További blogbejegyzések
Mi a különbség az aktív és a passzív KHR között?
2018.09.12.A KHR, más néven a Központi Hitelinformációs Rendszer egy adatbázis, amiben minden hitelfelvevő szerződései szerepelnek, és szétválasztja a rendben törlesztett és a problémás hiteleket. A KHR minden hitelszerződést, fizetési késedelmet, mulasztást, csalást, visszaélést nyilván tart.
Tovább olvasomÚj személyi kölcsön a Budapest Banktól!
2020.05.25.Személyi kölcsönre lenne szükséged, és hallottad, hogy év végéig kedvezményes THM-mel vehetsz fel fedezet nélküli hitelt gyakorlatilag az összes banknál? Ne kapkodd el a hitelfelvételt, hiszen 2021. január 1.-től a régi értékek állnak vissza, és ha rosszul választhatsz, igencsak sok pénzed bánhatja! Olvasd el előbb az alábbi cikket, mert ajánlunk Neked valamit: az új személyi kölcsönt a Budapest Banknál!
Tovább olvasomMi történik, ha nem tudod fizetni a hiteled?
2025.07.07.Ez a cikk részletesen bemutatja, milyen jogi és pénzügyi következményekkel jár, ha valaki nem tudja fizetni a hitelét, milyen lépéseket tesz a bank, mik a lehetséges megoldások (pl. fizetési haladék, futamidő hosszabbítás), és milyen alternatívákat érdemes fontolóra venni a fizetési nehézség elkerülése vagy kezelése érdekében.
Tovább olvasom3 millió forint személyi kölcsönhöz mekkora jövedelem szükséges?
2019.10.29.Arra, hogy 3 millió forint személyi kölcsönhöz mekkora jövedelem szükséges, nincs egyszerű válasz. Hiszen a JTM szabályozás csupán csak egy része annak az összetett folyamatnak, amit hitelbírálatnak nevezünk. Bankonként eltérő egyébként az is, hogy a JTM szabályozás által megadott 50% mennyi is valójában. De a hitelkonstrukció is beleszólhat a végeredménybe. Természetesen minden lehetőséget végigveszünk cikkünkben; érdemes tehát elolvasnod!
Tovább olvasom