Hogyan történik a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás felmondása?

A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást a biztosítási évforduló előtt legalább 30 nappal kell felmondani. A kötelező biztosítást abban az esetben is felmondhatod, ha eladtad az autót, ebben az esetben a biztosítás megszűnik, és a már befizetett éves díj egy részét időarányosan visszakapod. Fontos, hogy ha nem mondod fel a szerződést az évforduló előtt 30 nappal, akkor a kötelező biztosítás automatikusan meghosszabbodik.

A lemondást írásban, postai úton add be legkésőbb a lemondás utolsó lehetséges dátuma előtt néhány nappal. Ha kicsúszol a határidőből, és nem fizeted be időben a biztosítás díját, akkor a biztosító az éves díj többszörösét fogja felszámolni a nem fedezett időszakra. Létezik olyan szolgáltató, aki mind a régi biztosítás lemondását, mind az új megkötését elintézi helyetted, és Neked csak online kell tartanod vele a kapcsolatot.

A lemondáshoz a következő dokumentumokra lesz szükséged:

  • felmondólevél
  • a személyes adataid
  • a jármű alapadatai
  • a felmondani kívánt szerződés száma
  • a kötvény száma

A lemondó nyilatkozat elküldése előtt érdemes egyeztetni a biztosítóval a szükséges dokumentumokat, hiszen ezek biztosítónként eltérőek is lehetnek. Őrizd meg a kapcsolódó dokumentumokat, a feladott ajánlott levélről az igazolást, a visszaérkezett tértivevényt, vagy az ügyfélszolgálaton kapott átvétel igazolólapját, mert a vitás esetek elkerülése érdekében hasznosak lehetnek.

További kérdés kategóriák

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

11,28% - 12,86%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

K&H kiemelt személyi kölcsön

THM

11,1% - 14,6%

Futamidő

24 - 96 hó

Hitelösszeg

500.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Készpénzben vagy folyószámlára kapott jövdelem között, mi a különbség?

Készpénzben vagy folyószámlára kapott jövdelem között, mi a különbség?

2018.11.02.

Minden hitelnek vannak feltételei, amit teljesíteni kell ahhoz, hogy megkapd az igényelt hitelösszeget. Ha valamiben nem felelsz meg a bank kívánalmainak, akkor a végeredmény a hitelkérelem elutasítása lesz, vagyis nem kapod meg a kölcsönt. A számos követelmény közül mi most a jövedelmet fogjuk vizsgálni, hiszen elég sokan vannak, akik készpénzben kapják a fizetésüket, illetve a nyugdíjukat.

Tovább olvasom
Milyen besorolású ingatlanok finanszírozhatóak lakáshitellel?

Milyen besorolású ingatlanok finanszírozhatóak lakáshitellel?

2020.09.04.

Az, hogy milyen besorolású ingatlanokra vehetsz fel lakáshitelt, kulcsfontosságú, hiszen akadnak olyan ingatlantípusok, amelyeket egyetlen bank sem hajlandó megfinanszírozni, és amelyeket igen, azokat is más-más módokon.

Tovább olvasom
Hogy alakul a hiteligénylés a koronavírus idején?

Hogy alakul a hiteligénylés a koronavírus idején?

2020.04.07.

Aki banki ügyeket szeretne intézni, annak eddig is a rendelkezésére állt számos megoldás annak érdekében, hogy kényelmesebben és gyorsabban tudja megoldani a felmerülő problémákat. Netbank, telefon, vagy akár a bankok által biztosított mobilalkalmazások. Ugyanígy a hiteligénylés is megoldható már egy ideje az interneten keresztül.

Tovább olvasom
Építési hitel, mit kell tudni róla?

Építési hitel, mit kell tudni róla?

2018.02.08.

Építési hitel felvétele nem bonyolúlt folyamat csak jól át kell gondolni, hogy mely bankot választod, mert nagyon nagy eltérések lehetnek.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával