Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Síbiztosítás: minden tudnivaló egy helyen

2023.01.06.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2023. január 6. 13:03

Síbiztosítást mindenképpen köss, mielőtt síelni indulnál, mivel rengeteg problémát előzhetsz meg vele, és a költségek miatt sem kell aggódnod!

Síbiztosítás: minden tudnivaló egy helyen

Síbiztosítás nélkül nem feltétlenül jó ötlet elindulni egy sítúrára, hiszen a síelés szórakoztató ugyan, ám veszélyes is lehet. Lényeges, hogy megfelelő utasbiztosítást köss, azaz olyat, amely a síeléssel kapcsolatos káresetekre is térít, de a biztosítás megkötése előtt ellenőrizned kell azt is, hogy pontosan mire és mekkora összeghatárig térítenek az egyes ajánlatok, ugyanis a biztosítók termékei akár nagymértékben is eltérhetnek egymástól.

Egy megfelelő síbiztosítással a gyakori utasbiztosítási fedezetek – vagyis a poggyászkár, illetve a baleseti ellátás – mellett biztonságban tudhatjuk a sífelszerelésünket, illetve segítséget kaphatunk a sípályáról történő mentés, a síbaleset, vagy a síterep bezárása esetén is.

A síbiztosítás extra fedezetei

A hagyományos utasbiztosítás szolgáltatásait természetesen tartalmazza a síbiztosítás is, azonban ezeken felül számos extra fedezetet is elérhetővé tesz az utazás jellegének megfelelően. Ilyen például a saját, vagy épp bérelt sífelszerelés sérülése, eltulajdonítása, vagy megsemmisülése, illetve a sípályáról történő kutatás és mentés.

A síbiztosítás továbbá fedezetet nyújthat arra az esetre is, ha időjárási, vagy más okokból a sípálya bezár, illetve, ha baleset miatt nem lehet felhasználni a síbérletet. Amennyiben autóval utazol, válassz olyan ajánlatot, ami a gépjármű assistance szolgáltatást is tartalmazza!

Mire figyelj a síbiztosítás megkötése előtt?

Fontos, hogy több, különböző ajánlatot is összehasonlíts: az ár mellett a fedezetek körét, valamint a biztosítási összegeket is vedd figyelembe, hiszen minél több káreseményre nyújt fedezetet, annál szélesebb körű védelmet kapsz. Érdemes emellett átolvasnod a tájékoztatókat is, amelyekből megismerheted a fedezetek és kizárások részleteit.

Miért érdemesebb online megkötni?

A síbiztosítás online megkötésének számos előnye van: nyugodtan, a saját otthonodban olvashatod át a biztosítási feltételeket, elvégezheted a különböző ajánlatok összehasonlítását, így pedig tudatosabb döntést hozhatsz, ráadásul az utolsó pillanatban is elintézheted.

Ha a bankkártyás fizetést választod, akkor akár az indulás napján is megkötheted a síbiztosításodat. Fontos, hogy a biztosítási kötvényt az utazás alatt végig magadnál tartsd, mivel ez tartalmazza a kárbejelentéshez szükséges információkat – ha online kötöd meg a szerződést, a kötvényt e-mailben kapod meg.

Mi a teendő káresemény bekövetkeztekor?

Mint fentebb is írtuk, fontos, hogy az indulást megelőzően elolvasd a tájékoztatót, mivel minden fontos részletet megtudhatsz belőle – így a kárbejelentés szabályait is. Ezek ugyanis nagyrészt minden biztosítónál ugyanazok, ám akadhatnak kivételek is.

Általánosan elmondható, hogy káreseménytől függően változhat a kárbejelentés határideje, így, ha káresemény történik, ellenőrizd a teendőidet a biztosítási feltételek alapján, majd időben tedd meg a bejelentést! Káresemény bekövetkeztekor ügyelj arra, hogy a kapcsolódó számlákat, nyugtákat, dokumentációkat mindig őrizd meg, ezekre ugyanis szükség lehet a kárrendezés során!

Ha bizonytalan vagy a kárrendezés, illetve -bejelentés kapcsán, a kötvényen jellemzően megtalálhatod a biztosító telefonszámát, amit bármikor felhívhatsz, és az ügyintézők lépésről lépésre végigvezetnek a folyamaton Fontos azonban a gyorsaság, mivel, ha túl sokáig vársz a bejelentéssel, könnyedén eleshetünk a kártérítés összegétől.

Egy káreset mindig stresszhelyzet, de egy megfelelő síbiztosítással legalább az anyagiak miatt nem kell aggódnod!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Milyen problémák esetén segít az útlemondási biztosítás?

Milyen problémák esetén segít az útlemondási biztosítás?

2022.07.20.

Az útlemondási biztosítás az utasbiztosítás egyik leghasznosabb kiegészítője, ha van esély arra, hogy az utazás lemondásra kerül, vagy megszakad.

Tovább olvasom
Mutatjuk a kárigény-bejelentés menetét

Mutatjuk a kárigény-bejelentés menetét

2021.08.25.

Kárigény-bejelentésre lenne szükség, de – mivel először csinálod – nem tudod pontosan, hogy hogyan kellene? Olvasd el alábbi cikkünket!

Tovább olvasom
Mikor és mire fizet a casco biztosítás?

Mikor és mire fizet a casco biztosítás?

2020.03.23.

A casco megkötése ugyan nem előírás, mégis érdemes, hiszen manapság már igencsak jó feltételekkel lehet szerződni számos biztosító társaságnál. Az, hogy az adott casco mikor és mire fizet, mindig a szerződés tartalmától függ, és ez biztosítónként változik.

Tovább olvasom
Miben különbözik az egyéni és a csoportos életbiztosítás?

Miben különbözik az egyéni és a csoportos életbiztosítás?

2023.10.17.

Egyéni vagy csoportos életbiztosítás? A lényeg ugyanaz: az életünk biztosítva van. Mégsem mindegy, hogy melyiket kötjük meg. Van ugyanis különbség. Az egyéni és a csoportos életbiztosításról, egyszerűen, röviden, közérthetően.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával