Provident ujProvident ujHirdetés

Nézzük, mit kell tudni a CVC kódról!

2021.01.22.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 21. 20:04

A CVC kód minden bankkártyán megtalálható, és internetes vásárlásoknál minden esetben kérik. De mire jó? Az alábbiakból kiderül.

Nézzük, mit kell tudni a CVC kódról!

A CVC kód (Card Verification Code) egy biztonsági eszköz, ami igazolja, hogy nem éltek vissza a kártyaadataiddal, hanem Te használod. A CVC kódot általában a kártya hátoldalán, az aláírásodhoz kialakított mező mellett találod meg; egy háromjegyű számról van szó. Az online vásárlás csak abban az esetben jön létre, ha ezt a kódot megadod, ellenkező esetben ugyanis a bank nem hagyja jóvá a kereskedő kérését, vagyis Te nem fizeted ki a rendelt terméket.

Hogyan történik az internetes vásárlás?

Hazánkban az úgynevezett háromszereplős fizetési folyamat az elterjedt, ami azt jelenti, hogy fizetéskor a webáruház átirányítja a vevőt a bank oldalára, a tranzakció a bank felületén történik, így a banké minden felelősség, a webáruház pedig nem jut hozzá semmilyen adathoz. Létezik a kétszereplős mód is, amely során a kártyaadatok a webáruházon keresztül jutnak el a bankhoz, és ugyan nem annyira elterjedt ez a rendszer Magyarországon, mint a háromszereplős, azért létezik, és találkozhatsz is vele. Ebben az esetben a kereskedő továbbítja a kártyaadatokat a bank felé, és őt terheli minden felelősség is.

Mikor nincs szükség a CVC kódra?

A CVC kód használata a kétszereplős módnál nem kötelező, mivel a kereskedő dönti el, hogy kéri-e a vásárláshoz. Sokszor találkozhatsz ilyen webáruházakkal, aggódnod viszont ebben az esetben sem kell, hiszen a kereskedő vállalta, hogy nem kéri ezt a kódot, így a felelősség nem téged terhel, ha valami nem stimmel a fizetéssel.

Mikor van mindenképp szükség rá?

A legtöbb webáruház viszont kéri a CVC kódot, mivel nagy kockázatot jelent, ha a kártyaadataiddal együtt a CVC kódot is megszerzi valaki, aki vissza akar élni vele. Érdemes körültekintően eljárnod, és kizárólag olyan, hitelesített és biztonságos weboldalon fizetni a bankkártyáddal, amelyben nem csak Te bízol meg, de mások is; az ilyeneket az URL elején található „https” előtagról ismerheted meg.

Hasonlítsd össze több bank ajánlatait, válaszd ki számodra a legmegfelelőbbet!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Super Plus Személyi Kölcsön

THM

10,6%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

8.000.000 - 10.000.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön

THM

10,39% - 11,73%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

eHitel Expressz

THM

12,87%

Futamidő

6 hó

Hitelösszeg

450.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Készpénzfelvétel díja: trükkök, amikkel spórolhatsz a banki díjakon

Készpénzfelvétel díja: trükkök, amikkel spórolhatsz a banki díjakon

2023.12.01.

A készpénzfelvétel sok pénzbe kerülhet. A díjak nem csak magasak, de összetettek is. Nem mindegy, hogy bankfiókban vagy egy automatából veszünk fel pénzt. Szerencsére egy törvény is segít bennünket, mi pedig mutatunk további trükköket, amikkel spórolhatsz a banki díjakon.

Tovább olvasom
15.000 forintig nem kell megadni a PIN kódot a kártyás fizetéseknél!

15.000 forintig nem kell megadni a PIN kódot a kártyás fizetéseknél!

2020.04.14.

Egészen mostanáig 5.000 forintos vásárlás alatt nem kellett megadni a PIN kódot a kártyás fizetések esetében, és ez egyrészt megkönnyítette a vásárlást, másrészt akadt veszélye is: ha elveszítetted a bankkártyádat, és azt valaki más használta a letiltás előtt, akkor 5.000 forintig gond nélkül megoldhatta, azaz költhette a pénzedet, amit nem kaphattál vissza soha többé.

Tovább olvasom
Drágulhatnak-e a bankszámlák a tranzakciós illeték emelése miatt?

Drágulhatnak-e a bankszámlák a tranzakciós illeték emelése miatt?

2024.08.22.

A tranzakciós illetéket a bankoknak kell megfizetniük, a bankok azonban megtalálhatják a módját, hogy ezt kifizettessék az ügyfeleikkel. Mire számíthatunk ügyfélként a tranzakciós illeték emelése után? Nőni fognak a banki költségeink? És ha igen, mit tehetünk ez ellen? Szakértőink válaszolnak a kérdésekre.

Tovább olvasom
Mikor lejár a bankkártya: hogy működik a megújítása?

Mikor lejár a bankkártya: hogy működik a megújítása?

2024.09.26.

A modern világban a bankkártya az egyik legelterjedtebb fizetési eszköz, amelyet mindennapjaink során használunk: legyen szó bevásárlásról, éttermi fizetésről vagy online vásárlásokról. Egy dolog azonban biztos: minden kártya lejár egyszer. Utánajártunk, hogyan működik a bankkártya lejárata, megújítása, és miért fontos, hogy időben figyeljünk erre a folyamatra. Mutatjuk a részleteket.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával