Hitelekről általánosan

Betűszó, a Teljes Hiteldíj Mutató rövidítése. Azt mutatja meg, hogy egy év alatt a tőkén túl mekkora összeget kell visszafizetni az adott hitelnél. A THM a kamatból, a kezelési költségből, az értékbecslés, az ingatlan-nyilvántartási eljárás, a helyszíni szemle és a bankszámlavezetés díjából áll.

A hitelt a bankok a jóváhagyási folyamatot követően nyújtják. A hitel összege függ a hitel fajtájától, és a jövedelmi helyzetünktől. A jövedelmünk terhelhetőségét a jövedelemarányos törlesztési mutató (JTM) határozza meg. Fő szabály szerint egy nettó 600 ezer forint alatti jövedelem 50%-ig terhelhető hitellel, 600 ezer forint felett pedig a 60%-ig. A bankok azonban ennél szigorúbb feltételeket is szabhatnak.

Hitelfajtától függően egy nap és három hét között változik a kiutalási idő. Személyi hitelhez gyorsan, néhány nap alatt is hozzájuthatunk, ingatlan jelzáloghitelt pedig jellemzően két-három hét alatt utalnak nekünk.

A hitelkalkulátor a huszonegyedik század legnagyobb találmánya. A kért hitelösszeg és a választott futamidő után azonnal megmutatja, mennyi lesz a törlesztőrészletünk. Több bank ajánlatát jeleníti meg, összehasonlítható módon. Így rendkívül gyorsan és egyszerűen tudunk választani a lehetőségek közül.

A Minősített Fogyasztóbarát kifejezést azokra a termékekre használhatják a bankok, amik megfelelnek a Magyar Nemzeti Bank által támasztott követelményeknek. A Minősített Fogyasztóbarát hitelek könnyen összehasonlíthatóak, és az MNB a kialakításakor a fogyasztók érdekeit tartotta szem előtt.

Igen. Vannak olyan konstrukciók, amiből a telket is meg lehet vásárolni hitelre.

A pénzintézetek önerőt határozhatnak meg hitelfelvétel bizonyos hiteltípusoknál. Ez függ a bank döntésétől, a vonatkozó jogszabályoktól és hitel típusától is.

Az, hogy személyi kölcsön vagy jelzáloghitel felvételével érjük el a célunkat, tőlünk függ. A hitel céljától, a hitelösszeg nagyságától és a lehetőséginktől is függ, melyik előnyösebb számunkra. Ha nem tudunk dönteni, érdemes lehet szakértő segítségét kérni.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai.  Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

További kérdés kategóriák

Legutóbbi blogbejegyzések

Egyre népszerűbb a befektetők körében a TBSZ számla

Az utóbbi években egyre több befektető számára vált ismertté és népszerűvé a Tartós Befektetési Számla (TBSZ), amely nem csupán adóelőnyöket kínál, hanem egyfajta pénzügyi tudatosságot is sugall. A TBSZ számla előnyei és hátrányai mellett érdemes megvizsgálni azt is, hogy miért is vált ennyire vonzóvá a befektetők körében. Mutatjuk, hogy miért.

Tovább olvasom
Ilyen feltételekkel költözhetsz el CSOK-os ingatlanból az elidegenítési tilalom alatt

A CSOK támogatás lejárta előtt nem lehet elköltözni a támogatott ingatlanból – gondolja mindenki. Van azonban egy olyan lehetőség, amivel azok élhetnek, akik mégis költözni akarnak. Ez pedig a fedezetcsere. De ez mégis mit jelent? És hogyan működik a gyakorlatban? Utánajártunk, és mutatjuk.

Tovább olvasom
Drágulhatnak-e a bankszámlák a tranzakciós illeték emelése miatt?

A tranzakciós illetéket a bankoknak kell megfizetniük, a bankok azonban megtalálhatják a módját, hogy ezt kifizettessék az ügyfeleikkel. Mire számíthatunk ügyfélként a tranzakciós illeték emelése után? Nőni fognak a banki költségeink? És ha igen, mit tehetünk ez ellen? Szakértőink válaszolnak a kérdésekre.

Tovább olvasom
Személyi kölcsönt veszel fel? Erről a költségről se feledkezz meg!

A személyi kölcsön igényléskor a felkészült hitelfelvevő azonnal megnézi a Teljes Hiteldíj Mutatót. És ez így van rendjén. De mi a helyzet akkor, ha a bank kötelezően előírja a bankszámlanyitást az igényléshez? Hiszen a bankszámlának is lesznek költségei. Fontos, hogy erről a költségről se feledkezz meg!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával