Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Mikor érdemes jövedelempótló biztosítást kötni?

2021.07.19.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 21. 10:37

A jövedelempótló biztosítás – mint a neve is mutatja – igen hasznos lehet bizonyos esetekben. Mutatjuk a részleteket!

Mikor érdemes jövedelempótló biztosítást kötni?

A jövedelempótló biztosítás keresőképtelenség, illetve munkanélküliség esetén, maximum 6 hónapig fizet. Ennél a biztosítástípusnál – a kockázati jellegéből fakadóan – nem jár vissza semmi a befizetett díjakból, ha nem történik káresemény. A havidíja változó attól függően, hogy milyen változatot, illetve melyik biztosítótársaságnál kötünk meg, de nagyjából 1.000 és 5.000 forint között mozog, és ezért 50-200 ezer forint térítés kapható, amennyiben káresemény következik be. Természetesen ehhez teljesülnie kell a biztosító által szabott feltételeknek, ám ezzel együtt is olyan biztonságot képesek nyújtani ezek a biztosítások, amelyekre más termék, vagy szolgáltatás nem képes, és, mivel a díjuk is kifejezetten kedvező, mindenképp érdemes mindenkinek rendelkeznie eggyel.

Miért érdemes jövedelempótló biztosítást kötni?

Bár vannak olyanok, akik átmenet nélkül lépnek egyik munkahelyről a másikra, a legtöbbeknek ez lényegesen nehezebb; vannak, akik hónapokat várnak, míg betölthetnek egy pozíciót egy következő munkahelyen. A Központi Statisztikai Hivatal szerint ez az időszak átlagosan kilenc hónap, és ez idő alatt semmilyen jövedelemmel nem rendelkeznek, a jövedelempótló biztosítás azonban legalább ennek nagy részében megoldja az anyagi problémákat.

Mire érdemes figyelni a jövedelempótló biztosítás megkötésekor?

A jövedelempótló biztosítás munkanélküliség esetén nem térít, ha a munkavállaló szüntette meg a munkaviszonyt, kizárólag akkor, ha a munkáltató tette ezt, illetve közös megegyezés esetén. Érdemes minél előbb bejelenteni a biztosítónál a káreseményt, mert erre a biztosító jelöl ki egy időszakot – általában 15 napot –, és, ha ez lejár, akkor a biztosítási összeg elvész. Emellett természetesen a részletekre is muszáj ügyelni, azaz a feltételekre és kikötésekre, hiszen lehet, hogy egy apróságon múlik majd a jövedelmünk a munkanélküliség, illetve keresőképtelenség időszakában.

Mivel a jövedelempótló biztosítás egy kifejezetten kedvező konstrukció, aminek ráadásul még a díja is alacsony, neked is érdemes megfontolnod a megkötését. Hasonlítsd össze oldalunk ajánlatait egymással, válassz, majd indítsd el a szerződéskötési folyamatot online!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Téli varázs kölcsön

THM

9,9%

Futamidő

14 hó

Hitelösszeg

250.000 Ft - 600.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

11,51% - 12,86%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

10,36% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Mire fizet az utasbiztosítás?

Mire fizet az utasbiztosítás?

2022.05.20.

Mire fizet az utasbiztosítás? Az alábbiakból megtudhatod, ahogy azt is, milyen segítséget várhatsz, ha rendelkezel vele!

Tovább olvasom
Hány évesen érdemes életbiztosítást kötni?

Hány évesen érdemes életbiztosítást kötni?

2023.08.25.

Az életbiztosítás megkötésének dátuma fontos lehet. De mi az az életbiztosítás? Milyen fajtái vannak? És persze hány évesen érdemes életbiztosítást kötni? Spojler: fiatalon. Az Akölcsön szakértői válaszolnak a kérdésekre. Röviden az életbiztosításról, és arról, hogy hány évesen érdemes életbiztosítást kötni.

Tovább olvasom
Lakásbiztosítási lehetőségek – mire terjed ki, és mire nem?

Lakásbiztosítási lehetőségek – mire terjed ki, és mire nem?

2020.02.13.

Sokan nem tudják, hogy mire igen, és mire nem terjed ki a lakásbiztosításuk, pedig fontos alaposan ismerni a lehetőségeket. Hiszen többféle kárra vonatkozhatnak, ám az alapfedezet csupán a tűz és egyéb elemi károk ellen nyújt védelmet. A lakásbiztosítási lehetőségek ennél viszont sokkal szélesebb spektrumot fednek le, hiszen a veszélyek is többfélék.

Tovább olvasom
Mit tehetünk, ha problémát jelent a nyugdíjbiztosítás fizetése?

Mit tehetünk, ha problémát jelent a nyugdíjbiztosítás fizetése?

2023.09.05.

A nyugdíjbiztosítás felmondása azzal járhat, hogy nem kapjuk vissza a teljes befizetett összeget sem, nemhogy a hozamokat. De mi a teendő, ha valaki olyan helyzetbe kerül, hogy nem tud fizetni? És mi van akkor, ha tud fizetni, csak kevesebbet? Vannak olyan megoldások, amikkel elkerülhető a veszteség. Mutatjuk, hogyan.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával