Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

A koronavírus-járvány hatásai – olcsóbb jelenleg a lakáshitel?

2021.02.11.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 22. 09:07

Bármerre fordítjuk a tekintetünket, mindenhol egy sajnálatos dologgal találkozunk. Ez nem más, mint a COVID–19, amely minden tekintetben kikerülhetetlen velejárója az életünknek, beleértve a családunkat, a barátokat, a munkánkat, a szórakozásunkat. De vajon a koronavírus-járvány hatásai hogyan jelennek meg a lakáshitelek igénylésekor?

A koronavírus-járvány hatásai – olcsóbb jelenleg a lakáshitel?

A koronavírus-járvány hatásai a lakáshitelekre

A lakáshitelek feltételei a koronavírus-járvány hatásai ellenére nem változtak abnormális mértékben. Az alapfeltételek továbbra is fennállnak, a pénzintézetek kockázatelemzésén múlik, hogy egy adott kölcsönt a járvány előtti értékekhez képest olcsóbban vagy drágábban értékesítenek. Mindkettőre találunk példát. Azokra a hitelekre van inkább kereslet a vásárlók részéről, amelyek rövid lejáratúak, maximum 10 évesek. Ezeknek a havi törlesztőrészlete nem is változott drasztikusan, sőt egyes bankok most olcsóbban kínálják, mint a járvány előtt. Ezzel szemben a hosszabb lejáratú hitelek –15-25 év – esetében a teljes hitel visszafizetése után akár 10-15 százalékkal is többet kell befizetnünk, mint korábban. Nyilván ezeknek a havi törlesztője még így is alacsonyabb, ezért sokan ezt a megoldást választják. Befolyásolja a választást a lejárat időtartama között, hogy mennyi a havi keresetünk, illetve a hitelezni kívánt összeg. A törvény ugyanis nem engedi, hogy a bank felé igazolt nettó jövedelmünk ötven százalékánál több legyen a havi törlesztő mértéke, legalábbis 500 ezer forint alatti havi bevétel esetén. Nagyobb igazolt jövedelemnél ez lehet százalékosan több, viszont jelenleg Magyarországon ezt nem engedheti meg magának az emberek többsége.

Van, ahol többet kell fizetnünk a koronavírus-járvány hatásai miatt?

Nem árt figyelembe vennünk továbbá, ha hitelfelvételen törjük a fejünket, hogy a koronavírus-járvány hatásai ellenére egyelőre az ingatlanárak érdemben nem változtak. Nagyon hasonló összeget kell kifizetnünk egy hasonló lakás vagy ház után 2021 elején, mint egy évvel ezelőtt, amikor még csak a hírekben hallottunk a COVID–19-ről. Amiben viszont változás látszik, az az, hogy a hitelfelvételek elbírálásakor a pénzintézetek általában nagyobb önerőt kérnek bemutatni, mint a koronavírus által generált veszélyhelyzet előtt. Ennek mértéke változó, elsősorban attól függ, hogy a bank mennyire érzi magát biztosítva, ha a vásárolt ingatlanra terheljük a hitelt. Kisebb településeken nagyobb összeget kérnek a teljes felvenni kívánt kölcsön százalékában, míg nagyobb városokban valamivel kevesebbet – ennek oka, hogy fizetésképtelenség esetén könnyebben értékesíthetőek az ingatlanok, így próbálják magukat bebiztosítani a bankok.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Hitelfelvétel alacsony jövedelemmel

Hitelfelvétel alacsony jövedelemmel

2021.01.19.

Hitelfelvétel alacsony jövedelemmel? Nem lehetetlen, de van pár tudnivaló, amivel érdemes tisztában lenned az igénylés beadása előtt.

Tovább olvasom
Mikor érdemes szabad felhasználású jelzáloghitelt választanod?

Mikor érdemes szabad felhasználású jelzáloghitelt választanod?

2022.09.30.

Nem vagyunk egyformák, így az igényeink, vágyaink és céljaink sem ugyanolyanok, ezért nem meglepő, hogy a hitelfelvételkor sem feltételen ugyanaz jelenti számunkra a megoldást, ami a szomszédunknak, vagy a kollégánknak segített. Jó tudni, hogy kinek érdemes szabad felhasználású jelzáloghitelt igényelni, milyen élethelyzetben nyújt megoldást és milyen feltételekkel vehető igénybe?

Tovább olvasom
Haszonélvezeti jog, tulajdonjog, birtokjog – mi a különbség?

Haszonélvezeti jog, tulajdonjog, birtokjog – mi a különbség?

2020.08.28.

A haszonélvezeti jog és a tulajdonjog közötti különbségek számosak, és természetesen kötelezettségek is tartoznak hozzájuk. Sokan nincsenek tisztában a legfontosabb tudnivalókkal sem, ezért az alábbiakban kifejtjük a lényeges részleteket.

Tovább olvasom
Az előtörlesztés menete: útmutató a zökkenőmentes folyamathoz

Az előtörlesztés menete: útmutató a zökkenőmentes folyamathoz

2024.02.16.

Egy hitel előtörlesztése nagyobb megtakarítást is eredményezhet. És az előtörlesztés nem bonyolult dolog. Utánajártunk, és megmutatjuk, hogy milyen lépéseket kell követni egy előtörlesztési folyamatban. Szakértői segítség.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával