap alatt
elvégzi a hitelbírálatot és ha mindent rendben talál, folyósítja az összeget.
A hitel alapfeltétele, hogy az éves kamat fix 2,5 százalék. A pénzintézetek nem számolhatnak
fel más díjakat, azonban más költségek még vannak. Ilyenek lehetnek például: közjegyzői díj,
földhivatali ügyintézés díja, értékbecslés díja, biztosítási díj, garanciaintézményeknek fizetendő
kezességvállalási díj fedezetmódosítási díj. A költségek mértéke eltérő lehet, a bankok
ajánlataitól függően.
Igen. És az adósoknak szigorú szabályokhoz kell tartaniuk magukat. Például a hitelt tilos
magáncélra használni, ugyanúgy nem lehet saját cégcsoporton belül, valamint a cég vezetőitől,
tulajdonosaitól, tisztségviselőitől, és azok hozzátartozóitól vásárolni a kölcsönből.
A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai. Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.
2025-től két lépcsőben emelkedik a családi adókedvezmény mértéke. Cikkünkben bemutatjuk, mit jelent ez a családok havi költségvetésére nézve.
Milyen gyorsan juthatunk hitelhez? Részletesen bemutatjuk a banki hitelbírálat menetét, a különböző hiteltípusok elbírálási idejét és a folyósítás gyorsaságát – a személyi kölcsöntől a lakáshitelekig.
A fogyasztás központi szerepet játszik a gazdasági növekedés fenntartásában, különösen válság utáni időszakokban. A kiskereskedelem motorja lehet az élénkülésnek, ha megfelelő gazdaságpolitikai háttér támogatja.
A hitelkiváltás lehetőséget kínál arra, hogy meglévő hiteleinket kedvezőbb feltételekkel váltsuk ki – alacsonyabb kamattal, kisebb havi törlesztőrészlettel vagy egyetlen átlátható kölcsön formájában. A cikk bemutatja a leggyakoribb kiváltási módokat, valamint segít eldönteni, mikor éri meg belevágni.