Hirdetés

Adósságrendező hitelek fajtái

2019.01.13.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 22. 20:32

Ha az adósságrendező hitelek kerülnek szóba, akkor a legtöbben azonnal az ingatlanfedezetű, kifejezetten adósságrendezésre kifejlesztett konstrukcióra gondolnak, pedig többféle lehetőség közül választhat az, aki szeretné a meglévő tartozásait egy hitel alá bevonni.

Adósságrendező hitelek fajtái

A hiteleket több szempont szerint lehet csoportosítani; az egyik ilyen az, hogy kötelező-e megadni az igénylése előtt a hitelcélt, vagy sem. Az adósságrendező hitelek az előbbi kategóriába tartozó konstrukció, vagyis csak és kizárólag adósságrendezésre használható fel. Létezik azonban szabad felhasználású jelzáloghitel is, amit a tartozások összevonására is felhasználhatunk, illetve emellett még bármi másra is, ha nem csak a tartozásaink összegét, hanem annál valamivel többet veszünk fel.

Egy másik, igen lényeges szempont az, hogy van-e fedezete a hitelnek, vagy nincs; az előbbi igaz minden jelzáloghitelre, az utóbbi pedig például a személyi kölcsön, ahol az egyetlen biztosíték az adós fizetési hajlandósága. A jelzáloghitelek mögött ezzel szemben olyan biztosíték van, ami szinte nullára redukálja a kockázatot. Ha az adós nem tud fizetni, a fedezet a bank tulajdonába kerül, amit értékesítve visszaszerezheti a folyósított hitelösszeget, vagy legalább annak egy részét. Az adósságrendező hitelek az esetek nagy többségében a fedezetes hitelek kategóriájába tartoznak, vagyis mindenképp kell egy ingatlan ahhoz, hogy fel tudjuk venni, azonban már létezik adósságrendezésre felvehető személyi kölcsön is!

Fontos, hogy a személyi kölcsönnek lényegesen magasabb a kamata, mint egy jelzáloghitelnek; összehasonlításképpen a fedezetes hitelek esetében 5% alatti a THM szinte minden banknál, míg a személyi kölcsönök 10% alatt szinte elérhetetlenek, de létezik belőlük 20% feletti is. Ráadásul fedezet nélkül a felvehető összeg is lényegesen alacsonyabb, mint vele, így ingatlanfedezetű hitelek kiváltására többnyire nem alkalmas.

Ha adósságrendező hitelt szeretnél felvenni, akkor előtte alaposan nézz körül az elérhető lehetőségek között, majd hasonlítsd össze a legjobb ajánlatokat oldalunk segítségével, hogy a legjobb döntést hozhasd meg! Ha kérdésed, vagy észrevételed lenne, vedd fel velünk a kapcsolatot megadott elérhetőségeinken!

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Promóció

Provident Start kölcsön

THM

12,7%

Futamidő

18 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 250.000 Ft

§

Extra Plus Személyi Kölcsön

THM

12,9%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

§

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

17,50% - 19,81%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

§

További blogbejegyzések

Hiteligénylés feltételei

Hiteligénylés feltételei

2019.04.09.

Attól függően, hogy milyen típusú kölcsönt szeretnénk felvenni, a hiteligénylés feltételei változhatnak, hiszen nem mindegy, hogy fedezet nélküli személyi kölcsönről, vagy ingatlanhitelről van szó. Alapfeltételek természetesen mindkét hiteltípusnál vannak, és meg is egyeznek, de az ingatlanhitelnél valamivel több kritériumot kell teljesíteni. Lássuk, mik ezek!

Tovább olvasom
Van már hitelem, vehetek fel másikat?

Van már hitelem, vehetek fel másikat?

2018.10.03.

Bármikor bekövetkezhet, hogy hitelhez kell folyamodnod, és az is előfordulhat, hogy úgy alakul a helyzet, hogy további hitelre van szükséged. A kérdés az, ha van már hitelem, akkor kaphatok-e még kölcsönt, és ha igen, hogyan.

Tovább olvasom
Budapest Bank személyi kölcsön, mit kell tudni?

Budapest Bank személyi kölcsön, mit kell tudni?

2018.10.08.

Ha ezt a cikket olvasod, akkor valószínűleg hitelt szeretnél felvenni, és a személyi kölcsönök között nézelődsz. Nem csoda, hiszen ez az egyik legnépszerűbb hiteltípus, hiszen könnyen és gyorsan hozzáférhető, és hatalmas a választék belőle. Nálunk is számos bank ajánlatát találhatod meg, de most bővítjük a keretet a Budapest Bank személyi kölcsön termékeivel. Lássuk, mit kell tudni róluk!

Tovább olvasom
JTM-ről bővebben

JTM-ről bővebben

2018.03.15.

A jövedelem arányos törlesztőrészlet (JTM) viszonylag új kifejezés a pénzügyi életben, a jelentése pedig „jövedelemarányos törlesztőrészlet mutató”. Sokan nem ismerik még, ezért most kifejtjük, mit is kell tudni róla!

Tovább olvasom