A kezességvállalási díj kérdése
A CSOK-hitel mellé igényelt babaváró hitellel kapcsolatos kérdés
A babaváró hitel abban az esetben is igényelhető, ha a CSOK-ot már felvettük, mivel a kettő abszolút nem zárja ki egymást, de a JTM szabályozás ebbe beleszólhat, mivel, ha a CSOK-hitel törlesztőrészlete miatt a jövedelem nem terhelhető tovább a másik kölcsön törlesztésével, akkor a babaváró hitel igénylését el fogják utasítani.
A TB jogviszony kérdése
A babaváró hitel esetében – a CSOK-hoz képest – szigorúbb feltételeknek kell megfelelni, így például a házaspár egyik tagjának rendelkeznie kell legalább három év folyamatos TB jogviszonnyal, ami származhat munkaviszonyból, vagy nappali tagozatos felsőoktatási jogviszonyból. Legfeljebb 30 nap megszakítás lehet a jogviszonyok között, míg felsőoktatási jogviszony után 6 hónapon belül ismételten TB jogviszonyba kell kerülni.
A gyermekek számának kérdése
Sokan keverik a babaváró hitelt a CSOK-kal, ráadásul részinformációkat kezelnek tényként, így például az is él a köztudatban, hogy a 3 gyermek alapkövetelmény mindkét támogatási formánál, holott egyiknél sem igaz. A babaváró hitel gyermek nélkül is igényelhető, és abban az esetben sem “kerül felmondásra”, ha nem születik gyermek; ebben az esetben csupán a kamatmentesség szűnik meg, és a kamatokat visszamenőleg kell befizetni.
Az esküvő kérdése
A babaváró hitellel kapcsolatban hozott rendeletekben megtalálható az a feltétel, hogy a kölcsönt kizárólag házaspárok igényelhetik. Ennek ellenére sokan gondolják úgy, hogy ráérnek a gyermek megszületése után megtartani az esküvőt, holott ez nem igaz. Egyrészt a házasság meglétének szükségessége az ok, másrészt a hitel igénylését a gyermek születését megelőzően kell elindítani, tehát időrendi problémák vannak. Ha külföldön történt a házasságkötés, akkor ráadásul honosításra is szükség van a hiteligénylés előtt.