Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Kötelező biztosítás megszűnése díjnemfizetés miatt – ilyenkor mit kell tennem?

2020.03.26.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 22. 07:45

A törvény szerinti türelmi időszakot 60 napban állapították meg, vagyis ennyi idő áll a rendelkezésedre a szerződéskötés után, hogy befizesd a kötelező biztosítás díját. Ha nem fizeted be, bekövetkezik a kötelező biztosítás megszűnése, vagyis a biztosító társaság felmondja a szerződést. Ha a gépjármű kárt okoz, akkor annak költségét Neked kell kifizetni, de egyéb szankciókra is számíthatsz.

Kötelező biztosítás megszűnése díjnemfizetés miatt – ilyenkor mit kell tennem?

A díjnemfizetés miatt megszűnt kötelező biztosítás és az új megkötése közötti időszakra köteles vagy fedezetlenségi díjat fizetni. Ami napi 1.140 forint is lehet, de minimum 510 forint, amibe beleszámolják a baleseti adót is. Az új biztosítást csak annál a biztosítónál kötheted meg, ahol a régi kötelező biztosítás megszűnése bekövetkezett. A szerződéskötéstől számított biztosítási év alatt nem mehetsz át másik biztosítóhoz. Ráadásul egyszerre, egy összegben ki kell fizetned a teljes fedezetlenségi díjat. A 60 napos türelmi időszakra számított kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díjat. Az újrakötött biztosítás díját a teljes biztosítási évre, valamint a baleseti adót mindkét kötelezőre.

Itt azonban még nincs vége a problémáknak, hiszen ha érvényes kötelező biztosítás nélküli gépjárművet vezetsz, szabálysértést követsz el, a helyszíni bírság összege 5.000-50.000 forint, szabálysértési eljárás esetén pedig akár 300.000 forint is lehet, ezen felül a rendőrség a gépjárművet akár ki is vonhatja a forgalomból!

Ha díjnemfizetés miatt szűnik meg a kötelező biztosítás, a bonus-malus besorolás másik gépjárműre kötött szerződésre nem vihető át, viszont újrakötésnél a bonus-malus osztályok megmaradnak. Ha a gépjárműnek új üzembentartója lesz, akkor viszont az ő vonatkozó bonus-malus besorolásával számolják ki az új kötelező biztosítás díját.

Ha szeretnéd lecserélni a kötelező biztosításodat, ne várd meg, míg a biztosító felmondja a szerződésedet, inkább cselekedj! Oldalunk segítséget nyújt Neked ebben, és ha kérdésed van, mi is, csak fel kell venned velünk a kapcsolatot megadott elérhetőségeink egyikén!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Hitelem biztosítása – hogyan tudom biztosítani, hogy ne örökölje más a tartozást?

Hitelem biztosítása – hogyan tudom biztosítani, hogy ne örökölje más a tartozást?

2020.03.06.

A hitelfelvétel nem csak komoly döntés, hanem komoly felelősség is. Hiszen nem csak a saját életedre van hatással, hanem a környezetedére is. Előfordulhat olyan eset is, amikor már csak a hozzátartozóidra nehezedik mázsás súllyal a hiteltartozásod; ilyen az, amikor nem csak a javaidat, de a tartozásodat is öröklik. A hitelem biztosítása tehát nem csak engem véd, hanem az örökösöket is.

Tovább olvasom
Mutatjuk a kárigény-bejelentés menetét

Mutatjuk a kárigény-bejelentés menetét

2021.08.25.

Kárigény-bejelentésre lenne szükség, de – mivel először csinálod – nem tudod pontosan, hogy hogyan kellene? Olvasd el alábbi cikkünket!

Tovább olvasom
Hány évesen érdemes életbiztosítást kötni?

Hány évesen érdemes életbiztosítást kötni?

2023.08.25.

Az életbiztosítás megkötésének dátuma fontos lehet. De mi az az életbiztosítás? Milyen fajtái vannak? És persze hány évesen érdemes életbiztosítást kötni? Spojler: fiatalon. Az Akölcsön szakértői válaszolnak a kérdésekre. Röviden az életbiztosításról, és arról, hogy hány évesen érdemes életbiztosítást kötni.

Tovább olvasom
Miben különbözik az egyéni és a csoportos életbiztosítás?

Miben különbözik az egyéni és a csoportos életbiztosítás?

2023.10.17.

Egyéni vagy csoportos életbiztosítás? A lényeg ugyanaz: az életünk biztosítva van. Mégsem mindegy, hogy melyiket kötjük meg. Van ugyanis különbség. Az egyéni és a csoportos életbiztosításról, egyszerűen, röviden, közérthetően.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával