Költség

A hitelkalkulátor összehasonlítható módon mutatja meg egy hitelfajta kamatát, Teljes Hiteldíj Mutatóját (THM) és a teljes visszafizetendő összeget. Arra azonban gondolnunk kell, hogy lehetnek járulékos költségek is, és ezeket nem tartalmazza a THM.

A Teljes Hiteldíj Mutató, a THM egy összehasonlító százalék, ami abban segíti a hitelfelvevőket, hogy tudják, mennyibe kerül majd számukra a felvett hiteltermék. A THM tartalmazza a kamatot és a kezelési költséget, a hitelközvetítő díját, a bankszámlavezetés díját, és adott esetben az ingatlannal kapcsolatos díjakat is, mint az értékbecslés, a helyszíni szemlék és az ingatlanbejegyzés költségét is. Fontos, hogy ne a kamat nagysága alapján válasszunk hitelt, a választáshoz a THM mértékére figyeljünk.

Hitel kiválasztásakor előnyösebb a kisebb THM-mel rendelkezőt választani, ugyanakkor fontos, hogy minden felmerülő kiadást figyelembe vegyünk. A THM ugyanis nem tartalmazza a késedelmi kamat és az előtörlesztés esetleges díjait, ahogy a lakásbiztosítás díját sem.

A kamat és a kezelési költség mellett, számolnunk kell a számlavezetési díjjal és a hitelközvetítés díjával. Jelzáloghiteleknél felmerülhet még értékbecslési díj, a helyszíni szemle díja, a tulajdoni lap és a térképmásolat díja, a földhivatali eljárások díja és a közjegyző díja is. Elő és végtörlesztés esetén szintén fizetnünk kell majd.

Járulékos költségeknek nevezzük azokat a díjakat, amik egy hitel felvételekor felmerülhetnek. Ilyen például a folyósítási díj és a hitelbírálat díja.

A pénzintézetek lehetővé teszik, hogy a hitelt a lejárata előtt részben vagy egészben visszafizessük, ennek azonban költsége van. Az elő és végtörlesztés díja 1-1,5 százalék általában, de sok esetben elengedik ezeket a díjakat a bankok.

Ha már a hitelfelvételkor tudjuk, hogy előbb szeretnénk a hitelt kifizetni, érdemes olyan konstrukciót választani, ahol ingyenes az elő és végtörlesztés.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai.  Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

További kérdés kategóriák

Legutóbbi blogbejegyzések

Milyen esetekben segít az életbiztosítás?

Az életbiztosítás talán a legegyszerűbben elérhető biztosítási forma. És bár a neve sokat elárul, utánajártunk, hogy pontosan milyen esetekben segít az életbiztosítás. Röviden és közérthetően írunk az életbiztosításról.

Tovább olvasom
Mit jelent az egy év türelmi idő a CSOK Plusznál?

A CSOK Plusz hitel az egyik sláger támogatási forma lehet 2024-ben. A kamatkedvezmény, és gyermekszületés utáni jóváírás mellett van egy kevésbé ismert előnye is ennek a támogatási formának: a türelmi idő. Utánajártunk, hogy pontosan mikor és hogyan kapnak egy év türelmi időt a CSOK Plusz hitelt igénylők.

Tovább olvasom
Ismerd meg, hogyan működik a hitelfedezeti biztosítás!

A hitelfedezeti biztosítás a nagy összegű hitelek biztosítására szolgál. De hogyan köthető meg ez a biztosítás? És mire jó? És persze: érdemes megkötni? Körbejártuk a témát, és röviden és közérthetően írunk a hitelfedezeti biztosításról.

Tovább olvasom
5 dolog, amire figyelj, ha lakásbiztosítást váltasz

Egy lakásbiztosításon akár sok ezer forintot is megtakaríthatsz, ha jól választasz. Az új szabályok szerint ráadásul egész márciusban lehetőséged van a váltásra, hiszen idéntől rendkívüli felmondási lehetősége is van a biztosítottaknak. Jobb lakásbiztosítás kell? Jobb lenne olcsóbb? Mutatjuk, mire figyelj, ha lakásbiztosítást váltasz.

Tovább olvasom