Mi a kárbejelentés menete?

A casco biztosításoknál a két leggyakoribb káresemény a baleseti-, illetve a lopáskár. Természetesen előfordulnak egyebek is; a következőkben ezeket, illetve a hozzájuk kapcsolódó főbb tudnivalókat soroljuk fel.

  • Lopás

Ha ellopták az autódat, akkor az első lépésed mindig a rendőrség értesítése kell, hogy legyen, és vetess fel rendőrségi jegyzőkönyvet, hiszen erre szükség lesz a biztosításod érvényesítéséhez. Ez után felkeresheted a biztosítót is, majd elindíthatod a kártalanítási folyamatot. Fontos, hogy a kifizetés csak a rendőrségi nyomozás lezárása után valósul meg, annak értékét pedig az úgynevezett Eurotax katalógus alapján határozzák meg, ami az aktuális piaci értékeket mutatja.

  • Baleset

Ha baleset történik, akkor – személyi sérülés esetén – az első a mentők, majd a rendőrség hívása, és csak ezek után jöhet a biztosító. Mindenképp készíts néhány fényképet, mert sokat segíthet a biztosításod érvényesítésében, ahogy a rendőrségi jegyzőkönyv is.

Fontos! A casco-nál számolnod kell az önrésszel is, amit a saját vagyonodból kell kifizetned, és ez egy nagyobb értékű javítás esetében komoly összeg is lehet.

  • Az autó javítása

Egy általános szerviz, amit saját költségen oldasz meg, történhet bárhol, de a casco által finanszírozott javítások csak olyan szervizben, amit a biztosító is elfogad – ez általában márkaszerviz. Ha mégsem eszerint cselekszel, a biztosító nem fog fizetni, épp ezért mindenképpen egyeztess vele, mielőtt beadod az autódat javításra.

Ilyenkor az is megtörténhet, hogy a beszerelt új alkatrész megnöveli az autód értékét, aminek egyenes következménye az értékemelkedés a biztosító részéről is. Ilyenkor ennek összegét levonja a biztosító a fizetendő összegből, tehát a javítási költségnek kisebb hányadát fogja kifizetni a számodra.

  • Vitás helyzetek

Ha egy balesetnél nem tudjátok eldönteni a másik féllel, hogy ki okozta azt, és vitás helyzet alakul ki, akkor is kérheted a javítást a casco-d terhére, hiszen így nem kell megvárnod, amíg a károkozó kötelező biztosítása rendezi a kártérítést a Te biztosítóddal.

További kérdés kategóriák

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

11,17% - 12,86%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

10,36% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

Extra Plus Személyi Kölcsön

THM

13,4% - 14,6%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Kölcsön másnapra – hol érdemes elindítani a hitelt?

Kölcsön másnapra – hol érdemes elindítani a hitelt?

2020.02.03.

Kölcsön másnapra? Nem lehetetlen, és manapság már számos helyen igényelhetsz ilyen típusú személyi hitelt, sőt, olyan is lehetséges, ami egy órán belül a számládra kerül. Mutatjuk a lehetőségeket!

Tovább olvasom
Lakáshitel ingatlanvásárlásra!

Lakáshitel ingatlanvásárlásra!

2018.02.01.

Lakáshitel kedvező feltételekkel, akár önerő nélkül juthatsz ingatlanhoz, olvasd el a feltételeket.

Tovább olvasom
CSOK 2019

CSOK 2019

2019.04.26.

Nincs év, amikor ne jelenne meg valamilyen változás az életünkben. A CSOK sokak számára fontos, és már épp kezdtük megszokni, most azonban ismét át kell néznünk a feltételeit. Ugyanis 2018 decemberében változásokat jelentettek be, vagyis a CSOK 2019 március 15. után már más kritériumok alapján vehető igénybe.

Tovább olvasom
Külföldön dolgozol? Akkor sem probléma a hitelfelvétel!

Külföldön dolgozol? Akkor sem probléma a hitelfelvétel!

2018.12.14.

Sokan gondolják azt, hogy ha külföldön dolgoznak, akkor nem tudnak Magyarországon hitelt felvenni. Pedig valójában minden bank ad hitelt a külföldön dolgozóknak is, csak a hitelkérelemhez szükséges dokumentumok beszerzése bonyolódik.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával