Hogyan számolja ki a bank számunkra a törlesztőrészletet?

Ha kipróbáltátok a Raiffeisen lakáshitel kalkulátort, ahogy azt javasoltuk, akkor már kaptatok egy hozzávetőleges képet arról, hogy körülbelül mi lesz az a havi összeg, amellyel számolnotok kell a hitel törlesztésénél. Nem győzzük hangsúlyozni, hogy ez csak egy előzetes kép, és ne egy hivatalos ajánlat. Számos tényező befolyásolhatja a törlesztőrészlet kiszabását, de akciók, egyéni kedvezmények például csak a személyre szabott ajánlatkor érvényesíthetők, úgyhogy tényleg ne vegyétek készpénznek a kalkulátor számításait, de mindenképpen vegyétek komolyan az így kapott számokat. Az biztos hogy jobban jártok, ha van a nevetekre szóló folyószámla annál a banknál, ahonnan a hitelt igénylitek, hiszen ebben az esetben kamat kedvezményeket kaptok.

Tehát, a törlesztőrészlet-számítás. A JTM, vagyis a Jövedelemarányos Törlesztési Mutató határozza meg azt, hogy a havi nettó jövedelmünk, fizetésünk hány százaléka fordítható a törlesztő részlet megfizetésére. A szabályozás szerint a havi nettó 600 ezer forintos fizetéssel nem rendelkezőknek, a jövedelmük maximum 50 százalékát állapíthatja meg a bank törlesztő részletként. 600 ezer forint fölötti munkabér esetén is csak maximum 60 százalékos terhelhetőség megengedett. Ez természetesen minden banknál más, és a lakáshitel csomag típusától is függ a törlesztőrészlet mértéke, a Raiffeisen lakáshitel esetében például az alacsonyabb havi törlesztőrészletek kiszabása a jellemzőbb.

További kérdés kategóriák

Ajánlott hitelek

Raiffeisen Személyi Kölcsön - Aktív számlahasználat

THM

12,0% - 19,2%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

300.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

11,17% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Megéri-e hosszú futamidőre felvenni lakáshitelt?

Megéri-e hosszú futamidőre felvenni lakáshitelt?

2021.11.02.

A lakáshitel felvétele többnyire hosszú távú döntés. Egy ingatlan megvásárlásához milliókra, de akár tízmilliókra is szükség lehet. A hosszú futamidő ugyanakkor többletköltségekkel járhat, ami nem biztos, hogy megéri nekünk. De van-e választásunk? Mikor jobb a rövidebb futamidő? Megnéztük.

Tovább olvasom
2023-as ingatlanvásárlási költségek: ezekre a plusz kiadásokra számíthatunk a vételár mellett

2023-as ingatlanvásárlási költségek: ezekre a plusz kiadásokra számíthatunk a vételár mellett

2023.08.10.

Az ingatlanvásárlási kiadások nem érnek véget a vételár kifizetésével. És nem is ott kezdődnek. Az Akölcsön szakértői végigveszik a felmerülő kiadásokat a lakásvásárlás előtt, a hitelből történő vásárlásnál, és azokat is megmutatják, amikre az ingatlan birtokba vétele után számíthatunk. Mert akkor is lesznek kiadások.

Tovább olvasom
Mi a különbség a THM és a kamat között?

Mi a különbség a THM és a kamat között?

2018.07.02.

A válasz egyszerű: a THM – számos egyéb mellett – tartalmazza a kamatot, a kamat viszont nem tartalmaz THM-et. De félre a tréfával, a kamat a THM része, és ahhoz, hogy érthető legyen a különbség, meg kell ismerni a további összetevőit, illetve azt is, hogy mire szolgál ez a betűszó.

Tovább olvasom
Milyen rendszeres befektetési lehetőségek közül választhatunk?

Milyen rendszeres befektetési lehetőségek közül választhatunk?

2024.04.25.

Ha befektetéseinket rendszeresen szeretnénk gyarapítani, több lehetőség közül is választhatunk. Részletesen bemutatjuk a bankbetétet, a lakástakarékot és a nyugdíjcélú megtakarításokat. Végül röviden írunk arról, hogy bár az állampapír nem egy rendszeres befektetési lehetőség, de akár az is lehet.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával