Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Hitelem biztosítása – hogyan tudom biztosítani, hogy ne örökölje más a tartozást?

2020.03.06.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 22. 07:55

A hitelfelvétel nem csak komoly döntés, hanem komoly felelősség is. Hiszen nem csak a saját életedre van hatással, hanem a környezetedére is. Előfordulhat olyan eset is, amikor már csak a hozzátartozóidra nehezedik mázsás súllyal a hiteltartozásod; ilyen az, amikor nem csak a javaidat, de a tartozásodat is öröklik. A hitelem biztosítása tehát nem csak engem véd, hanem az örökösöket is.

Hitelem biztosítása – hogyan tudom biztosítani, hogy ne örökölje más a tartozást?

Hitelbiztosítást bármilyen hitelhez köthetsz, és minden banknál fel is ajánlják azt a szerződés megkötésekor. Sőt, egyes esetekben kötelező is megkötni, ellenkező esetben ugyanis elutasítják a hitelkérelmet. Lényeges azonban, hogy a legtöbb, hitelek mellé kínált biztosítás munkanélküliségre, illetve csökkent munkaképességre vonatkozik. Halálesetre nem feltétlenül, bár az utóbbi időben már ezt is bevették a legtöbb helyen a kockázati tényezők közé. Ha a hitelkibocsátó bank felajánl egy hitelbiztosítást a hitelszerződésed mellé, mindig olvasd át alaposan a feltételeket, hiszen abból kiderülhet, hogy halálesetre is vonatkozik-e, vagy sem.

Amennyiben nem tartalmaz halálesetre vonatkozó kitételt a hitelbiztosítási szerződés, tudakold meg, hogy választhatsz-e helyette másikat. Ha az adott bank nem tud biztosítani, akkor tudd meg, hogy másik biztosítónál megkötheted-e azt. Ha igen, akkor be kell majd mutatnod az aláírt szerződést a banknál, ha viszont nem, akkor két lehetőséged marad: vagy megkötöd a bank által felajánlott hitelbiztosítást, és keresel mellé egy olyat, ami halál esetén is fizet, viszont így két biztosítást fizethetsz párhuzamosan. A másik lehetőséged, hogy keresel egy másik bankot, ahol a hitel mellé olyan biztosítást kínálnak, ami teljes körű, és garantálja azt, hogy az örököseidnek nem kell majd olyan hitelt törleszteniük, amit nem ők vettek fel.

Amennyiben hitelbiztosítást keresel, tekintsd meg oldalunkon az elérhető legjobb ajánlatokat, kérdés esetén pedig vedd fel velünk a kapcsolatot megadott elérhetőségeink egyikén!

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

12,7%

Futamidő

18 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 250.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - AKTÍV250

THM

15,61%*

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Mit nyújt egy magán-egészségbiztosítás?

Mit nyújt egy magán-egészségbiztosítás?

2023.03.24.

A magán-egészségbiztosítás számos előnyt rejt, ezért érdemes lehet megismerkedned vele – az alábbiakban a legfontosabb tudnivalókat olvashatod.

Tovább olvasom
Biztosítót váltani mikor és hogyan lehet?

Biztosítót váltani mikor és hogyan lehet?

2020.02.20.

Ahogy a hitelkiváltásnak, úgy a biztosítóváltásnak is megvannak a maga okai, és hasonlóak mindkét esetben: az elégedetlenség a szolgáltatásokkal, illetve azok minőségével, a magas díjak, és persze az, hogy léteznek jobb lehetőségek is. Mivel egy biztosító számára adott a lehetőség, hogy évente többször is módosíthasson a díjain, a legtöbb ügyfél többnyire egyik biztosítótól a másikig lépked, amikor csak lehetősége van rá, és ezt maximálisan meg tudjuk érteni. Lássuk, hogy mikor és hogyan lehet biztosítót váltani!

Tovább olvasom
Miért érdemes balesetbiztosítást kötni?

Miért érdemes balesetbiztosítást kötni?

2020.06.08.

Sokféle pénzügyi termékhez tartozik kiegészítésként valamilyen balesetbiztosítás, ezzel együtt érdemes átgondolni, hogy nincs-e esetleg szükségünk egyénre szabott ajánlatra. Miért érdemes balesetbiztosítást kötni?

Tovább olvasom
Kötelező biztosítás megszűnése díjnemfizetés miatt – ilyenkor mit kell tennem?

Kötelező biztosítás megszűnése díjnemfizetés miatt – ilyenkor mit kell tennem?

2020.03.26.

A törvény szerinti türelmi időszakot 60 napban állapították meg, vagyis ennyi idő áll a rendelkezésedre a szerződéskötés után, hogy befizesd a kötelező biztosítás díját. Ha nem fizeted be, bekövetkezik a kötelező biztosítás megszűnése, vagyis a biztosító társaság felmondja a szerződést. Ha a gépjármű kárt okoz, akkor annak költségét Neked kell kifizetni, de egyéb szankciókra is számíthatsz.

Tovább olvasom