Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Kárrendezés menete – mik a teendők?

2020.03.30.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 22. 07:44

A baleset nem olyasmi, ami velünk történik – mindenki így gondolkodik, de sajnos tévesen. Mindenkivel történhet akár egészen kismértékű baleset is, de sajnos a súlyos esetek sem ritkák. Elsődleges az emberi élet védelme. De azon túl természetesen az autót ért sérüléseket is orvosolni kell.

Kárrendezés menete – mik a teendők?

A casco és a kötelező biztosítás erre szolgál, és míg az utóbbi mindenkinél szerepel, addig a casco már lényegesen kevesebb járművet érint. Pedig érdemes megkötni, hiszen a díja nem kifizethetetlen. Cserébe viszont garantálja a nyugalmat. A kárrendezés menetével éppen ezért érdemes tisztában lenni, hogy ne érjen meglepetés, ha erre kerül sor.

Ha a baleset bekövetkezett, és tegyük fel, hogy nem történt semmilyen komolyabb sérülés, akkor az első dolog, amit meg kell tenni, a fényképek készítése. Hiszen ez sokat segíthet a későbbiekben. A kárrendezés menetében. Ezek után ki kell tölteni a baleseti bejelentőt, mégpedig úgy, hogy a másolópéldányon is minden jól olvasható legyen. Ezek után a károsultnak 30 napja van arra, hogy bejelentse a kárt a károkozó biztosítójánál, de ugyanezt a károkozónak is meg kell tennie. Ha ez megtörtént, akkor a biztosító megvizsgálja, hogy a károkozónak van-e kötelező gépjármű-felelősségbiztosítása, majd a kárszakértő két munkanapon belül felveszi a kapcsolatot a kár rendezésére hivatott szervizzel.

A kárrendezés menetének következő lépése a sérülések kárszakértő általi rögzítése a kárfelvételi jegyzőkönyvben, majd a jogalap kivizsgálása következik, azaz a sérülések és a kárbejelentésben szereplő adatok összevetése. A kárszakértő kárfelmérése és kalkulációja után a biztosítótársaság ellenőrzi, hogy a gépjármű gazdaságosan javítható-e. Ha igen, és a visszaigazolás megérkezik a szervizhez, megkezdődik a javítás, ha pedig nem, akkor áll fenn a gazdasági totálkár esete. Ebben az esetben a kártérítési összeg alapja a káridőponti érték és a maradványérték különbözete.

Ez lenne nagy vonalakban a kárrendezés menete. Amennyiben kérdésed lenne a témával kapcsolatban, fordulj hozzánk bizalommal megadott elérhetőségeinken!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Biztosítót váltani mikor és hogyan lehet?

Biztosítót váltani mikor és hogyan lehet?

2020.02.20.

Ahogy a hitelkiváltásnak, úgy a biztosítóváltásnak is megvannak a maga okai, és hasonlóak mindkét esetben: az elégedetlenség a szolgáltatásokkal, illetve azok minőségével, a magas díjak, és persze az, hogy léteznek jobb lehetőségek is. Mivel egy biztosító számára adott a lehetőség, hogy évente többször is módosíthasson a díjain, a legtöbb ügyfél többnyire egyik biztosítótól a másikig lépked, amikor csak lehetősége van rá, és ezt maximálisan meg tudjuk érteni. Lássuk, hogy mikor és hogyan lehet biztosítót váltani!

Tovább olvasom
Milyen esetekben segít a hitelfedezeti biztosítás?

Milyen esetekben segít a hitelfedezeti biztosítás?

2021.05.21.

Hitelfedezeti biztosítás kötésével számos problémát előzhetsz meg – de nem mindet! Mutatjuk a részleteket!

Tovább olvasom
Hány évesen érdemes életbiztosítást kötni?

Hány évesen érdemes életbiztosítást kötni?

2023.08.25.

Az életbiztosítás megkötésének dátuma fontos lehet. De mi az az életbiztosítás? Milyen fajtái vannak? És persze hány évesen érdemes életbiztosítást kötni? Spojler: fiatalon. Az Akölcsön szakértői válaszolnak a kérdésekre. Röviden az életbiztosításról, és arról, hogy hány évesen érdemes életbiztosítást kötni.

Tovább olvasom
Így válassz lakásbiztosítást hitel mellé

Így válassz lakásbiztosítást hitel mellé

2023.12.20.

A lakásbiztosítás a lakáshitel mellé kötelező. De ez nem csak a biztosítótársaságoknak fontos. Utánajártunk, hogy mi az a lakásbiztosítás, és annak is, hogy hogyan válasszunk lakásbiztosítást lakáshitel mellé. És annak is, hogy ez miért jó a biztosítottnak. Íme, a részletek.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával