Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Kötelező biztosítás megszűnése díjnemfizetés miatt – ilyenkor mit kell tennem?

2020.03.26.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 22. 07:45

A törvény szerinti türelmi időszakot 60 napban állapították meg, vagyis ennyi idő áll a rendelkezésedre a szerződéskötés után, hogy befizesd a kötelező biztosítás díját. Ha nem fizeted be, bekövetkezik a kötelező biztosítás megszűnése, vagyis a biztosító társaság felmondja a szerződést. Ha a gépjármű kárt okoz, akkor annak költségét Neked kell kifizetni, de egyéb szankciókra is számíthatsz.

Kötelező biztosítás megszűnése díjnemfizetés miatt – ilyenkor mit kell tennem?

A díjnemfizetés miatt megszűnt kötelező biztosítás és az új megkötése közötti időszakra köteles vagy fedezetlenségi díjat fizetni. Ami napi 1.140 forint is lehet, de minimum 510 forint, amibe beleszámolják a baleseti adót is. Az új biztosítást csak annál a biztosítónál kötheted meg, ahol a régi kötelező biztosítás megszűnése bekövetkezett. A szerződéskötéstől számított biztosítási év alatt nem mehetsz át másik biztosítóhoz. Ráadásul egyszerre, egy összegben ki kell fizetned a teljes fedezetlenségi díjat. A 60 napos türelmi időszakra számított kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díjat. Az újrakötött biztosítás díját a teljes biztosítási évre, valamint a baleseti adót mindkét kötelezőre.

Itt azonban még nincs vége a problémáknak, hiszen ha érvényes kötelező biztosítás nélküli gépjárművet vezetsz, szabálysértést követsz el, a helyszíni bírság összege 5.000-50.000 forint, szabálysértési eljárás esetén pedig akár 300.000 forint is lehet, ezen felül a rendőrség a gépjárművet akár ki is vonhatja a forgalomból!

Ha díjnemfizetés miatt szűnik meg a kötelező biztosítás, a bonus-malus besorolás másik gépjárműre kötött szerződésre nem vihető át, viszont újrakötésnél a bonus-malus osztályok megmaradnak. Ha a gépjárműnek új üzembentartója lesz, akkor viszont az ő vonatkozó bonus-malus besorolásával számolják ki az új kötelező biztosítás díját.

Ha szeretnéd lecserélni a kötelező biztosításodat, ne várd meg, míg a biztosító felmondja a szerződésedet, inkább cselekedj! Oldalunk segítséget nyújt Neked ebben, és ha kérdésed van, mi is, csak fel kell venned velünk a kapcsolatot megadott elérhetőségeink egyikén!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Praktikus Kölcsön

THM

10,4%

Futamidő

22 hó

Hitelösszeg

400.000 Ft - 1.000.000 Ft

Promóció

Raiffeisen Személyi Kölcsön - Aktív számlahasználat

THM

12,0% - 19,2%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

300.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

11,17% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Mit tehetünk, ha problémát jelent a nyugdíjbiztosítás fizetése?

Mit tehetünk, ha problémát jelent a nyugdíjbiztosítás fizetése?

2023.09.05.

A nyugdíjbiztosítás felmondása azzal járhat, hogy nem kapjuk vissza a teljes befizetett összeget sem, nemhogy a hozamokat. De mi a teendő, ha valaki olyan helyzetbe kerül, hogy nem tud fizetni? És mi van akkor, ha tud fizetni, csak kevesebbet? Vannak olyan megoldások, amikkel elkerülhető a veszteség. Mutatjuk, hogyan.

Tovább olvasom
Lakásbiztosítási lehetőségek – mire terjed ki, és mire nem?

Lakásbiztosítási lehetőségek – mire terjed ki, és mire nem?

2020.02.13.

Sokan nem tudják, hogy mire igen, és mire nem terjed ki a lakásbiztosításuk, pedig fontos alaposan ismerni a lehetőségeket. Hiszen többféle kárra vonatkozhatnak, ám az alapfedezet csupán a tűz és egyéb elemi károk ellen nyújt védelmet. A lakásbiztosítási lehetőségek ennél viszont sokkal szélesebb spektrumot fednek le, hiszen a veszélyek is többfélék.

Tovább olvasom
Miben különbözik az egyéni és a csoportos életbiztosítás?

Miben különbözik az egyéni és a csoportos életbiztosítás?

2023.10.17.

Egyéni vagy csoportos életbiztosítás? A lényeg ugyanaz: az életünk biztosítva van. Mégsem mindegy, hogy melyiket kötjük meg. Van ugyanis különbség. Az egyéni és a csoportos életbiztosításról, egyszerűen, röviden, közérthetően.

Tovább olvasom
Milyen esetekben segít az életbiztosítás?

Milyen esetekben segít az életbiztosítás?

2024.03.14.

Az életbiztosítás talán a legegyszerűbben elérhető biztosítási forma. És bár a neve sokat elárul, utánajártunk, hogy pontosan milyen esetekben segít az életbiztosítás. Röviden és közérthetően írunk az életbiztosításról.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával