Hirdetés

Lakáshitel, vagy lakáslízing? Melyik a jobb?

2020.05.08.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 22. 07:35

Ingatlant vásárolnál, de nincs rá fedezeted? Többféle lehetőséged is van: választhatsz, hogy lakáshitel, vagy lakáslízing segítségével oldod meg ezt a problémát. Mindkettőnek vannak előnyei a másikhoz képest, így könnyen kiderülhet számodra is, hogy melyiket kell választanod.

Lakáshitel, vagy lakáslízing? Melyik a jobb?

A lakáshitel és lakáslízing között van néhány alapvető különbség, és fontos ismerni ezeket, ha okos döntést szeretnél meghozni. A lakáslízing olyan konstrukció, amiben a lízingbeadóé a tulajdonjog. A lízingbevevő pedig használja az ingatlant a szerződésben meghatározott ideig. Vagyis a lakáslízinget nyújtó pénzintézet tulajdona a lakás, és amikor a lízing lejár, csak akkor válsz Te a tulajdonossá. Lakáshiteleknél ez pont fordítva történik, hiszen ott már a legelejétől a Tiéd a lakás. Három típusa létezik: a nyílt végű, a zárt végű és a visszlízing. Az elsőnél eldöntheted, hogy a maradványérték megfizetésével megszerzed-e a tulajdonjogot, a másodiknál ezt csak Te teheted meg, a harmadiknál pedig eladod a lízingcégnek, majd ismét lízingbe veszed. A maradványérték a legnagyobb különbség a lakáslízing és a lakáshitel között, hiszen az utóbbinál ilyen nincs.

Akadnak további különbségek is a lakáshitel és a lakáslízing között: az utóbbit még mindig igényelheted devizaalapon, nincs felső életkori határ, a vételár részét lépező ÁFA-t pedig kamatmentes részletre is fizetheted. Fontos tudni, hogy a lakáslízing esetében a kettős illetékfizetés kötelező, mert egyrészt a lízingcég fizeti a szerződés kezdetekor, majd a lejárati időt követően a végső tulajdonos, azaz vagy Te, vagy a lízingcég, azonban mindkettőt Te fogod kifizetni, hiszen a lakáslízing díjába valószínűleg mindkét illetéket bele fogják számolni.

És hogy lakáshitellel, vagy lakáslízinggel jársz jobban? Nos, szerintünk a lakáshitel mindenképp jobb, mert ugyan a lízing kezdetben kevesebb költséget jelent, de később ez megnő, és még a maradványértékkel is számolnod kell, a lakáshitelé viszont kezdetben magasabb, de végeredményben olcsóbb. A döntés természetesen a tiéd, de ha a lakáshiteleket választod, akkor ne kapkodd el a döntést; hasonlítsd össze őket oldalunkon, majd válaszd a számodra legmegfelelőbbet, kérdés esetén pedig fordulj hozzánk bizalommal megadott elérhetőségeinken!

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Promóció

Provident Start kölcsön

THM

12,7%

Futamidő

18 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 250.000 Ft

§

Extra Plus Személyi Kölcsön

THM

12,9%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

§

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

17,50% - 19,81%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

§

További blogbejegyzések

Fontos változások a bankolásban 2021-ben

Fontos változások a bankolásban 2021-ben

2021.03.05.

Mint minden évben, 2021-ben is megérkeztek a változások a bankolásban, és persze minden másban is; az alábbiakban viszont csak a pénzügyekről olvashatsz.

Tovább olvasom
Van már kölcsönöd, de ingatlanhitelt szeretnél felvenni?

Van már kölcsönöd, de ingatlanhitelt szeretnél felvenni?

2020.10.18.

Az, hogy van már egy kölcsönöd, nem jelenti azt, hogy ne vehetnél fel egy újabbat is, ami akár ingatlanhitel is lehet. Egyetlen dologra kell csak odafigyelned: a JTM szabályozásra, ami akár meg is akadályozhatja a terveid megvalósulását.

Tovább olvasom
Tisztázzuk: mik a kezes kötelezettségei?

Tisztázzuk: mik a kezes kötelezettségei?

2020.11.13.

Amikor a hitelfelvétel során a bank nem találja hitelképesnek a hitel igénylőjét, akkor többféle megoldás is létezik a probléma áthidalásra; ezek egyike a kezesség, ami alacsony jövedelem esetén kerül alkalmazásra. Fontos azonban, hogy a kezesnek kötelezettségei is vannak a hitelfelvételben, amelyek nemfizetés esetén igen komolyak is lehetnek.

Tovább olvasom
Személyi hitel kiváltására online igényelt kölcsön

Személyi hitel kiváltására online igényelt kölcsön

2019.09.18.

Ha személyi hitel kiváltásáról esik szó, akkor több tényezővel is számolni kell ahhoz, hogy a végeredmény minden szempontból megfelelő legyen. A személyi hiteleknél ugyanis sokkal kisebb a mozgástér, mint egy ingatlanfedezetű kölcsön esetében, vagy akár egy hitelkártyánál. Nézzünk meg néhány lehetséges verziót a személyi hitel kiváltására, illetve arra, hogy miért is érdemes ezt meglépni!

Tovább olvasom