Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Miben különbözik az egyéni és a csoportos életbiztosítás?

2023.10.17.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2023. október 17. 09:51

Egyéni vagy csoportos életbiztosítás? A lényeg ugyanaz: az életünk biztosítva van. Mégsem mindegy, hogy melyiket kötjük meg. Van ugyanis különbség. Az egyéni és a csoportos életbiztosításról, egyszerűen, röviden, közérthetően.

Miben különbözik az egyéni és a csoportos életbiztosítás?

De mi az az egyéni életbiztosítás?

Az egyéni életbiztosítás abban az esetben fizet, ha bekövetkezik a biztosítási esemény, vagy a szerződés lejár. Az életbiztosítás ugyanis lehet megtakarítási célú is.

Ezzel a fajtát is érdemes ismerni, azt hogy milyen adók terhelik a hozamot, és hogy mikor, és hogyan tudjuk mégis adómentesen felvenni azt.

Fontos, hogy a szerződés megkötésekor tisztában legyünk az aktuális adószabályozással, ugyanis sok százezer forint is múlhat azon, hogy mikor vesszük fel a hozamot.

A befektetési célú egyéni életbiztosítás hosszú távú döntés lehet. Úgy köteleződünk el, úgy vállalunk havi befizetést, hogy nem tudhatjuk, mit hoz számunkra a jövő.

A megfelelő egyéni életbiztosítás kiválasztása segíthet abban, hogy biztosan jól járjunk.

Köthetünk határozott időre is biztosítást, és olyat is, ami a házasságkötéskor vagy nyugdíj esetén fizet.

Válasszunk mindig körültekintően életbiztosítást.

Van kockázati és van megtakarítási célú egyéni életbiztosítás.

A kockázati életbiztosítás csak abban ez esetben fizet, ha káresemény történik. Abban az esetben, ha a biztosítás megszűnik, és közben káresemény sem történik, a kockázati életbiztosítás kifizetés nélkül megszűnik.

A megtakarítással kombinált életbiztosítás egy megtakarítási forma. A szerződés lejártakor a megtakarított összeget és annak hozamait fizeti ki a biztosító. Tehát ez egy megtakarítás, de egy kicsit több annál. Több, mert életbiztosítás is egyben.

De mi az a csoportos életbiztosítás?

A csoportos életbiztosítás egy kockázati közösség. A biztosító ilyenkor nem egy személlyel, hanem a csoporttal köt szerződést.

A csoportos életbiztosításnak köszönhetően a biztosító kockázata alacsonyabb, a költségei csökkennek, így a csoport tagjainak a csoportos biztosítás nagy kedvezményt biztosíthat.

A biztosító társaság alacsonyabb díjat tud ajánlani.

A biztosító társaság a csoport tagjainak életkorát nem vizsgálja, egységes díjat ajánl fel.

A csoportos biztosítást, teljesen online, néhány perc alatt lehet meg lehet kötni.

De akkor miben különbözik az egyéni és a csoportos életbiztosítás?

Az Akölcsön szakértői szerint az egyéni és a csoportos életbiztosítás között a fő különbség az, hogy az egyéni életbiztosítás esetében a biztosított személy és a szerződő személy ugyanaz, míg a csoportos életbiztosításnál a biztosított személyek egy csoportba tartoznak, és a szerződést nem ők kötik, hanem egy harmadik fél, például egy munkaadó.

Az egyéni életbiztosítás díja magasabb, mint a csoportos életbiztosításé, mivel a biztosítók az egyes biztosítottak kockázatát külön-külön értékelik. A csoportos életbiztosításnál a kockázat megoszlik a csoport tagjai között, így a biztosítási díjak is kedvezőbbek.

Az egyéni életbiztosítások rugalmasabbak a fedezeti lehetőségek tekintetében, mint a csoportos életbiztosítások.

Az egyéni életbiztosításnál a biztosítottak választhatnak a különböző biztosítási fedezetek közül, például haláleseti, baleseti vagy betegségi fedezetet választhatnak. A csoportos életbiztosításoknál többnyire csak a haláleseti fedezet van benne a szerződésben, de lehetőség van további fedezetekre is, például baleseti vagy betegségi fedezetre.

Az egyéni életbiztosítások díjfizetése havi vagy éves. A csoportos biztosításoknál a díjfizetés módja a biztosítótól és a csoporttól függ. Lehet, hogy a díjat a biztosított személy fizeti, de lehet, hogy más fizet a biztosított személy helyett, például egy munkaadó a munkavállalói helyett.

Az egyéni és a csoportos életbiztosítások szerződési feltételei is eltérőek lehetnek. Az egyéni életbiztosítások szerződési feltételei rugalmasabbak, mint a csoportos életbiztosításoké. A csoportos életbiztosítások szerződési feltételeit a biztosító és a csoport közötti megállapodás határozza meg.

Az, hogy melyik típusú életbiztosítás a megfelelő, az egyéni igényektől és körülményektől függ. Ha fontos a rugalmasság és a személyre szabottság, akkor az egyéni életbiztosítás lehet a jobb választás. Ha a díjfizetés és a szerződési feltételek egyszerűsége a fontos, akkor a csoportos életbiztosítás lehet a megfelelőbb.

Bármelyik biztosítási formával is vagyunk biztosítva, fontos, hogy ismerjük a szerződés részleteit, és az is, hogy tisztában legyünk azzal, hogy mikor számíthatunk a biztosítótársaság segítségére.

Összefoglalás

Egyéni és csoportos életbiztosítás között jelentős különbségek vannak. Az egyéni életbiztosítás a biztosított személyre szabott, lehet kockázati vagy megtakarítási célú, és magasabb díjjal rendelkezik, mivel az egyéni kockázatot értékelik. Emellett nagyobb rugalmasságot kínál a fedezeti lehetőségekben, és a díjfizetés gyakran havi vagy éves. Ezzel szemben a csoportos életbiztosítás több emberre terjed ki, és a biztosító egy csoporttal, mint egy egységgel köt szerződést. Emiatt a díjak általában kedvezőbbek, azonban kevésbé rugalmasak a fedezeti lehetőségek. A csoportos biztosítás gyakran csak haláleseti fedezetet tartalmaz, de további fedezetekre is van lehetőség. Mindkét biztosítási forma esetében elengedhetetlen a szerződés részleteinek ismerete és a biztosító által nyújtott segítség feltételeinek megértése.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

5 dolog, amire figyelj, ha lakásbiztosítást váltasz

5 dolog, amire figyelj, ha lakásbiztosítást váltasz

2024.02.27.

Egy lakásbiztosításon akár sok ezer forintot is megtakaríthatsz, ha jól választasz. Az új szabályok szerint ráadásul egész márciusban lehetőséged van a váltásra, hiszen idéntől rendkívüli felmondási lehetősége is van a biztosítottaknak. Jobb lakásbiztosítás kell? Jobb lenne olcsóbb? Mutatjuk, mire figyelj, ha lakásbiztosítást váltasz.

Tovább olvasom
Kárrendezés menete – mik a teendők?

Kárrendezés menete – mik a teendők?

2020.03.30.

A baleset nem olyasmi, ami velünk történik – mindenki így gondolkodik, de sajnos tévesen. Mindenkivel történhet akár egészen kismértékű baleset is, de sajnos a súlyos esetek sem ritkák. Elsődleges az emberi élet védelme. De azon túl természetesen az autót ért sérüléseket is orvosolni kell.

Tovább olvasom
Milyen esetekben nem elég az Európai Egészségbiztosítási Kártya?

Milyen esetekben nem elég az Európai Egészségbiztosítási Kártya?

2023.04.28.

Nem elég az Európai Egészségbiztosítási Kártya bizonyos helyzetekben, azaz nem támaszkodhatsz pusztán erre, ha külföldre utazol.

Tovább olvasom
Lakásbiztosítási lehetőségek – mire terjed ki, és mire nem?

Lakásbiztosítási lehetőségek – mire terjed ki, és mire nem?

2020.02.13.

Sokan nem tudják, hogy mire igen, és mire nem terjed ki a lakásbiztosításuk, pedig fontos alaposan ismerni a lehetőségeket. Hiszen többféle kárra vonatkozhatnak, ám az alapfedezet csupán a tűz és egyéb elemi károk ellen nyújt védelmet. A lakásbiztosítási lehetőségek ennél viszont sokkal szélesebb spektrumot fednek le, hiszen a veszélyek is többfélék.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával