Nyugdíj

Az önkéntes nyugdíjpénztár az egyik nyugdíjcélú megtakarítás. Az önkéntes nyugdíjpénztár célja, hogy még dolgozóként pénzt takarítsunk meg a nyugdíjas évekre. A befizetések után adójóváírást is kaphatunk, és a befizetett összegek kamatai is növelik a megtakarításunk értékét. Rendszeresen és egyedi jelleggel is fizethetünk be a nyugdíjpénztári számlánkra.

A nettó hozamráta mutatja meg a hozamot, amit az önkéntes nyugdíjpénztári számlánk hoz. A nettó hozamból levonásra kerülnek a költségek. Ez a mutatószám azonban nem veszi figyelembe az inflációt. Ha az infláció feletti nyereségünket szeretnénk megtudni, akkor a reálhozam rátát kell megnéznünk. Fontos információ, hogy az általunk választott önkéntes nyugdíjpénztár előző években elért hozama nem garantálja a nyugdíjpénztári befektetésünk későbbi hozamát. Ezt vegyük figyelembe, amikor döntést hozunk.

Bárki lehet tagja egy önkéntes nyugdíjpénztárnak, aki eléri a nyugdíjpénztár által meghatározott minimális életkort, kitölti a jelentkezési lapot, és azután fizeti a havi tagdíjat. A szakemberek szerint már jóval (legalább 15 évvel) a nyugdíjkorhatár elérése előtt érdemes önkéntes nyugdíjpénztári számlát nyitni.

Igen. Háromféle portfólió közül választhatnak a nyugdíjpénztári tagok. Van alacsony, közepes és magas kockázató portfólió. A magas kockázati portfólió hozhatja a legtöbb hozamot, de ennek a kockázata magasabb, mint a másik két lehetőségnek. Az önkéntes nyugdíjpénztári tag feladata, hogy eldöntse, melyik portfóliót választja, és ezt később akár módosíthatja is. Azt, hogy ezek a portfóliónk mibe fektessék a pénzünket, azt viszont nem dönthetjük el. A befizetett összegek befektetését pénzügyi szakemberek végzik.

Az önkéntes nyugdíjpénztárunk évente elszámoló levelet küld nekünk. Ebben leírják, hogy mennyi volt az általunk választott portfólió százalékos hozama, és azt is látni fogjuk, hogy pontosan mennyi pénzt kerestünk az adott évben a költségek levonása után.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai.  Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

További kérdés kategóriák

Legutóbbi blogbejegyzések

15 ok, ami miatt elutasíthatják a személyi kölcsön kérelmedet

A személyi kölcsön igénylés elutasítása kellemetlen helyzetbe hozhatja az igénylőt. Egy terv megvalósítása ütközhet így akadályokba. Pedig több oka is lehet, ami miatt elutasíthatják a személyi kölcsön kérelmet. Mutatjuk, hogy mik ezek, és azt is, hogyan lehet őket elkerülni.

Tovább olvasom
Tulajdoni lap lekérése – minden tudnivaló egy helyen

A tulajdoni lap egy dokumentum. Ingatlannal kapcsolatos ügyek intézése közben találkozhatunk vele. Mikor van szükségünk tulajdoni lapra? Mire jó? Mit tartalmaz? Minden tudnivaló egy helyen.

Tovább olvasom
A céges egészségbiztosítás típusai: melyiket érdemes választani?

Céges egészségbiztosítás esetén a vállalkozás biztosítja az alkalmazottait. Ez egy vállalkozás jól felfogott érdeke, hiszen a dolgozók általános egészsége, és a betegségből való gyors felgyógyulás befolyásolhatja a cég eredményességét. Részletesen írunk a céges egészségbiztosítás típusairól, és arról, hogy melyiket érdemes választani.

Tovább olvasom
CSOK illetékmentesség: mutatjuk, mennyit spórolhatsz vele 2023-ban

A Családok Otthonteremtési Kedvezménye nem ér véget a támogatással. A Családok Otthonteremtési Kedvezménye nem ér véget a kamattámogatott hitel igénylésével. A megvásárolt ingatlan után ugyanis nem kell majd illetéket fizetni. Az Akölcsön szakértői röviden írnak arról, hogy miért is jó ez nekünk. Mert bizony nagyon jó.

Tovább olvasom