Hogyan történik a lakásbiztosítás felmondása?

A lakásbiztosítási szerződés alapesetben egy évre szól, és a biztosító automatikusan hosszabbítja meg további egy évre minden forduló idején, kivéve akkor, ha Te felmondod azt. Előfordulhat, hogy a felmondás után túlfizetés marad a biztosítónál vezetett számládon, ekkor írásban kell kérned a fennmaradó összeg visszafizetését. A szerződés felmondására a biztosítási évforduló előtt legalább 30 nappal van lehetőséged, és ehhez szükséged lesz a lakásbiztosítás-felmondó nyilatkozatra, amelyen a következőknek kell szerepelnie:

  • a neved
  • a címed
  • a születési helyed és annak ideje
  • a szerződésszám, vagy kötvényszám
  • a biztosító neve
  • a biztosítás típusa

Fontos, hogy nem bonthatod fel jogszerűen a szerződést, ha csak egyszerűen nem fizeted a díjakat, hiszen amíg a szerződés él, köteles vagy fizetni, és ezt a biztosító be is hajthatja rajtad, méghozzá vagy a fizetési határidőtől számolt 60 napos türelmi időszakra, vagy akár az egész évre vonatkozóan. Emellett azzal is számolhatsz, hogy abban az esetben, ha nem teljesíted a biztosító jogos követelését, akkor az kiadhatja egy követeléskezelő cégnek a tartozásodat, ami csak tovább emeli annak összegét, hiszen számos költséggel jár, és végül így is, úgy is behajtják azt rajtad. Nem érdemes kockáztatnod, inkább figyelj a határidőkre, és mondd fel a szerződésedet a biztosító által megjelölt, szabályos módon.

Fontos tudnod, hogy csakis a biztosítási évforduló előtt legalább 30 nappal van lehetőséged a lakásbiztosítás felmondására. Év közben ez akkor sem lehetséges, ha nem éves díjat fizetsz, hanem negyedévente, félévente, vagy akár havonta fizeted be a díjat, hiszen a szerződésed egy évre szól, és ettől nem lehet eltérni. Egyetlen kivétel létezik: ha érdekmúlás történik, ami azt jelenti, hogy például eladtad a szerződésben szereplő ingatlant.

További kérdés kategóriák

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

11,17% - 12,86%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

10,36% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

Extra Plus Személyi Kölcsön

THM

13,4% - 14,6%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

K&H kölcsön online, otthonról!

K&H kölcsön online, otthonról!

2019.03.13.

Online eddig is lehetett hitelt igényelni, de mindig volt benne valami, ami miatt nem volt teljesen elektronikus a folyamat: papíralapú dokumentumok, szerződéskötés miatt aláírópont felkeresése, és még sorolhatnánk. 2018 novembere óta azonban a K&H kölcsöne elérhető úgy is, hogy ténylegesen nem kell kimozdulni otthonról, és minden online történik!

Tovább olvasom
Milyen ingatlant fogadnak el a bankok fedezetként?

Milyen ingatlant fogadnak el a bankok fedezetként?

2021.12.31.

A pénzintézetek a jelzáloghitelekhez ingatlanfedezetet kérnek. Ez az ingatlan lesz a hitel egyik biztosítéka a jövedelmünk mellett, ezért a jelzáloghitelek kamata jellemzően alacsonyabb a szabad felhasználású, ingatlanfedezet nélkül igényelhető kölcsönöknél. Utánajártunk, hogy milyen ingatlant fogadnak el a bankok fedezetként.

Tovább olvasom
Melyik támogatás igényelhető egy gyermekre?

Melyik támogatás igényelhető egy gyermekre?

2019.10.16.

Jelenleg, a Családvédelmi Akcióterv keretein belül többféle támogatás is elérhető. A CSOK, a CSOK hitel, a gyermekek után járó, lakáshitelre felhasználható tartozáscsökkentés, illetve a babaváró hitel/támogatás. Külön-külön is komoly előnyt biztosítanak a családoknak, de a kérdés az, hogy lehet-e együttesen is igényelni őket. Azt, hogy melyik támogatás igényelhető egy gyermekre, több tényező is befolyásolja, de létezik megoldás arra, hogy mindegyiket egyszerre vegyük igénybe!

Tovább olvasom
Hogyan válasszunk bankszámlát nyugdíjasként?

Hogyan válasszunk bankszámlát nyugdíjasként?

2024.03.25.

Nyugdíjasként is jó, ha van bankszámlánk. Egy bankszámla sok mindenre jó lehet. De mire használhatjuk nyugdíjasként a bankszámlánkat? Érdemes nyitni? Hogyan válasszuk ki a legjobbat? Pénzügyi szakértőink cikke.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával