Hogyan számolja ki a bank számunkra a törlesztőrészletet?

Ha kipróbáltátok a Raiffeisen lakáshitel kalkulátort, ahogy azt javasoltuk, akkor már kaptatok egy hozzávetőleges képet arról, hogy körülbelül mi lesz az a havi összeg, amellyel számolnotok kell a hitel törlesztésénél. Nem győzzük hangsúlyozni, hogy ez csak egy előzetes kép, és ne egy hivatalos ajánlat. Számos tényező befolyásolhatja a törlesztőrészlet kiszabását, de akciók, egyéni kedvezmények például csak a személyre szabott ajánlatkor érvényesíthetők, úgyhogy tényleg ne vegyétek készpénznek a kalkulátor számításait, de mindenképpen vegyétek komolyan az így kapott számokat. Az biztos hogy jobban jártok, ha van a nevetekre szóló folyószámla annál a banknál, ahonnan a hitelt igénylitek, hiszen ebben az esetben kamat kedvezményeket kaptok.

Tehát, a törlesztőrészlet-számítás. A JTM, vagyis a Jövedelemarányos Törlesztési Mutató határozza meg azt, hogy a havi nettó jövedelmünk, fizetésünk hány százaléka fordítható a törlesztő részlet megfizetésére. A szabályozás szerint a havi nettó 600 ezer forintos fizetéssel nem rendelkezőknek, a jövedelmük maximum 50 százalékát állapíthatja meg a bank törlesztő részletként. 600 ezer forint fölötti munkabér esetén is csak maximum 60 százalékos terhelhetőség megengedett. Ez természetesen minden banknál más, és a lakáshitel csomag típusától is függ a törlesztőrészlet mértéke, a Raiffeisen lakáshitel esetében például az alacsonyabb havi törlesztőrészletek kiszabása a jellemzőbb.

További kérdés kategóriák

Ajánlott hitelek

Super Plus Személyi Kölcsön

THM

10,6%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

8.000.000 - 10.000.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,39% - 11,73%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

eHitel Expressz

THM

12,87%

Futamidő

6 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Mikor lejár a bankkártya: hogy működik a megújítása?

Mikor lejár a bankkártya: hogy működik a megújítása?

2024.09.26.

A modern világban a bankkártya az egyik legelterjedtebb fizetési eszköz, amelyet mindennapjaink során használunk: legyen szó bevásárlásról, éttermi fizetésről vagy online vásárlásokról. Egy dolog azonban biztos: minden kártya lejár egyszer. Utánajártunk, hogyan működik a bankkártya lejárata, megújítása, és miért fontos, hogy időben figyeljünk erre a folyamatra. Mutatjuk a részleteket.

Tovább olvasom
Mire kell figyelni új építésű lakás vásárlása esetén?

Mire kell figyelni új építésű lakás vásárlása esetén?

2023.03.01.

Az új építésű lakás vásárlása örömteli esemény, ám fontos figyelni az apró részletekre, nehogy az örömbe üröm is vegyüljön!

Tovább olvasom
Hogy használjuk ki a kedvező kamatozású személyi kölcsönt?

Hogy használjuk ki a kedvező kamatozású személyi kölcsönt?

2020.09.16.

Mint bizonyára Te is tudod – ha figyelemmel kíséred a pénzügyi helyzetet –, a személyi kölcsönök egyre alacsonyabb kamatokkal jelennek meg, ami a jelenleg még életben lévő, ám december 31.-én lejáró fizetési moratóriumnak, azaz halasztásnak köszönhető.

Tovább olvasom
Mekkora törlesztőrészlettel kell számolnunk, ha zöld hitelt veszünk fel?

Mekkora törlesztőrészlettel kell számolnunk, ha zöld hitelt veszünk fel?

2021.12.16.

A Magyar Nemzeti Bank Zöld Otthon programjában elérhető zöld hitel egy rendkívüli lehetőség. Alacsony kamattal nagyon magas hitelösszeghez juthatunk. A zöld hitel sokkal kedvezőbb a piaci kamatozású jelzáloghiteleknél. Hogy mennyivel? Mutatjuk, hogy mekkora törlesztőrészlettel kell számolnunk, ha zöld hitelt veszünk fel.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával