Nyugdíj

Az önkéntes nyugdíjpénztár az egyik nyugdíjcélú megtakarítás. Az önkéntes nyugdíjpénztár célja, hogy még dolgozóként pénzt takarítsunk meg a nyugdíjas évekre. A befizetések után adójóváírást is kaphatunk, és a befizetett összegek kamatai is növelik a megtakarításunk értékét. Rendszeresen és egyedi jelleggel is fizethetünk be a nyugdíjpénztári számlánkra.

A nettó hozamráta mutatja meg a hozamot, amit az önkéntes nyugdíjpénztári számlánk hoz. A nettó hozamból levonásra kerülnek a költségek. Ez a mutatószám azonban nem veszi figyelembe az inflációt. Ha az infláció feletti nyereségünket szeretnénk megtudni, akkor a reálhozam rátát kell megnéznünk. Fontos információ, hogy az általunk választott önkéntes nyugdíjpénztár előző években elért hozama nem garantálja a nyugdíjpénztári befektetésünk későbbi hozamát. Ezt vegyük figyelembe, amikor döntést hozunk.

Bárki lehet tagja egy önkéntes nyugdíjpénztárnak, aki eléri a nyugdíjpénztár által meghatározott minimális életkort, kitölti a jelentkezési lapot, és azután fizeti a havi tagdíjat. A szakemberek szerint már jóval (legalább 15 évvel) a nyugdíjkorhatár elérése előtt érdemes önkéntes nyugdíjpénztári számlát nyitni.

Igen. Háromféle portfólió közül választhatnak a nyugdíjpénztári tagok. Van alacsony, közepes és magas kockázató portfólió. A magas kockázati portfólió hozhatja a legtöbb hozamot, de ennek a kockázata magasabb, mint a másik két lehetőségnek. Az önkéntes nyugdíjpénztári tag feladata, hogy eldöntse, melyik portfóliót választja, és ezt később akár módosíthatja is. Azt, hogy ezek a portfóliónk mibe fektessék a pénzünket, azt viszont nem dönthetjük el. A befizetett összegek befektetését pénzügyi szakemberek végzik.

Az önkéntes nyugdíjpénztárunk évente elszámoló levelet küld nekünk. Ebben leírják, hogy mennyi volt az általunk választott portfólió százalékos hozama, és azt is látni fogjuk, hogy pontosan mennyi pénzt kerestünk az adott évben a költségek levonása után.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai.  Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

További kérdés kategóriák

Legutóbbi blogbejegyzések

Hogyan működik a babaváró hitel, és mik a feltételei?

A Babaváró hitel kamatmentes, szabadon felhasználható kölcsön házaspároknak, amely jelentős pénzügyi segítséget nyújt a családalapításhoz.

Tovább olvasom
Lakáshitel alacsony önerővel? Mit engednek a bankok?

Az alacsony önerővel – akár 10 százalékkal – igényelhető lakáshitelek új lehetőségeket teremtenek a fiatalok és első lakásvásárlók számára. A bankok rugalmasabbá váltak, de a feltételek szigorúbbak és a kockázatok is nagyobbak lehetnek.

Tovább olvasom
Nyugdíj megtakarítás: miért fontos, milyen előnyökkel járhat, mire kell odafigyelni?

A nyugdíjas évek anyagi biztonsága minden dolgozó ember számára kulcsfontosságú kérdés. Az állami nyugdíjrendszerek egyre nagyobb nyomás alá kerülnek a népesség öregedése és a csökkenő szülésszámok miatt, ezért egyre többen ismerik fel a személyes nyugdíj megtakarítás fontosságát.

Tovább olvasom
10 dolog, amit érdemes tudni az inflációról

Az infláció mindenki pénztárcájára hatással van, mégis sokan nem ismerik a működését. A cikk tíz pontban mutatja be, mit érdemes tudni róla: mi okozza, hogyan mérik, hogyan hat a vásárlóerőre, a hitelekre, a megtakarításokra, és miként lehet ellene védekezni.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával