Tervező kölcsönTervező kölcsönHirdetés

Mutatjuk a kárigény-bejelentés menetét

2021.08.25.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 21. 10:24

Kárigény-bejelentésre lenne szükség, de – mivel először csinálod – nem tudod pontosan, hogy hogyan kellene? Olvasd el alábbi cikkünket!

Mutatjuk a kárigény-bejelentés menetét

A biztosítási események bármikor bekövetkezhetnek, hiszen a forgalomban elég egy apró hiba, és az apró koccanásoktól kezdve egészen a tömeges karambolig bármi előfordulhat. Az első sokk után azonban sürgősen intézkedni is kell, azaz meg kell tenni a kárigény bejelentését, különben elesünk a minket megillető összegtől. A biztosító ugyanis nem tud automatikusan mindenről, ami az ügyfeleivel történik; a problémákat jelenteni szükséges.

A kárigény bejelentése az első lépés

Bármilyen káresemény is történik, a legelső lépés a kárigény bejelentése kell, hogy legyen – természetesen a személyi sérülések ellátása után –, amit a hagyományos, kék-sárga bejelentőlapon kell megtenni. Napjainkban persze már van lehetőség elektronikus úton, a MABISZ E-Kárbejelentő applikációjával is megtenni ugyanezt, de sokan még mindig a régi módot használják.

Mit kell tartalmaznia a kárigény bejelentésének?

A kárigény bejelentésekor rögzíteni kell a baleset minden körülményét. Ha személyi sérülés történik, akkor értesítenünk kell a rendőrséget is, és a kárigény-bejelentő lapon is jeleznünk kell ezt a körülményt. A rendőrségi eljárás során megállapítják a kár mennyiségét és mértékét, és ekkor kerül sor az úgynevezett „nem dologi károk” megállapítására is, ami például lehet a személyi sérülés miatt felmerülő jövedelemkiesés, vagy az elszenvedett egészségromlás miatt követelt sérelemdíj.

Mi történik ezután?

A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás esetében fontos tudni azt, hogy a károkozónak 5, a károsultnak pedig 30 napja van arra, hogy bejelentse a kárt a károkozó biztosítójánál. Ha ez megtörtént, akkor a biztosító kárszemlét végez, majd megállapítja a kártérítés összegét, és ha nincs kifogásunk, a kárrendezés folyamata lezárul a kártérítés kifizetésével. Gyakori azonban, hogy a biztosított nem fogadja el az összeget; ilyenkor a kártérítés javítási számla alapján történik. Érdemes azonban több szerviztől is ajánlatot kérni a javításra, mert lehetséges, hogy a biztosító által ajánlott összeg nem csak, hogy fedezi a javítás költségeit, de többlethez is juthatunk általa.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Téli varázs kölcsön

THM

9,9%

Futamidő

14 hó

Hitelösszeg

250.000 Ft - 600.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

11,51% - 12,86%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

10,36% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

A biztosítás az egyik legnépszerűbb részvénypiaci ágazat

A biztosítás az egyik legnépszerűbb részvénypiaci ágazat

2021.08.17.

A részvénypiac változékony, ám úgy tűnik, hogy a biztosítási ág jelenleg a legstabilabb és legnépszerűbb – mutatjuk, mire kell figyelned, ha beszállnál!

Tovább olvasom
Ismerd meg, hogyan működik a hitelfedezeti biztosítás!

Ismerd meg, hogyan működik a hitelfedezeti biztosítás!

2024.03.05.

A hitelfedezeti biztosítás a nagy összegű hitelek biztosítására szolgál. De hogyan köthető meg ez a biztosítás? És mire jó? És persze: érdemes megkötni? Körbejártuk a témát, és röviden és közérthetően írunk a hitelfedezeti biztosításról.

Tovább olvasom
Miben más a Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítás?

Miben más a Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítás?

2021.12.08.

Az otthonunkat érdemes biztosítanunk. A családok többségének a legnagyobb értéke az az ingatlan, amelyikben él. Ezt az értéket mindenáron meg kell óvni. Egy lakásbiztosítással nyugodtan aludhatunk. A lakásbiztosítások azonban nem egyformák. Megnéztük, hogy miben más a Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítás.

Tovább olvasom
Hogyan spórolhatsz a lakásbiztosításon?

Hogyan spórolhatsz a lakásbiztosításon?

2024.10.25.

Egy lakásbiztosítás fontos védőháló lehet, de a magas díjak elriaszthatják az embereket. Szerencsére számos módszer létezik arra, hogy csökkentsd a havi kiadásokat, miközben megőrzöd otthonod biztonságát. Utánajártunk és összegyűjtöttük a legfontosabb tippeket, amelyekkel akár jelentős összeget spórolhatsz. Mutatjuk, hogyan spórolhatsz a lakásbiztosításon.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával