Milyen nyugdíjbiztosítást érdemes kötni?

Kétféle nyugdíjbiztosítási lehetőség közül választhatsz, és mindkettőnek megvannak a maga előnyei, illetve hátrányai.

  • Hagyományos nyugdíjbiztosítás

A hagyományos nyugdíjbiztosítás előnye, hogy a hozam fix és garantált, tehát a szerződésben lefektetett hozamokat mindenképpen megkapod, a hátránya pedig a hozam mértéke, ami viszonylag alacsony, és a biztosítók határozzák meg, vagyis többféle kamattal is találkozhatsz az összehasonlításuk során. Ha szeretnél biztosra menni, ne hagyd ki az ajánlatok összevetését, és válaszd a legmagasabb hozamú nyugdíjbiztosítást!

  • Befektetési egységhez kötött (unit-linked) nyugdíjbiztosítás

A unit-linked nyugdíjbiztosításhoz egy értékpapír-számla tartozik, és többféle befektetési alap közül kell kiválasztanod, hogy a befizetéseket melyikben szeretnéd elhelyezni. Ebben az esetben a hozam változó lesz, viszont ha jól döntesz, jóval magasabb is lehet, mint egy hagyományos nyugdíjbiztosításnál.

A unit-linked nyugdíjbiztosítások előnye, hogy a hozam nem függ a jegybanki alapkamattól és az inflációtól, ráadásul akár nemzetközi értékpapírok hasznából is részesedhetsz, ha mellettük teszed le a voksod. A nemzetközi értékpapír-piacon megszerzett hozam legtöbbször meghaladja az infláció mértékét.

További kérdés kategóriák

Ajánlott hitelek

Super Plus Személyi Kölcsön

THM

10,6%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

8.000.000 - 10.000.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,39% - 11,73%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

eHitel Expressz

THM

12,87%

Futamidő

6 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Mi a különbség az aktív és a passzív KHR között?

Mi a különbség az aktív és a passzív KHR között?

2018.09.12.

A KHR, más néven a Központi Hitelinformációs Rendszer egy adatbázis, amiben minden hitelfelvevő szerződései szerepelnek, és szétválasztja a rendben törlesztett és a problémás hiteleket. A KHR minden hitelszerződést, fizetési késedelmet, mulasztást, csalást, visszaélést nyilván tart.

Tovább olvasom
Új személyi kölcsön a Budapest Banktól!

Új személyi kölcsön a Budapest Banktól!

2020.05.25.

Személyi kölcsönre lenne szükséged, és hallottad, hogy év végéig kedvezményes THM-mel vehetsz fel fedezet nélküli hitelt gyakorlatilag az összes banknál? Ne kapkodd el a hitelfelvételt, hiszen 2021. január 1.-től a régi értékek állnak vissza, és ha rosszul választhatsz, igencsak sok pénzed bánhatja! Olvasd el előbb az alábbi cikket, mert ajánlunk Neked valamit: az új személyi kölcsönt a Budapest Banknál!

Tovább olvasom
Mi történik, ha nem tudod fizetni a hiteled?

Mi történik, ha nem tudod fizetni a hiteled?

2025.07.07.

Ez a cikk részletesen bemutatja, milyen jogi és pénzügyi következményekkel jár, ha valaki nem tudja fizetni a hitelét, milyen lépéseket tesz a bank, mik a lehetséges megoldások (pl. fizetési haladék, futamidő hosszabbítás), és milyen alternatívákat érdemes fontolóra venni a fizetési nehézség elkerülése vagy kezelése érdekében.

Tovább olvasom
3 millió forint személyi kölcsönhöz mekkora jövedelem szükséges?

3 millió forint személyi kölcsönhöz mekkora jövedelem szükséges?

2019.10.29.

Arra, hogy 3 millió forint személyi kölcsönhöz mekkora jövedelem szükséges, nincs egyszerű válasz. Hiszen a JTM szabályozás csupán csak egy része annak az összetett folyamatnak, amit hitelbírálatnak nevezünk. Bankonként eltérő egyébként az is, hogy a JTM szabályozás által megadott 50% mennyi is valójában. De a hitelkonstrukció is beleszólhat a végeredménybe. Természetesen minden lehetőséget végigveszünk cikkünkben; érdemes tehát elolvasnod!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával