Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Mikor érdemes jövedelempótló biztosítást kötni?

2021.07.19.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 21. 10:37

A jövedelempótló biztosítás – mint a neve is mutatja – igen hasznos lehet bizonyos esetekben. Mutatjuk a részleteket!

Mikor érdemes jövedelempótló biztosítást kötni?

A jövedelempótló biztosítás keresőképtelenség, illetve munkanélküliség esetén, maximum 6 hónapig fizet. Ennél a biztosítástípusnál – a kockázati jellegéből fakadóan – nem jár vissza semmi a befizetett díjakból, ha nem történik káresemény. A havidíja változó attól függően, hogy milyen változatot, illetve melyik biztosítótársaságnál kötünk meg, de nagyjából 1.000 és 5.000 forint között mozog, és ezért 50-200 ezer forint térítés kapható, amennyiben káresemény következik be. Természetesen ehhez teljesülnie kell a biztosító által szabott feltételeknek, ám ezzel együtt is olyan biztonságot képesek nyújtani ezek a biztosítások, amelyekre más termék, vagy szolgáltatás nem képes, és, mivel a díjuk is kifejezetten kedvező, mindenképp érdemes mindenkinek rendelkeznie eggyel.

Miért érdemes jövedelempótló biztosítást kötni?

Bár vannak olyanok, akik átmenet nélkül lépnek egyik munkahelyről a másikra, a legtöbbeknek ez lényegesen nehezebb; vannak, akik hónapokat várnak, míg betölthetnek egy pozíciót egy következő munkahelyen. A Központi Statisztikai Hivatal szerint ez az időszak átlagosan kilenc hónap, és ez idő alatt semmilyen jövedelemmel nem rendelkeznek, a jövedelempótló biztosítás azonban legalább ennek nagy részében megoldja az anyagi problémákat.

Mire érdemes figyelni a jövedelempótló biztosítás megkötésekor?

A jövedelempótló biztosítás munkanélküliség esetén nem térít, ha a munkavállaló szüntette meg a munkaviszonyt, kizárólag akkor, ha a munkáltató tette ezt, illetve közös megegyezés esetén. Érdemes minél előbb bejelenteni a biztosítónál a káreseményt, mert erre a biztosító jelöl ki egy időszakot – általában 15 napot –, és, ha ez lejár, akkor a biztosítási összeg elvész. Emellett természetesen a részletekre is muszáj ügyelni, azaz a feltételekre és kikötésekre, hiszen lehet, hogy egy apróságon múlik majd a jövedelmünk a munkanélküliség, illetve keresőképtelenség időszakában.

Mivel a jövedelempótló biztosítás egy kifejezetten kedvező konstrukció, aminek ráadásul még a díja is alacsony, neked is érdemes megfontolnod a megkötését. Hasonlítsd össze oldalunk ajánlatait egymással, válassz, majd indítsd el a szerződéskötési folyamatot online!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Együtt kölcsön

THM

9,85%

Futamidő

23 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft - 1.000.000 Ft

Promóció

Super Plus Személyi Kölcsön

THM

10,6%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

8.000.000 - 10.000.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,39% - 11,73%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Kárrendezés menete – mik a teendők?

Kárrendezés menete – mik a teendők?

2020.03.30.

A baleset nem olyasmi, ami velünk történik – mindenki így gondolkodik, de sajnos tévesen. Mindenkivel történhet akár egészen kismértékű baleset is, de sajnos a súlyos esetek sem ritkák. Elsődleges az emberi élet védelme. De azon túl természetesen az autót ért sérüléseket is orvosolni kell.

Tovább olvasom
5 dolog, amire figyelj, ha lakásbiztosítást váltasz

5 dolog, amire figyelj, ha lakásbiztosítást váltasz

2024.02.27.

Egy lakásbiztosításon akár sok ezer forintot is megtakaríthatsz, ha jól választasz. Az új szabályok szerint ráadásul egész márciusban lehetőséged van a váltásra, hiszen idéntől rendkívüli felmondási lehetősége is van a biztosítottaknak. Jobb lakásbiztosítás kell? Jobb lenne olcsóbb? Mutatjuk, mire figyelj, ha lakásbiztosítást váltasz.

Tovább olvasom
Miben különbözik az egyéni és a csoportos életbiztosítás?

Miben különbözik az egyéni és a csoportos életbiztosítás?

2023.10.17.

Egyéni vagy csoportos életbiztosítás? A lényeg ugyanaz: az életünk biztosítva van. Mégsem mindegy, hogy melyiket kötjük meg. Van ugyanis különbség. Az egyéni és a csoportos életbiztosításról, egyszerűen, röviden, közérthetően.

Tovább olvasom
Utas- és életbiztosítás között mi a különbség?

Utas- és életbiztosítás között mi a különbség?

2020.02.24.

Evidensnek tűnhet a különbség utas- és életbiztosítás között, ám mint minden esetben, ebben is érdemes pontosan informálódni. Hiszen így elkerülhetőek a félreértések és az azokból adódó problémák. Alábbi cikkünkben a legfontosabb tudnivalókat szedtük csokorba.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával