Mit kell tudni a biztosításokról

A balesetbiztosítás egy úgynevezett biztosításkiegészítő modul, amit egyéb biztosítástípusok mellé lehet megkötni; ilyen például az életbiztosítás, a casco, vagy egy lakásbiztosítás is. A balesetbiztosítás megkötése a legtöbb esetben kedvezményes, amennyiben egy másik biztosítással kötöd meg, viszont önmagában nem veheted igénybe.

Számos balesetbiztosítás-típus létezik, de az általánosan biztosítható események közé a közlekedési balesetek közben szerzett sérülések tartoznak, tehát például a csonttörés, az égési sérülések, az ezek gyógyulásához szükséges műtétek, illetve a kapcsolódó kórházi kezelések.

A balesetbiztosításhoz tartozó kockázati események a következők:

  • baleseti csonttörés
  • baleseti égés
  • baleseti halál
  • kórházi napi térítés
  • baleseti műtét térítése
  • baleseti rokkantság
  • balesetből származó rokkantság

A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás abban az esetben fizeti ki az autóban keletkezett kárt, ha egy kétszereplős balesetben Te vagy a vétlen fél. Ha a balesetet te okoztad, akkor a biztosításod a másik fél költségeit fedezi, a saját autódat viszont Neked kell megjavíttatnod a saját pénzedből. Abban az esetben, ha szeretnéd ezt elkerülni, érdemes casco biztosítást kötnöd, hiszen így a biztosító fedezi a károd nagy részét. Természetesen ez a legtöbb esetben a Te döntésed, ám van olyan helyzet, amikor nincs választásod: lízingelt, vagy hitelből vásárolt autó esetén a casco megkötése kötelező.

A casco ráadásul nem csak akkor fizet, ha Te vagy a károkozó, hanem akkor is, ha ismeretlen a tettes, emellett az elemi- és tűzkárra, lopásra, valamint kiegészítő szolgáltatásként kérhetsz hozzá poggyász-, extratartozék- és balesetbiztosítást is.

Életbiztosítást bármikor köthetsz, de természetesen ebben az esetben sem mindegy, hogy milyet választasz, hiszen attól függően, hogy mi a célod, különböző típusok közül választhatsz. Az életbiztosítás többféle helyzetben nyújt megoldást: balesetnél, műtétnél, tartós betegségnél, vagy halálesetnél segít az anyagiak terén, emellett az öngondoskodáshoz is kiváló eszköz, ha például nyugdíjbiztosítást kötsz, de befektetésként is használhatod.

Egy ingatlan egyrészt otthon, másrészt pedig komoly érték is, amire vigyáznunk kell a lehető legtöbb eszközzel. Balesetek esetén kár keletkezhet benne, és ha nem tudjuk ezt megakadályozni, az kiadást jelent – esetenként igen nagyot. A lakásbiztosítás abban segít, hogy tehermentesíti a családi vagyont az ilyen károk fedezésétől, és szinte azonnali segítséget jelent a bajban.

Jó, ha tudod, hogy lakásbiztosítást nem csak tulajdonosként, hanem bérlőként is köthetsz, és meg is éri, hiszen a lakásban esett károkat ugyanúgy megtéríti, mint a vagyontárgyaidban történteket. Mivel ma Magyarországon számos biztosítótársaság kínálja ezt a biztosítástípust, érdemes körültekintőnek lenned, mielőtt aláírod a szerződést, hiszen rengeteg ajánlat közül választhatsz. Nézd át a legfontosabb jellemzőket, és úgy dönts, hogy az a leginkább megfeleljen az adott ingatlannak!

Régóta lehet tudni, hogy az állami nyugdíjrendszer nem fenntartható, éppen emiatt népszerűek a nyugdíj-megtakarítási lehetőségek. Ennek korrigálására fejlesztette ki a kormány a Családvédelmi Akciótervet, ám ennek hatásai még soká lesznek érezhetőek, és addig nyugdíjba fog menni még egy generáció, akiknek gondoskodniuk kell önmagukról, illetve a nyugdíjukról.

A nyugdíjbiztosítás az öngondoskodás egyik legjobb eszköze, hiszen a havonkénti befizetéseket a nyugdíjba lépéskor kamatostul kapod vissza az általad meghatározott részletekben, vagy egyben, ha úgy döntesz, tehát a nyugdíjbiztosítás megkötésére gondolhatsz befektetésként is.

Az utasbiztosítás baj esetén nemcsak az anyagi biztonságodat képes garantálni, hanem olyan problémákra is megoldást kínál, amelyekkel egyébként egyedül kellene megbirkóznod. Mindez ráadásul napi néhányszáz forintodba kerül, tehát még egy kéthetes nyaralásnál is csupán 6-8.000 forintot jelent fejenként, és ha belegondolsz, hogy egy kórházi kezelés ára akár milliós tétel is lehet, akkor be fogod látni, hogy még ha nem is történik semmi, akkor is megéri megkötni, hiszen biztonságban érezheted magad és a családodat. Számos ajánlat közül választhatod ki a számodra leginkább megfelelőt, így fontos, hogy átlásd a teljes kínálatot.
Biztosításokkal kapcsolatos további információt itt találsz.

A weboldalon megjelenített egyes ajánlatok megjelenítését több tényező befolyásolhatja, így az ajánlatra vonatkozó feltételek és megadott adatok, valamint a weboldalt üzemeltetőnek az ajánlatot tevővel való megállapodásai.  Az ajánlatok megjelenítésekor ezért nem független rangsorolás valósulhat meg, hanem a szerződött partnerek ajánlatai kiemeléssel előbbre kerülhetnek a listán.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

További kérdés kategóriák

Legutóbbi blogbejegyzések

Lakástakarékot már üdülőre is el lehet költeni

A lakástakarék (LTP) felhasználható már akár üdülőre is. A jogszabályok szerint az LTP megtakarításokat már nem csak lakásvásárlásra vagy felújításra, hanem más ingatlan célokra, például üdülő vagy nyaraló vásárlására is lehet fordítani. Mutatjuk a részleteket!

Tovább olvasom
Mit kell tudni a munkáshitelről?

2025 januárjától új lehetőséget kínálhat a fiataloknak a kamatmentes munkáshitel. Ez a hitel a 17 és 25 év közötti, szakképzettséggel rendelkező fiatalokat célozza meg, és célja, hogy támogassa a munkahelyi stabilitást, illetve a fiatalok otthoni életkezdését.

Tovább olvasom
Januártól újra drágul a bankolás: mutatjuk a részleteket!

2025 januárjától ismét drágulhat a bankolás, mivel a pénzintézetek a törvényi változásoknak köszönhetően már közvetlenül átháríthatják a tranzakciós illetéket ügyfeleikre. A tranzakciós illeték egy olyan költség, amelyet a bankok minden pénzügyi művelet – például átutalások, készpénzfelvételek és egyéb banki tranzakciók – után fizetnek az állam felé.

Tovább olvasom
CIB Banknál a zöld hitel már akár 6% kamattal felvehető! Nézzük, mi kell hozzá!

A fenntarthatóság ma már nem csupán trend, hanem szükségszerűség, különösen az ingatlanpiacon. Ennek részeként egyre több pénzügyi intézmény kínál kedvező kamatozású „zöld” hitelt, amelyet kifejezetten energiahatékony ingatlanok finanszírozására szánnak. A CIB Bank, követve ezt az irányvonalat, jelenleg akár 6%-os kamattal kínál zöld hitelt, ami nemcsak környezetvédelmi szempontból előnyös, hanem hosszú távon jelentős megtakarításokat is biztosíthat a lakásvásárlóknak és felújítóknak. Mutatjuk, mi kell hozzá!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával