Hirdetés

Lakáshitelhez önerő – miért szükséges?

2019.01.09.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 22. 20:33

Ha ingatlanhitelt szeretnél felvenni, akkor biztos utánanéztél már néhány dolognak ezzel kapcsolatban. Az egyik legfontosabb, illetve sokaknak a legproblémásabb tényező az, hogy a lakáshitelhez önerőt is kell biztosítani, vagyis ahhoz, hogy lakáshoz juss, szükséged lesz némi saját pénzre is, ami a lakás értékének 20%-a. És hogy miért is szükséges ez?

Lakáshitelhez önerő – miért szükséges?

A válság előtti években rengetegen tudtak új otthonhoz jutni azáltal, hogy nem volt szükséges a lakáshitelhez önerőt is biztosítani. Sok más mellett ennek is volt köszönhető a rengeteg bedőlt hitel és közvetve ez vezetett a most uralkodó állapotokhoz is. A Magyar Nemzeti Bank épp ezért vezette be néhány éve a JTM-et, ami tulajdonképpen az adósságfék-szabályozás része. A hitelfelvevő havi törlesztőrészlete eszerint nem lehet magasabb a rendszeres, igazolt, nettó jövedelmének 50%-ánál, vagy 400.000 forint felett a 60%-ánál. A jövedelmeket és az adósságterheket több adóstárs esetében viszont összevontan is lehet kezelni. A JTM vizsgálata minden 200.000 forintot meghaladó hitelkérelem benyújtásakor kötelező. Az új hiteltörlesztés mellett figyelembe kell venni a hitelfelvevő minden hitelének törlesztését is, jövedelemként pedig csakis az igazolt, nettó jövedelmet lehet elfogadni.


Ebbe tartozik bele az is, hogy a lakáshitel önerő kötelezővé vált. Hiszen a szabályozás kimondja, hogy a felvett hitel összege nem haladhatja meg az ingatlan értékének 80%-át, vagyis a maradék 20%-ot a hitelfelvevőnek kell előteremtenie. A lakástakarékpénztári megtakarítások épp ezért váltak annyira népszerűvé az utóbbi években, hiszen sokan nem rendelkeznek egy akkora összeggel, hogy meg tudják oldani a lakáshitel önerejének biztosítását. Természetesen léteznek erre egyéb lehetőségek is, mint például egy személyi kölcsön felvétele, de ez esetben figyelembe kell venni azt is, hogy bele fogják számítani a lakáshitel törlesztésébe, és így valószínűleg alacsonyabb lesz az igényelhető hitelösszeg!


Ha problémát okoz számodra a lakáshitel önerejének előteremtése, akkor tekintsd meg oldalunkon az elérhető személyi kölcsönöket. Ha inkább a gyűjtögetés mellett döntenél, akkor válassz egy lakástakarékpénztárat! Nálunk össze is hasonlíthatod őket. Egész biztosan megtalálod majd a legmegfelelőbbet, de ha kérdésed van, akkor fordulj hozzánk bizalommal megadott elérhetőségeink egyikén!

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Promóció

Provident Start kölcsön

THM

12,7%

Futamidő

18 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 250.000 Ft

§

Extra Plus Személyi Kölcsön

THM

12,9%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

§

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

17,50% - 19,81%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

§

További blogbejegyzések

Kedvező jelzáloghitelt szeretnél felvenni?

Kedvező jelzáloghitelt szeretnél felvenni?

2018.05.16.

Mindenki törekszik a legjobb, legkedvezőbb jelzáloghitel felvételére, de ez nem könnyű, hiszen többféle konstrukció létezik, és ezek nem feltétlenül felelnek meg bárki igényeinek. Nézzük most át, hogy milyen lehetőségek érhetőek el jelenleg a piacon, ha kedvező jelzáloghitelt szeretnénk felvenni!

Tovább olvasom
JTM-ről bővebben

JTM-ről bővebben

2018.03.15.

A jövedelem arányos törlesztőrészlet (JTM) viszonylag új kifejezés a pénzügyi életben, a jelentése pedig „jövedelemarányos törlesztőrészlet mutató”. Sokan nem ismerik még, ezért most kifejtjük, mit is kell tudni róla!

Tovább olvasom
Adóstárs ki lehet a személyi kölcsönnél?

Adóstárs ki lehet a személyi kölcsönnél?

2018.09.24.

Ha személyi kölcsönt szeretnél felvenni, akkor nyilván minden lehetőséget megragadsz arra, hogy meg is kapd azt. Az egyik ilyen, a pozitív hitelbírálatot elősegítő lehetőség az adóstárs bevonása, a segítségével ugyanis nem csak biztosabb, hogy megkapod az igényelt hitelt, de akár magasabb összeget is kérhetsz!

Tovább olvasom
Lakáshitel feltételei

Lakáshitel feltételei

2019.01.13.

Nyilván mindenki, aki hitelt szeretne felvenni, tudja azt, hogy ehhez bizonyos feltételeknek meg kell felelnie, ellenkező esetben ugyanis a kérelmét el fogják utasítani. Nézzük meg most azt, hogy mik a lakáshitel feltételei!

Tovább olvasom