A biztosítás az egyik legnépszerűbb részvénypiaci ágazat
A részvénypiac változékony, ám úgy tűnik, hogy a biztosítási ág jelenleg a legstabilabb és legnépszerűbb – mutatjuk, mire kell figyelned, ha beszállnál!
A koronavírus-járvány, illetve az általa okozott gazdasági problémák alig-alig érintették a pénzügyi szektort, illetve azon belül a részvénypiacot, ráadásul a gazdaság fellendítését célzó rendelkezések még jót is tettek ezen a téren. Ennek köszönhetően most igazán megéri a biztosításokkal foglalkozni, illetve kötni egyet, hiszen csak nyereséges lehet az ügylet.
Hogy érdemes beszállni a részvénypiac biztosítási ágába?
Egy befektetési életbiztosítás megkötése már minimális, akár pár ezer forintos havi költségkeretből is megoldható, azaz mindenki számára elérhető, aki szeretné nem csak félretenni, de kamatoztatni is a pénzét. A befektetési életbiztosítás lényege, hogy az életbiztosítási szolgáltatásokat – mint például a haláleset utáni kártérítés – befektetési lehetőségekkel kombinálja, méghozzá sokféle módon, azaz mindenki megtalálhatja a saját lehetőségeihez és igényeihez leginkább illő életbiztosítást, amellyel közvetve ugyan, de hozzáférhet a részvénypiachoz is, mégpedig a különféle befektetési alapokon keresztül. Ezekbe az ügyfél választása szerint a biztosító fekteti a befizetett díjakat, az életbiztosítás lejártakor esedékes kifizetés összege pedig a választott befektetési alapok hozamától függ. Az ügyfél az életbiztosítás futamideje alatt tetszőlegesen átcsoportosíthatja a megtakarítását és a későbbi befizetéseit a biztosító által felkínált alapok között, általában minimális díj megfizetése után.
A részvénypiac hatása a befektetési életbiztosításokra
Mivel a befektetési alapok részvénycsomagokat takarnak, amelyek mindegyike más és más, a hozamok is különbözőek, ám lényeges hatása van az értékükre és hozamukra a részvénypiac változásainak is. Éppen ezért az ezekkel való zsonglőrködés tapasztalatot és folyamatos odafigyelést igényel, tehát a kockázatosabb lépések megtétele nem mindenki számára javasolt. Léteznek azonban alacsony kockázati rátával kiadott életbiztosítások, amelyek szinte maguktól működnek, viszont a hozamuk alacsonyabb.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.