Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Kárrendezés menete – mik a teendők?

2020.03.30.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 22. 07:44

A baleset nem olyasmi, ami velünk történik – mindenki így gondolkodik, de sajnos tévesen. Mindenkivel történhet akár egészen kismértékű baleset is, de sajnos a súlyos esetek sem ritkák. Elsődleges az emberi élet védelme. De azon túl természetesen az autót ért sérüléseket is orvosolni kell.

Kárrendezés menete – mik a teendők?

A casco és a kötelező biztosítás erre szolgál, és míg az utóbbi mindenkinél szerepel, addig a casco már lényegesen kevesebb járművet érint. Pedig érdemes megkötni, hiszen a díja nem kifizethetetlen. Cserébe viszont garantálja a nyugalmat. A kárrendezés menetével éppen ezért érdemes tisztában lenni, hogy ne érjen meglepetés, ha erre kerül sor.

Ha a baleset bekövetkezett, és tegyük fel, hogy nem történt semmilyen komolyabb sérülés, akkor az első dolog, amit meg kell tenni, a fényképek készítése. Hiszen ez sokat segíthet a későbbiekben. A kárrendezés menetében. Ezek után ki kell tölteni a baleseti bejelentőt, mégpedig úgy, hogy a másolópéldányon is minden jól olvasható legyen. Ezek után a károsultnak 30 napja van arra, hogy bejelentse a kárt a károkozó biztosítójánál, de ugyanezt a károkozónak is meg kell tennie. Ha ez megtörtént, akkor a biztosító megvizsgálja, hogy a károkozónak van-e kötelező gépjármű-felelősségbiztosítása, majd a kárszakértő két munkanapon belül felveszi a kapcsolatot a kár rendezésére hivatott szervizzel.

A kárrendezés menetének következő lépése a sérülések kárszakértő általi rögzítése a kárfelvételi jegyzőkönyvben, majd a jogalap kivizsgálása következik, azaz a sérülések és a kárbejelentésben szereplő adatok összevetése. A kárszakértő kárfelmérése és kalkulációja után a biztosítótársaság ellenőrzi, hogy a gépjármű gazdaságosan javítható-e. Ha igen, és a visszaigazolás megérkezik a szervizhez, megkezdődik a javítás, ha pedig nem, akkor áll fenn a gazdasági totálkár esete. Ebben az esetben a kártérítési összeg alapja a káridőponti érték és a maradványérték különbözete.

Ez lenne nagy vonalakban a kárrendezés menete. Amennyiben kérdésed lenne a témával kapcsolatban, fordulj hozzánk bizalommal megadott elérhetőségeinken!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Téli varázs kölcsön

THM

9,9%

Futamidő

14 hó

Hitelösszeg

250.000 Ft - 600.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

11,51% - 12,86%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

10,36% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Biztosítót váltani mikor és hogyan lehet?

Biztosítót váltani mikor és hogyan lehet?

2020.02.20.

Ahogy a hitelkiváltásnak, úgy a biztosítóváltásnak is megvannak a maga okai, és hasonlóak mindkét esetben: az elégedetlenség a szolgáltatásokkal, illetve azok minőségével, a magas díjak, és persze az, hogy léteznek jobb lehetőségek is. Mivel egy biztosító számára adott a lehetőség, hogy évente többször is módosíthasson a díjain, a legtöbb ügyfél többnyire egyik biztosítótól a másikig lépked, amikor csak lehetősége van rá, és ezt maximálisan meg tudjuk érteni. Lássuk, hogy mikor és hogyan lehet biztosítót váltani!

Tovább olvasom
Kötelező biztosítás megszűnése díjnemfizetés miatt – ilyenkor mit kell tennem?

Kötelező biztosítás megszűnése díjnemfizetés miatt – ilyenkor mit kell tennem?

2020.03.26.

A törvény szerinti türelmi időszakot 60 napban állapították meg, vagyis ennyi idő áll a rendelkezésedre a szerződéskötés után, hogy befizesd a kötelező biztosítás díját. Ha nem fizeted be, bekövetkezik a kötelező biztosítás megszűnése, vagyis a biztosító társaság felmondja a szerződést. Ha a gépjármű kárt okoz, akkor annak költségét Neked kell kifizetni, de egyéb szankciókra is számíthatsz.

Tovább olvasom
Lakásbiztosítási lehetőségek – mire terjed ki, és mire nem?

Lakásbiztosítási lehetőségek – mire terjed ki, és mire nem?

2020.02.13.

Sokan nem tudják, hogy mire igen, és mire nem terjed ki a lakásbiztosításuk, pedig fontos alaposan ismerni a lehetőségeket. Hiszen többféle kárra vonatkozhatnak, ám az alapfedezet csupán a tűz és egyéb elemi károk ellen nyújt védelmet. A lakásbiztosítási lehetőségek ennél viszont sokkal szélesebb spektrumot fednek le, hiszen a veszélyek is többfélék.

Tovább olvasom
Repülőgép késés? Az Erste automatikusan kompenzációt fizet!

Repülőgép késés? Az Erste automatikusan kompenzációt fizet!

2024.07.24.

Nyaralás közben nincs bosszantóbb, mint amikor késik a repülőnk. Főszezonban pedig hangos a sajtó a több órás vagy még hosszabb késésektől. Egy előrelátó utazó biztosítással próbál védekezni a kellemetlenség negatív hatásai ellen. Az Erste most egy nem mindennapi lehetőséget kínál: automatikusan kompenzációt fizet. Mutatjuk a részleteket.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával