Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Mire fizet az utasbiztosítás?

2022.05.20.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2022. május 20. 09:25

Mire fizet az utasbiztosítás? Az alábbiakból megtudhatod, ahogy azt is, milyen segítséget várhatsz, ha rendelkezel vele!

Mire fizet az utasbiztosítás?

Azt, hogy mire fizet az utasbiztosítás, könnyű megválaszolni: arra, ami szerepel a szerződésben. Mivel a biztosítótársaságok ajánlatai némileg eltérhetnek egymástól, a konkrétumokat csak akkor tudhatod meg, ha egyenként végigolvasod az összeset, ám az általános, legtöbb biztosítónál megegyező tételeket összegyűjtöttük, és mellette azt is megtudhatod, milyen egyéb előnyökkel jár, ha utasbiztosítást kötsz a nyaralás előtt.

Miért jó utazás előtt utasbiztosítást kötni?

Rengeteg probléma kivédhető egy utasbiztosítással; a legtöbbje anyagi természetű, de más esetekben is jól jöhet, ha megkötjük az utazás előtt, hiszen a biztosító segítséget nyújthat váratlan helyzetekben, és nem csupán anyagilag.

Az utasbiztosítás mindössze párezer forintba kerül, akár az egész családra megköthető, és könnyen személyre, illetve az utazásra szabható, tehát nem kell hatalmas összegekre gondolni, és akár több százezer forintos költségeket is kivédhetünk vele, amelyeket a biztosító áll – feltéve, hogy azok a szerződésben foglaltaknak is megfelelnek.

Az utasbiztosítás a következő szolgáltatásokat foglalja magába:

  • élet-, baleset- és betegségbiztosítás,
  • poggyászbiztosítás,
  • asszisztencia szolgáltatás, valamint
  • jogvédelem.

Élet-, baleset- és betegségbiztosítás

Betegség, vagy baleset esetében a biztosító értesíti a hozzátartozókat, és azt is kifizeti, ha valakinek ki kell utaznia a biztosítotthoz, de emellett – szükség esetén – azt is finanszírozza, ha a biztosítási esemény miatt a tervezettnél hamarabb haza kell utazni. Az alapszolgáltatás tartalmaz általánosnak mondható káreseményeket is, így például a halálesetet, a rokkantságot és a csonttörést, viszont a veszélyes tevékenységeket, így például a búvárkodást, a raftingot, vagy a sziklamászást nem, vagyis erre külön figyelni kell.

Poggyászbiztosítás

A repülővel történő utazás során viszonylag gyakori, hogy a poggyász nem érkezik meg a célállomásra az utassal együtt, vagy épp megsérülnek a benne található értékek a reptéri dolgozók „szakszerű” munkájának következtében. Az utasbiztosítás ezeket a kellemetlenségeket is fedezi, azaz megtéríti a csomag értékét, illetve a tartalmában esett kárt, bár tény, hogy nem azonnal, tehát a bosszúságtól nem kímél meg. Fontos viszont tudni, hogy ez a szolgáltatás nem minden értéktárgyra vonatkozik, így például a nemesfém tárgyak, a különféle gyűjtemények, a szőrmék és a nagy összegű készpénz nem biztosíthatóak, valamint a sporteszközök biztosíthatósága is korlátozott.

Asszisztencia szolgáltatás

Az asszisztencia szolgáltatás lényege, hogy a biztosító ügyfélszolgálata napi 24 órában az ügyfelek rendelkezésére áll, amennyiben szükségük lenne valamilyen segítségre. Betegség, vagy baleset esetén például útbaigazítást lehet kérni a legközelebbi orvosi rendelőhöz, vagy kórházhoz, de az autóbérlés is egyszerűbb, ha rendelkezünk utasbiztosítással.

Jogvédelem

Akár a nyaralás közepette is történhet olyasmi, ami miatt jogi segítségre lehet szükség; az utasbiztosítás többek között az óvadék, a perköltség és az illeték díját is fedezi, ha szükséges. Fontos viszont, hogy ez a szolgáltatás csak külön kérhető, mivel a legtöbb esetben nem része az alapcsomagnak.

A koronavírussal kapcsolatos problémákban is segíthet az utasbiztosítás

A megbetegedést ugyan nem lehet kivédeni egy utasbiztosítással, ám az ezzel kapcsolatos problémák megoldásában már komoly segítséget nyújthat. Napjainkban már a legtöbb biztosítás része a COVID-fedezet is, amely megtéríti a megbetegedéssel kapcsolatos orvosi költségeket, ezen felül a COVID-dal kapcsolatban felmerülő, nem egészségügyi többletköltségeket is fedezhetik, mint például a karantén-kötelezettség, vagy a sürgős hazautazás.

Szeretnél utasbiztosítást kötni, hogy biztonságban tudhasd magad és a családodat a hamarosan elérkező nyaralásod során? Oldalunkon több biztosítótársaság ajánlatát is megtalálhatod, össze is hasonlíthatod őket, majd el is indíthatod a szerződéskötési folyamatot online, mindössze néhány kattintással!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Téli varázs kölcsön

THM

9,9%

Futamidő

14 hó

Hitelösszeg

250.000 Ft - 600.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

11,51% - 12,86%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

10,36% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

A céges egészségbiztosítás típusai: melyiket érdemes választani?

A céges egészségbiztosítás típusai: melyiket érdemes választani?

2023.09.15.

Céges egészségbiztosítás esetén a vállalkozás biztosítja az alkalmazottait. Ez egy vállalkozás jól felfogott érdeke, hiszen a dolgozók általános egészsége, és a betegségből való gyors felgyógyulás befolyásolhatja a cég eredményességét. Részletesen írunk a céges egészségbiztosítás típusairól, és arról, hogy melyiket érdemes választani.

Tovább olvasom
Így válassz lakásbiztosítást hitel mellé

Így válassz lakásbiztosítást hitel mellé

2023.12.20.

A lakásbiztosítás a lakáshitel mellé kötelező. De ez nem csak a biztosítótársaságoknak fontos. Utánajártunk, hogy mi az a lakásbiztosítás, és annak is, hogy hogyan válasszunk lakásbiztosítást lakáshitel mellé. És annak is, hogy ez miért jó a biztosítottnak. Íme, a részletek.

Tovább olvasom
Mikor és mire fizet a casco biztosítás?

Mikor és mire fizet a casco biztosítás?

2020.03.23.

A casco megkötése ugyan nem előírás, mégis érdemes, hiszen manapság már igencsak jó feltételekkel lehet szerződni számos biztosító társaságnál. Az, hogy az adott casco mikor és mire fizet, mindig a szerződés tartalmától függ, és ez biztosítónként változik.

Tovább olvasom
Biztosítót váltani mikor és hogyan lehet?

Biztosítót váltani mikor és hogyan lehet?

2020.02.20.

Ahogy a hitelkiváltásnak, úgy a biztosítóváltásnak is megvannak a maga okai, és hasonlóak mindkét esetben: az elégedetlenség a szolgáltatásokkal, illetve azok minőségével, a magas díjak, és persze az, hogy léteznek jobb lehetőségek is. Mivel egy biztosító számára adott a lehetőség, hogy évente többször is módosíthasson a díjain, a legtöbb ügyfél többnyire egyik biztosítótól a másikig lépked, amikor csak lehetősége van rá, és ezt maximálisan meg tudjuk érteni. Lássuk, hogy mikor és hogyan lehet biztosítót váltani!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával