Babaváró hitelről 5 kérdés és válasz
A babaváró hitelről az utóbbi idők egyik legnagyobb szenzációja, ha a hitelpiacot nézzük, így nem csoda, hogy sokan kerestek meg minket a vele kapcsolatos kérdésekkel, amik többnyire az igényléssel kapcsolatosak. Úgy gondoltuk, hogy ideje megkönnyítenünk a dolgotokat, ezért kiválogattuk az öt leggyakoribb kérdést, és kicsit bővebben kifejtjük.

1, Akkor is felvehetem a babaváró hitelt, ha a CSOK-ot igénybe vettem, illetve most venném?
A CSOK és a babaváró hitel nem zárják ki egymást, tehát mindkettőt igénybe lehet venni akár egyszerre is.
2, Babaváró hitelről – igényléséhez milyen hosszú TB jogviszony szükséges?
Valamivel szigorúbbak a feltételek e tekintetben, mint például a CSOK-nál: a házaspár legalább egyik tagjának esetében a minimum 3 éves TB jogviszony az elvárás, a könnyítés csupán annyi, hogy nem csak munkaviszony, hanem felsőoktatási, nappali tagozatos, tanulói jogviszony is lehet, és maximum 30 napos megszakításokkal két különböző jogviszony között. Ez alól kivételt képez a tanulói, ez után ugyanis 6 hónap telhet el a következőig. Külföldi munkaviszony is elfogadható, de csak abban az esetben, ha a pár egyik tagjának legalább 180 napos, hazai TB jogviszonya van az igénylés pillanatában az azt közvetlenül megelőző időszakra.
3, Ha a baba születése után adom be az igénylést, a babaváró hitel kamatmentes lesz?
Röviden: nem. A babának mindenképp a hiteligénylés után kell születnie a kamatmentesség eléréséhez. Ha már vannak gyermekeid, és nem vállalsz többet, akkor a kamatmentesség 5 év után megszűnik.
4, A babaváró hitel igényléséhez hány gyermek vállalása szükséges?
Minimum egyet, de egyéb kikötés nincs, mert a babaváró hitelnél a gyermekek száma nem függ össze semmivel, szemben például a CSOK-kal.
5, Felvehetem a hitelt, ha még nem vagyunk házasok?
Ez talán a leggyakoribb kérdés, hiszen sokan az esküvő lebonyolítása miatt vennék fel a babaváró hitelt, de nincs jó hírünk: csak házaspárok igényelhetik. Szerencsére viszont elég hozzá a polgári szertartás is, a templomit és a lakodalmat később is megtarthatjátok. Fontos tudnivaló, hogy a külföldön kötött házasságokat az igénylés előtt honosíttatni kell. További információt itt találsz, illetve partnerünk ajánlatait is megtudod nézni, itt.
Reméljük, hogy segítettünk, de ha maradtak volna kérdéseid, fordulj hozzánk bizalommal megadott elérhetőségeinken!