Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Mutatjuk a kárigény-bejelentés menetét

2021.08.25.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 21. 10:24

Kárigény-bejelentésre lenne szükség, de – mivel először csinálod – nem tudod pontosan, hogy hogyan kellene? Olvasd el alábbi cikkünket!

Mutatjuk a kárigény-bejelentés menetét

A biztosítási események bármikor bekövetkezhetnek, hiszen a forgalomban elég egy apró hiba, és az apró koccanásoktól kezdve egészen a tömeges karambolig bármi előfordulhat. Az első sokk után azonban sürgősen intézkedni is kell, azaz meg kell tenni a kárigény bejelentését, különben elesünk a minket megillető összegtől. A biztosító ugyanis nem tud automatikusan mindenről, ami az ügyfeleivel történik; a problémákat jelenteni szükséges.

A kárigény bejelentése az első lépés

Bármilyen káresemény is történik, a legelső lépés a kárigény bejelentése kell, hogy legyen – természetesen a személyi sérülések ellátása után –, amit a hagyományos, kék-sárga bejelentőlapon kell megtenni. Napjainkban persze már van lehetőség elektronikus úton, a MABISZ E-Kárbejelentő applikációjával is megtenni ugyanezt, de sokan még mindig a régi módot használják.

Mit kell tartalmaznia a kárigény bejelentésének?

A kárigény bejelentésekor rögzíteni kell a baleset minden körülményét. Ha személyi sérülés történik, akkor értesítenünk kell a rendőrséget is, és a kárigény-bejelentő lapon is jeleznünk kell ezt a körülményt. A rendőrségi eljárás során megállapítják a kár mennyiségét és mértékét, és ekkor kerül sor az úgynevezett „nem dologi károk” megállapítására is, ami például lehet a személyi sérülés miatt felmerülő jövedelemkiesés, vagy az elszenvedett egészségromlás miatt követelt sérelemdíj.

Mi történik ezután?

A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás esetében fontos tudni azt, hogy a károkozónak 5, a károsultnak pedig 30 napja van arra, hogy bejelentse a kárt a károkozó biztosítójánál. Ha ez megtörtént, akkor a biztosító kárszemlét végez, majd megállapítja a kártérítés összegét, és ha nincs kifogásunk, a kárrendezés folyamata lezárul a kártérítés kifizetésével. Gyakori azonban, hogy a biztosított nem fogadja el az összeget; ilyenkor a kártérítés javítási számla alapján történik. Érdemes azonban több szerviztől is ajánlatot kérni a javításra, mert lehetséges, hogy a biztosító által ajánlott összeg nem csak, hogy fedezi a javítás költségeit, de többlethez is juthatunk általa.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Kötelező biztosítás online megkötése – lehetséges?

Kötelező biztosítás online megkötése – lehetséges?

2020.04.28.

Az internet immáron több évtizede az életünk része, és egyre több dolog érhető el általa. Manapság már egyáltalán nem szokatlan, hogy az interneten böngészve vásárolunk, szórakozunk, tájékozódunk. Veszünk fel hitelt, és ebbe a sorba illeszkedik az is, hogy a kötelező biztosítást online is megköthetjük.

Tovább olvasom
5 dolog, amire figyelj, ha lakásbiztosítást váltasz

5 dolog, amire figyelj, ha lakásbiztosítást váltasz

2024.02.27.

Egy lakásbiztosításon akár sok ezer forintot is megtakaríthatsz, ha jól választasz. Az új szabályok szerint ráadásul egész márciusban lehetőséged van a váltásra, hiszen idéntől rendkívüli felmondási lehetősége is van a biztosítottaknak. Jobb lakásbiztosítás kell? Jobb lenne olcsóbb? Mutatjuk, mire figyelj, ha lakásbiztosítást váltasz.

Tovább olvasom
Mit nyújt egy magán-egészségbiztosítás?

Mit nyújt egy magán-egészségbiztosítás?

2023.03.24.

A magán-egészségbiztosítás számos előnyt rejt, ezért érdemes lehet megismerkedned vele – az alábbiakban a legfontosabb tudnivalókat olvashatod.

Tovább olvasom
Milyen problémák esetén segít az útlemondási biztosítás?

Milyen problémák esetén segít az útlemondási biztosítás?

2022.07.20.

Az útlemondási biztosítás az utasbiztosítás egyik leghasznosabb kiegészítője, ha van esély arra, hogy az utazás lemondásra kerül, vagy megszakad.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával