Provident ujProvident ujHirdetés

Magas jövedelemmel rendelkezem. Kaphatok kedvező hitelt?

2018.10.30.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 23. 08:28

Nagy általánosságban elmondható, hogy a pénzintézetek, mint bárki más, aki üzlettel foglalkozik, a legkisebb kockázattal szeretnék a legmagasabb nyereséget elérni. A magas jövedelemmel rendelkező ügyfeleknél a bank mindig kisebb kockázattal számol.

Magas jövedelemmel rendelkezem. Kaphatok kedvező hitelt?

Nyilván muszáj kompromisszumokat kötni, és mivel a kockázat nagyobb súllyal esik latba, az a logikus lépés, ha a nyereségből engednek a kisebb kockázat érdekében. Hogy ez hogyan jelenik meg a fenti kérdés tükrében, az az alábbiakból ki fog derülni! Nézzük miért jobb, ha magas jövedelemmel rendelkezünk hitel szempontból.

A kockázat mindenki életében fontos; minél kisebb, annál jobb. Ha a hiteligénylőnek magas a jövedelme, az egyfajta biztosíték arra, hogy akár a magasabb törlesztőrészleteket is biztonsággal képes lesz fizetni hosszú évek múlva is. Az alkalmazotti jogviszony és a magas jövedelem ugyanis a legtöbb esetben karriert jelent. Ez még akkor is egyfajta biztosíték, ha az illetőnek megszűnik a munkahelye, hiszen a jó szakemberekért tolonganak a munkáltatók, különösen mostanság. Természetesen az sem mindegy, hogy milyen lesz a felvenni kívánt hitel; a jelzáloghitelek esetében az ingatlan a fedezet, míg egy személyi kölcsönnél csak a jövedelem az egyedüli biztosíték arra, hogy a bank befektetése megtérül. Ettől függetlenül egy magasabb jövedelemmel rendelkező ügyfél minden esetben kisebb kockázatot jelent a pénzintézetek számára.

 

A kedvező hitel kérdése már más lapra tartozik. Nyilvánvaló, hogy vannak olyan bankok, ahol nagyon örülnek az olyan ügyfélnek, aki magas jövedelemre szeretne hitelt igényelni. De ugyanúgy kiadják neki a standard hitelkonstrukciót, mert nem mondanak le a profitról. Ezzel szemben könnyen találhatunk olyan hitelintézetet is, ahol a magasabb jövedelemből adódó alacsony kockázatot kedvezményes hitellel „jutalmazzák”, és jól teszik, hiszen így szélesebb ügyfélkört tudnak bevonzani, aminek köszönhetően a várható nyereség is jócskán megnő.

 

Ha a magasabb jövedelmedhez Te is kedvező hitelt keresel, akkor mindenképp nézd át a piacon elérhető összes lehetőséget, hogy megtaláld azt, amelyikkel a legnagyobb kedvezményt érheted el! Oldalunk segítségével ezt könnyedén megteheted, és ha kérdésed lenne, vagy tanácsot kérnél, vedd fel velünk a kapcsolatot megadott elérhetőségeink egyikén!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Super Plus Személyi Kölcsön

THM

10,6%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

8.000.000 - 10.000.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,39% - 11,73%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

eHitel Expressz

THM

12,87%

Futamidő

6 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Lakáshitelhez önerő – miért szükséges?

Lakáshitelhez önerő – miért szükséges?

2019.01.09.

Ha ingatlanhitelt szeretnél felvenni, akkor biztos utánanéztél már néhány dolognak ezzel kapcsolatban. Az egyik legfontosabb, illetve sokaknak a legproblémásabb tényező az, hogy a lakáshitelhez önerőt is kell biztosítani, vagyis ahhoz, hogy lakáshoz juss, szükséged lesz némi saját pénzre is, ami a lakás értékének 20%-a. És hogy miért is szükséges ez?

Tovább olvasom
Mi a különbség az aktív és a passzív KHR között?

Mi a különbség az aktív és a passzív KHR között?

2018.09.12.

A KHR, más néven a Központi Hitelinformációs Rendszer egy adatbázis, amiben minden hitelfelvevő szerződései szerepelnek, és szétválasztja a rendben törlesztett és a problémás hiteleket. A KHR minden hitelszerződést, fizetési késedelmet, mulasztást, csalást, visszaélést nyilván tart.

Tovább olvasom
Hiteligénylés feltételei

Hiteligénylés feltételei

2019.04.09.

Attól függően, hogy milyen típusú kölcsönt szeretnénk felvenni, a hiteligénylés feltételei változhatnak, hiszen nem mindegy, hogy fedezet nélküli személyi kölcsönről, vagy ingatlanhitelről van szó. Alapfeltételek természetesen mindkét hiteltípusnál vannak, és meg is egyeznek, de az ingatlanhitelnél valamivel több kritériumot kell teljesíteni. Lássuk, mik ezek!

Tovább olvasom
Hitel gyorsan? Mi az elindítási folyamat és az időhatár?

Hitel gyorsan? Mi az elindítási folyamat és az időhatár?

2018.12.21.

Ha nagyon sürgősen szeretnél pénzhez jutni, akkor két lehetőséged van. Kölcsönkérsz egy baráttól, rokontól, ismerőstől, vagy egy bankhoz fordulsz. Ha az előbbi nem megoldható, akkor marad az utóbbi, de nem kell aggódnod; a hitel gyorsan folyósításra kerül, bizonyos esetekben akár a pár óra alatt!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával