Széchenyi hitel

Minden olyan mikro-, kis- és közép vállalkozás, amelynek nincs lejárt köztartozása és lejárt hiteltartozása. Ezek mellett meg kell felelni a Széchenyi Kártya Program üzletszabályzatában leírt feltételeknek.

Vannak regisztráló irodák, ahol regisztrálni kell az igénylés előtt. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége, a területi kereskedelmi és iparkamarák, valamint a KAVOSZ Zrt. irodáiban lehet érdeklődni. A folytatásban ki kell választani a kívánt terméket és azt a bankot, amelynél szeretnénk leadni a hiteligénylést.

A Széchenyi Kártya Program MAX+ hitelkonstrukciói 2022 decemberétől igényelhetőek. Erre országszerte van lehetőség, ahogyan a Széchenyi Kártya Program korábbi kölcsöneit, az új termékeket is a területi kereskedelmi és iparkamarák, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége és a KAVOSZ Zrt. regisztráló irodáiban lehet elérni.

A Széchenyi Mikrohitel MAX+-t egyéni vállalkozások is igényelhetik. Ezt a konstrukció kifejezetten a mikro-vállalkozásoknak alakították ki a beruházásaik finanszírozására.

A Széchenyi Kártya Program többször is megújult az elmúlt évek alatt. Az újítások célja mindig az volt, hogy a különböző hiteltermékek minél inkább megfeleljenek az adott időszak jellemzőinek, kihívásainak. A 2022-es Széchenyi Hitel az aktuális gazdasági-, illetve energiaválság negatív hatásait igyekszik csökkenteni. A Széchenyi Hitel MAX+ a hazai vállalkozásokat segíti, olyan konstrukciókkal, amelyek versenyképességet növelnek, működést, vagy fejlesztést támogatnak.

A Széchenyi Hitelek igénylési feltételei a különböző termékeknél speciálisak is lehetnek, de általánosságban elmondható, hogy a kkv-knak mire van biztosan szüksége igénylés előtt, illetve minek kell biztosan megfelelniük

A Széchenyi Hitel konstrukciói cégek vásárlására vagy tulajdonrész vásárlásra nem használhatóak fel. Az igénylő vállalkozásnak legalább egy éves lezárt múlttal kell rendelkeznie, illetve előfordulhat, hogy bizonyos esetekben (például meghatározott hitelösszeg felett) a hitelező 2 éves lezárt üzleti múltat kér. A vállalkozásnak nem lehet lejárt tartozása és nem lehet köztartozása sem. A tartósan veszteséges vállalkozások nem vehetnek részt a Széchenyi Kártya Programban.

Igen, ebben a konstrukcióban a beruházás költségének legalább 10%-a saját erő kell, hogy legyen.

A Széchenyi hitel MAX+ a mikro, kis és középvállalkozások támogatott hitelkonstrukciója.

Több előnye is van a Széchenyi hitel MAX+ igénylésének. Az állami kamat és költségtámogatás miatt a Széchenyi hitel MAX+ kedvezőbb a piaci hiteleknél. Egy kedvezményes hitelkonstrukció pedig sokat segíthet egy vállalkozás napi működésében, fejlesztésében. Nagyon nem mindegy, hogy mennyibe kerül ez a segítség. Egy vállalkozás nyereséges működésének feltétele, hogy a kiadásai alacsonyabbak legyenek a bevételénél. És egy kedvező kamatozású hitel hosszú távon tud olcsó forrást biztosítani egy vállalkozás számára.

A Széchenyi hitel MAX+ az ország közel kétszáz pontján, egyszerűen igényelhető. A finanszírozó pénzintézetet pedig a vállalkozás választhatja ki. Így még az is előfordulhat, hogy a vállalkozás a saját számlavezető bankjától kapja meg ezt a kedvezményes hitelt.

A regisztráló irodák segítenek az igénylólap kitöltésében, és ezért sem jutalékot, sem egyéb díjat nem számítanak fel. A segítség mindig ingyenes.

Egyes Széchenyi hitel MAX+ konstrukciók türelmi idővel érhetők el. Ez további segítség a vállalkozásoknak, hiszen a türelmi idő alatt nem kell a Széchenyi hitel MAX+ törlesztőrészleteit fizetni.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai.  Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

További kérdés kategóriák

Legutóbbi blogbejegyzések

Milyen esetekben segít az életbiztosítás?

Az életbiztosítás talán a legegyszerűbben elérhető biztosítási forma. És bár a neve sokat elárul, utánajártunk, hogy pontosan milyen esetekben segít az életbiztosítás. Röviden és közérthetően írunk az életbiztosításról.

Tovább olvasom
Mit jelent az egy év türelmi idő a CSOK Plusznál?

A CSOK Plusz hitel az egyik sláger támogatási forma lehet 2024-ben. A kamatkedvezmény, és gyermekszületés utáni jóváírás mellett van egy kevésbé ismert előnye is ennek a támogatási formának: a türelmi idő. Utánajártunk, hogy pontosan mikor és hogyan kapnak egy év türelmi időt a CSOK Plusz hitelt igénylők.

Tovább olvasom
Ismerd meg, hogyan működik a hitelfedezeti biztosítás!

A hitelfedezeti biztosítás a nagy összegű hitelek biztosítására szolgál. De hogyan köthető meg ez a biztosítás? És mire jó? És persze: érdemes megkötni? Körbejártuk a témát, és röviden és közérthetően írunk a hitelfedezeti biztosításról.

Tovább olvasom
5 dolog, amire figyelj, ha lakásbiztosítást váltasz

Egy lakásbiztosításon akár sok ezer forintot is megtakaríthatsz, ha jól választasz. Az új szabályok szerint ráadásul egész márciusban lehetőséged van a váltásra, hiszen idéntől rendkívüli felmondási lehetősége is van a biztosítottaknak. Jobb lakásbiztosítás kell? Jobb lenne olcsóbb? Mutatjuk, mire figyelj, ha lakásbiztosítást váltasz.

Tovább olvasom