Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Mi a különbség az aktív és a passzív KHR között?

2018.09.12.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 23. 08:50

A KHR, más néven a Központi Hitelinformációs Rendszer egy adatbázis, amiben minden hitelfelvevő szerződései szerepelnek, és szétválasztja a rendben törlesztett és a problémás hiteleket. A KHR minden hitelszerződést, fizetési késedelmet, mulasztást, csalást, visszaélést nyilván tart.

Mi a különbség az aktív és a passzív KHR között?

A negatív KHR lista azoknak a személyeknek az adatait tartalmazza, akiknek a lejárt és meg nem fizetett tartozás összege több a késedelembe esés időpontjában érvényes minimálbér összegénél és az folyamatosan, 90 napot meghaladóan fennáll. A lista adatai minden adós számára ingyenesen lekérdezhetőek. Bármely pénzintézetnél, vagyis könnyen megtudhatod, hogy melyik pénzintézet, milyen szerződések alapján milyen adatokat tart rólad nyilván a negatív listán.

Ha szerepelsz a negatív listán, akkor lehetsz aktív, illetve passzív státuszban. A különbség abból adódik, hogy a lejárt tartozásod, amivel felkerültél a negatív listára, ki lett-e egyenlítve, vagy sem. Ha kifizetted a tartozásod, akkor automatikusan átkerülsz a passzív KHR negatív adóslistára, és innen számított egy év múlva a pozitív listára is visszakerül minden adatod. Abban az esetben, ha a tartozásodat nem fizeted vissza, úgy az adatátadástól számított ötödik év végén kerülnek törlésre a negatív listán nyilvántartott adataid.

Ahhoz, hogy az adataid ne kerüljenek a negatív KHR adóslistára, ki kell fizetned az összes törlesztőrészletedet időben. Ha ez valamiért nem sikerül, akkor vigyáznod kell arra, hogy a késedelmed még véletlenül se haladja meg a 90 napot. Figyelj arra is, hogy a szerződésedet ne mondják fel, mert a felmondással a tartozásod a teljes megmaradt hitelösszegre emelkedik. Ami jó eséllyel meg fogja haladni a minimálbért, és ha 90 napon belül nem fizeted vissza, akkor negatív KHR listás leszel! Azért emeltük ki a szerződésfelmondást, mert a nem fedezetes hiteleknél a türelmi idő többnyire csak 60 nap. Vagyis ennyi késedelemnél mondják fel a hitelszerződést.

Ha nem vagy a KHR negatív adóslistáján nyilvántartva, és szeretnél hitelt felvenni, akkor az elérhető konstrukciók összehasonlításához használd oldalunkat, és ha kérdésed van, vedd fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeinken!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

15,41% - 15,67%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Lehet egyszerre több hitelem?

Lehet egyszerre több hitelem?

2019.07.26.

A fenti kérdésre a válasz röviden: igen. A kérdés valójában nem az, hogy lehet-e egyszerre több hiteled, hanem az, hogy mennyi; erre a válasz azonban nem egyszavas lesz, és ha tovább olvasol, az is kiderül, hogy miért.

Tovább olvasom
Hitelkiváltó hitel? Ez mit jelent?

Hitelkiváltó hitel? Ez mit jelent?

2019.03.06.

A törlesztőrészletek többnyire emelkedtek az utóbbi években, de a jövedelmek mértéke ezt nem feltétlenül követte, így a legtöbb háztartásnak egyre nagyobb gondot jelent a törlesztés megoldása. Ha Neked is egyre nagyobb probléma a hiteleid visszafizetése, akkor érdemes elgondolkodnod egy hitelkiváltó hitel felvételén.

Tovább olvasom
Milyen dokumentumok szükségesek a személyi kölcsönhöz?

Milyen dokumentumok szükségesek a személyi kölcsönhöz?

2018.02.27.

Ha személyi kölcsönt szeretnél felvenni, akkor meg kell felelned bizonyos feltételeknek, amiket már taglaltunk korábban, illetve kellenek a megfelelő dokumentumok az ügylet elindításához is, ami alapján a bank eldönti, hogy a hitelbírálaton megfelelsz-e, vagy sem. Az, hogy milyen dokumentumokat kell beadnod, leginkább attól függ, hogy milyen forrásból szerzed a jövedelmed.

Tovább olvasom
Mit tehetsz, ha nem rendelkezel önerővel?

Mit tehetsz, ha nem rendelkezel önerővel?

2018.07.07.

Az ingatlanárak szép lassan az egekbe szöknek, és még mindig nem látni, hogy ez az emelkedő tendencia mikor áll meg, ha egyáltalán megáll valaha, ezért aki csak él és mozog, lakást akar vásárolni, ehhez viszont önerővel kell rendelkezned.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával