Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Spórolj tudatosan: ellenőrizd a bankszámla-díjkimutatásodat!

2023.02.15.
Szerző: Csongrádi Richárd
Utoljára módosítva: 2023. február 15. 10:46

Te ellenőrzöd a bankszámla-díjkimutatásodat? Ha nem, az alábbiakból megtudhatod, miért is lenne fontos, hogy rendszeresen megtedd!

Spórolj tudatosan: ellenőrizd a bankszámla-díjkimutatásodat!

A bankszámla-díjkimutatás ellenőrzésére minden év januárjában lehet sort keríteni; a bankok kötelessége, hogy január végéig kiküldjék azt minden egyes ügyfelüknek. Ebből megtudhatod, hogy mennyibe került az elmúlt évben a bankszámlád fenntartása. Sokan csak ekkor lepődnek meg, hogy mennyi olyan szolgáltatást is igénybe vettek, amire valójában nincs is szükségük, és mindezért több tízezer forintot is kifizettek.

A bankszámla-díjkimutatás és a havi számlakivonat közti különbségek

Az első, egyben legfontosabb különbség, hogy míg a havi számlakivonat esetenként díjköteles szolgáltatás, addig az éves bankszámla-díjkimutatás minden esetben ingyenes. Fontos, hogy ez utóbbi csak banki költségeket részletezi és adja össze az előző évre vonatkozóan. Ha netbankon keresztül kapod meg, akkor PAD (Payment Account Directive) néven találhatod meg. A bankszámla-díjkimutatás átláthatóan részletezi az éves bankhasználati költségeket, és egyben láthatod azt is, hogy valójában mennyibe is kerül a bankszámla.

Ezzel szemben a havi számlakivonatban az adott hónapra az összes számlára érkező összeg és kiadás látható, mint például a készpénzfelvételek, vásárlások, csoportos beszedések, rendszeres utalások és banki költségek. Rendszeres és intenzív bankszámla-használat mellett még a gyakorlott szemnek is nehéz minden egyes banki költséget beazonosítania, összegezni pedig végképp. Ezért hasznos a bankszámla-díjkimutatás, ami jóval egyszerűbben mutatja meg ugyanezt.

Milyen tételek lehetnek a bankszámla-díjkimutatáson?

Az éves bankszámla-díjkimutatás a következő tételeket tartalmazhatja:

  • havi számlavezetési díj,
  • tranzakciós költség,
  • készpénzfelvétel díja,
  • mobilbank havi díja,
  • internetbank havi díja,
  • tartozás kamata,
  • bankkártya éves, vagy havi díja,
  • SMS díj,
  • SMS kártyaőr szolgáltatás díja,
  • SMS számlaőr szolgáltatás díja

Mit nem tartalmaz a díjkimutatás?

A következő tételek biztosan nem találhatóak meg a bankszámla-díjkimutatásban:

  • jóváírások
  • díjkorrekciók,
  • hitelkártya-szolgáltatások díja,
  • átutalások összege,
  • készpénzfelvételek összege,
  • megtakarítások,
  • befektetések,
  • biztosítások,
  • a hitelek kapcsán felmerült költségek.

Ezeket a számlatörténet alapján, vagy a banki ügyfélszolgálat segítségével lehet áttekinteni.

Mi a teendő, ha sokallod a díjakat?

Sajnos utólag már semmit, bár leellenőrizni nem árthat, ám a bankok rendszerei ilyesmiben többnyire nem tévednek. Azonban a jövőre nézve igenis sokat tehetsz azért, hogy ez a kiadásod csökkenjen, sőt, több lehetőséged is van.

Válassz olcsóbb számlacsomagot a saját bankodnál!

Egészen biztos, hogy van olyan számlacsomag, ami jobban megfelel az elképzeléseidnek, de ne feledkezz meg arról, hogy nem feltétlenül a legolcsóbb bankszámla a legjobb, hanem az, ami a leginkább idomul a pénzügyi szokásaidhoz! Ehhez ráadásul nem kell mást tenned, mint jelezned a bankod felé a csomagváltási szándékodat – ezt személyesen, bankfiókban, vagy akár telefonon is megteheted, de sok esetben a netbankon belül is elintézhető.

Válassz másik bankot!

Rengeteg akcióval találkozhatsz, ha szétnézel más bankok kínálatában, ráadásul ezeket új ügyfeleknek kínálják, azaz Te biztosan jogosult leszel a kedvezményekre, amelyek sokszor igencsak csalogatóak. A nulla forintos bankszámlák mellett ingyenes bankkártyát, vagy ingyenes mobilbank-használatot is kaphatsz, és a sor még korántsem teljes.

Ha az utóbbi jobb lenne a számodra, de nem szeretnél vesződni az ügyintézéssel, nem kell aggódnod: az egyszerűsített bankváltással gyorsan és egyszerűen oldhatod meg a problémát: csupán jelezned kell az új bank felé, hogy szeretnél váltani, a többit pedig a két pénzintézet intézi el egymás között.

Az új számlacsomag kiválasztásához pedig oldalunk nyújt neked segítséget: hasonlítsd össze a bankok legjobb számlacsomagjait, majd, ha megtaláltad azt, amelyik a leginkább megfelel az elképzeléseidnek, indítsd el az egyszerűsített bankváltási folyamatot!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Téli varázs kölcsön

THM

9,9%

Futamidő

14 hó

Hitelösszeg

250.000 Ft - 600.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

11,51% - 12,86%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

10,36% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

5 dolog, amikre figyelj diákszámla nyitásakor

5 dolog, amikre figyelj diákszámla nyitásakor

2022.09.23.

Diákmunkát vállalsz és szeretnéd jól átlátni a fizetésedet? A buszbérletet is meg kell venned, hogy elérj az iskolába, de az ügyfélszolgálat messze van, így könnyebb lenne online megvenni a jegyet? Szükséged lenne egy új iskolatáskára, de a közelben sehol nem találtál egyedit, ezért a netről rendelnél valamit? Látod az összefüggést? Mindegyikhez szükséges egy bankszámla. Ha pedig a fenti élethelyzetek bármelyike stimmel rád, diákszámlára lesz szükséged. Ha nem vagy még profi a banki ügyekben, akkor segítünk és elmondjuk, mire figyelj oda diákszámla nyitásakor.

Tovább olvasom
SWIFT kód, IBAN szám, BIC kód: minden részletet bemutatunk, és elmagyarázunk bankonként

SWIFT kód, IBAN szám, BIC kód: minden részletet bemutatunk, és elmagyarázunk bankonként

2023.07.13.

SWIFT kódra, BIC kódra és IBAN számlaszámra külföldi utalásoknál van szükség. Ismernünk kell ezeket az azonosítókat, és azt is tudnunk kell, ha szükség van rájuk, hol találjuk meg őket. Röviden és érthetően a nemzetközi bankszámla azonosítókról.

Tovább olvasom
Online bankszámla: Melyik a legkényelmesebb?

Online bankszámla: Melyik a legkényelmesebb?

2024.10.31.

Ma már, amikor szinte mindent online intézünk, miért lenne másképp ez a bankolásnál? Az online bankszámlák elérhetősége kényelmesebbé és gyorsabbá tette a pénzügyeink kezelését. Eltűntek a hosszú sorok a bankfiókokban, és helyettük az ügyintézés pár kattintással elérhető a telefonunkról. De vajon melyik online bankszámla felel meg leginkább az igényeidnek? Utánajártunk, és megmutatjuk, hogy milyen szempontok szerint választhatsz, és mutatunk néhányat a legjobb lehetőségek közül is.

Tovább olvasom
Google Pay: Fizess a mobiltelefonoddal!

Google Pay: Fizess a mobiltelefonoddal!

2021.12.06.

A Google Pay egy digitális pénztárca. Ez a sokak által várt szolgáltatás már nálunk is használható. Fizethetünk a telefonunkkal vagy az okosóránkkal anélkül, hogy elő kellene vennünk a pénztárcánkat vagy a bankkártyákat. Megnéztük, hogy mire jó a Google Pay, és hogy hogyan és hol használhatjuk.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával