Hogyan történik a hitel folyósítása, és mi történik azután, hogy megkaptam a pénzt?

A teljes hitelösszeg folyósítása azután történik meg, hogy lezajlott a hitelbírálat, minden személyes okmányod, fizetési, munkáltatói papírod rendben van, lezajlott a KHR-lista ellenőrzés, Ellátok a bankkal közösen a számodra legmegfelelőbb konstrukciót és hitelcsomagot, megtörtént a fedezetként szolgáló ingatlan értékbecslése. Ha mindent rendben talált a bank és nincs akadálya a hitel kiutalásának, néhány munkanapon belül megkapod az igényelt hitelösszeget, ezután utalhatod a lakás korábbi tulajdonosainak, vagy a kivitelezőnek annak függvényében, hogy használt vagy új ingatlant vásároltál. A teljes hitelösszeg általában egy összegben érkezik meg a megadott bankszámlaszámra, de ha a hitel céltól függően szakaszosan is utalhat neked a bank. (Ez általában az úgynevezett zöld, vagy okos hitelek esetén történik, építésnél, vagy bővítésnél, ahol meghatározott idő áll rendelkezésre, hogy az építkezés bizonyos szakaszait teljesítsd és Az építkezés készültségi fokától függ a következő pénzösszeg folyósítása. Amikor egy fázis elkészül, a bank elutalja neked a következő részletet is.)

A hitelösszeg szinte minden esetben az OTP Banknál vezetett lakossági folyószámlára érkezik meg, ritka kivétel, amikor készpénzben kapod meg a pénzt mert az eladóidnak esetleg nincs bankszámlája.

A törlesztés egyik alapvető feltétele, hogy csak és kizárólag az OTP-nél vezetett számládról utálhatod, vagy vonhatják le a havi részletet az esedékességkor. Amennyiben az OTP lakáshitel a legmegfelelőbb számodra, de nem vagy az OTP ügyfele akkor feltétele lehet a hitelfelvételnek, hogy hogy náluk is nyiss egy bankszámlát, de nem kell minden tranzakciót erről a számláról intézned, sőt az sem feltétel, hogy a munka béred, vagy nyugdíjad erre a bankszámlára érkezzen. Ha nem használod aktívan, ha az OTP számládat, nem jelent hátrányt számodra, de ha ezt használod a mindennapokban, és a havi jövedelmed is ide érkezik, azt viszont díjazza a bank.

Szintén gyakran felmerülő kérdés, hogy mi alapján dönti el a bank, Hogy a hiteltörlesztése a hónap melyik napjára esik. Az esedékesség minden hónapban ugyanazon a napon lesz a teljes futamidő alatt. Egyébként a bank veled egyeztetve dönti el, hogy a hónap hányadik napja legyen a törlesztés napja, azzal az egy feltétellel, hogy a törlesztésének a hónap 1. és 28. napja közé kell esnie, a hitel folyósításától pedig 31 napon belül meg kell történnie ha az első törlesztésének.

További kérdés kategóriák

Ajánlott hitelek

Promóció

Provident Start kölcsön

THM

12,7%

Futamidő

18 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 250.000 Ft

§

Extra Plus Személyi Kölcsön

THM

12,9%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

§

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

17,50% - 19,81%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

§

További blogbejegyzések

Mitől függ a hitelbírálat ideje?

Mitől függ a hitelbírálat ideje?

2022.10.14.

Amennyiben eldöntöttétek, hogy hitelt vesztek fel, hogy megvalósítsátok terveiteket és álmaitokat, vagy saját lakást, házat vennétek, de nem áll rendelkezésetekre az ehhez szükséges teljes összeg és a családotok sem tud benneteket támogatni, akkor szükségetek lesz a banki kölcsönre. Ennek számos fajtája létezik, igényelhettek személyi, vagy lakáshitelt az esetlegesen felvett támogatások mellé.

Tovább olvasom
Adósságod túl sok? Nézzük milyen lehetőségeid vannak.

Adósságod túl sok? Nézzük milyen lehetőségeid vannak.

2018.10.17.

Ha túl sok az adósságod, és már nem bírod fizetni, akkor több lehetőséged is van, de mi most csak azokat nézzük meg, amiket egy bank segítségével tudsz igénybe venni. Természetesen mind a kettő hitel, de még mielőtt bezárnád az oldalt, mert nem akarsz több kölcsönt felvenni, épp ellenkezőleg, hadd szóljunk: mindkettő komoly segítség lehet az anyagi gondjaid megoldásában!

Tovább olvasom
Hitelkérelem elutasításának leggyakoribb okai

Hitelkérelem elutasításának leggyakoribb okai

2020.12.17.

A hitelkérelem elutasításának számtalan oka lehet, és ezek egy része a bank „titka” marad; mi most összegyűjtöttük a leggyakoribbakat.

Tovább olvasom
A lakástakarék, mire jó?

A lakástakarék, mire jó?

2018.01.09.

A lakástakarék jelentése (rövidítve: LTP): A lakás előtakarékosság egy államilag támogatott lakásfinanszírozási lehetőség. Az állam a megtakarítás után támogatást nyújt. A lakás-takarékpénztár a megtakarítási idő lejártával kedvező hitellehetőséget biztosít. Minden magyar állampolgár igénybe veheti, családi állapottól és jövedelemtől függetlenül.

Tovább olvasom