Hogyan történik a felmondása?

A balesetbiztosítási modulok többféle biztosításhoz kapcsolódnak, és ezek feltételei eltérnek egymástól, ezért a biztosítás felmondásának menete is változó.

  • Kockázati életbiztosításnál

Mivel ennél a biztosításnál a havidíjat kell fizetni, és nincs megtakarítás, illetve ehhez köthető teendők és hozam, mindössze egy felmondásra vonatkozó formanyomtatványt kell kitöltened és leadnod a biztosítónál; ezzel tulajdonképpen le is mondtad a szolgáltatást, valamint a hozzá kapcsolódó modulokat, így a balesetbiztosítást is. Lényeges, hogy a felmondást követő 30 napban még élni fog a szerződésed, és annak díját is ki kell fizetned, emellett, ha a biztosítási díj fizetésével több, mint 90 napos elmaradásban vagy, akkor a szerződést felmondhatja a biztosító is, ám a tartozásod továbbra is nyilván lesz tartva, és a biztosító be is hajthatja azt.

  • Megtakarítással kombinált életbiztosításnál

Ebben az esetben ugyancsak egyszerű a biztosítás és a hozzá kapcsolódó balesetbiztosítási modulok felmondása, viszont a következmények itt már többfélék is lehetnek, hiszen egy befektetési csomag is a része.

A pénzügyi mérlegedet ugyanis nagymértékben befolyásolja az, hogy mikor történik a felmondás a biztosítás megkötésének időpontjától számítva. Ha még az elején, vagy ahhoz közel, akkor a biztosító szinte a teljes befizetett összeget megtartja a költségek kifizetésére, ha viszont hosszabb idő után, de még a futamidő lejárta előtt, akkor a biztosító a kockázati fedezetre csak az úgynevezett visszavásárlási értéket adja át Neked, ami mellé további díjakat is felszámol, és lehetséges, hogy így komoly veszteséggel zárod az ügyletet. Éppen ezért, a szerződés felmondása helyett inkább csökkentsd a havi befizetés mértékét, vagy szüneteltesd a szerződést, mert így eljuthatsz a futamidő végéig, ami anyagilag jóval előnyösebb.

  • Casco biztosításnál

A casco-hoz kötött balesetbiztosítási modul szintén csak abban az esetben mondható fel, ha magát a biztosítást is megszünteted, és ekkor ráadásul még bizonyos határidőkhöz is tartanod kell magad. A casco biztosítást csak a szerződés évfordulójának közeledtekor lehet felmondani, vagy akkor, ha eladtad a biztosított autót, illetve fel is függesztheted, amennyiben az autót kivonták a forgalomból; ekkor a biztosítás is megszűnik, illetve szünetel.

Ha fel szeretnéd mondani a casco szerződésedet, akkor egy felmondó nyilatkozatot kell benyújtanod a biztosítónak legalább 30 nappal a biztosítási évforduló előtt. A felmondólevélnek tartalmaznia kell a szerződésre vonatkozó adatokat, a rendszámot, a felmondás okát, és ha a biztosítás eladás miatt szűnik meg, az adásvételi szerződés másolatát is.

Abban az esetben, ha a felmondó nyilatkozat elküldését nem tudod a megadott határidőig megoldani, a felmondás lép hatályba, és a következő év díjait is rendezned kell a biztosítótársaság felé. Amennyiben ezt nem teszed meg, megszűnik a szerződésed a nemfizetés miatt, viszont a biztosító ezt tartozásként fogja nyilvántartani, ehhez késedelmi kamatokat is számol, és ha továbbra sem rendezed, behajtó céghez kerül a követelés, ami további költségekkel együtt fogja megterhelni a tartozásodat.

További kérdés kategóriák

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

15,41% - 15,67%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Mindent a jegybanki alapkamatról

Mindent a jegybanki alapkamatról

2020.04.10.

A jegybanki alapkamat az utóbbi időben sokszor volt téma mind a hírekben, mind a blogunkon, hiszen fontos változás várható vele kapcsolatban, és emiatt számtalan kérdést intéztetek hozzánk. Az alábbiakban az összesített választ olvashatjátok, és mindent megtudhattok a jegybanki alapkamatról, amit tudni érdemes.

Tovább olvasom
K&H kölcsön online, otthonról!

K&H kölcsön online, otthonról!

2019.03.13.

Online eddig is lehetett hitelt igényelni, de mindig volt benne valami, ami miatt nem volt teljesen elektronikus a folyamat: papíralapú dokumentumok, szerződéskötés miatt aláírópont felkeresése, és még sorolhatnánk. 2018 novembere óta azonban a K&H kölcsöne elérhető úgy is, hogy ténylegesen nem kell kimozdulni otthonról, és minden online történik!

Tovább olvasom
5+1 fontos tudnivaló, ha kiváltanád meglévő hiteledet

5+1 fontos tudnivaló, ha kiváltanád meglévő hiteledet

2021.05.24.

Kiváltanád meglévő hiteledet? Akkor érdemes elolvasnod alábbi cikkünket, melyben megosztunk veled néhány fontos tudnivalót!

Tovább olvasom
Hol érdemes személyi kölcsönt felvenni?

Hol érdemes személyi kölcsönt felvenni?

2018.05.31.

Ahhoz, hogy egyértelműen meg tudjuk válaszolni a kérdést, miszerint hol érdemes felvenni a személyi kölcsönt, több szempontot is meg kell vizsgálni, hiszen nem minden bank kínálja ezt a hitelterméket ugyanolyan feltételekkel. Ráadásul a személyi kölcsönnek többféle verziója is megtalálható a piacon, tehát érdemes alaposan mérlegelni, hogy melyiket is vegyük fel!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával