Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Lakáshitelek – Mit érdemes tudni róla?

2018.03.08.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 23. 12:55

Ha lakást szeretnél vásárolni, akkor többféle lehetőséged van, amik közül választhatsz, de általánosan elmondható, hogy a vásárlók többnyire a lakáshitelek lehetőségét választják, mivel a többi hitelkonstrukcióhoz képest ezek nyújtják a legjobb feltételeket és a legalacsonyabb kamatot.

Lakáshitelek - Mit érdemes tudni róla?

A lakáshitelek futamideje maximum 35 év, a felvehető hitelösszeg maximum 50 millió forint lehet, és a kamatozás, valamint a

törlesztőrészletek alakulása is kedvező. A felvehető összeg a fedezetül szolgáló ingatlan becsült piaci értékének 80%-a, de bevonható egy másodlagos ingatlan, vagy egy adóstárs is, valamint felvehető a Családok Otthonteremtési Kedvezménye, azaz a CSOK, vagy egy személyi kölcsön, így akár a 100%-ot is el lehet érni. Természetesen léteznek egyéb módszerek is, például találhatsz olyan ingatlant, aminek a vételára alacsonyabb, mint a piaci értéke, így könnyedén megvalósulhat az, hogy önerő nélkül veszel fel lakáshitelt. A fedezet bármilyen bel-, vagy külterületi ingatlan lehet, azaz családi ház, lakás, sorház, nyaraló, hétvégi ház, vagy akár építési telek is.

Az lakáshitelek igénylési feltételei nem különböznek az egyéb, fedezetes hitelekétől. A 18. életév betöltése kötelező, mint ahogy a minimum három hónapos munkaviszony megléte is. Ha nyugdíjas vagy, akkor az utolsó háromhavi bankszámlakivonattal, illetve a nyugdíjértesítővel is megoldhatod. Magyar állampolgárság, vagy külföldi állampolgár esetén egy állandó magyarországi lakcím is szükséges, illetve a jövedelmednek a minimálbér összegét el kell érnie. Valamint a legfontosabb kritérium: természetesen nem szerepelhetsz a KHR negatív adóslistán sem! A lakáshitelt a teljes dokumentáció beérkezését követően bírálják el, és az ügyintézés körülbelül két hetet vesz igénybe; ez idő alatt elkészül az értékbecslés, illetve a bírálat is, majd a szerződés aláírását követően, akár már másnap folyósításra is kerül!

Ha lakáshitelt szeretnél felvenni, és a feltételek teljesíthetőek a számodra, akkor mindenképp hasonlítsd össze az elérhető ajánlatokat, hogy a legjobbat választhasd közülük! Kérdésed lenne a lakáshitelekkel kapcsolatban? Vedd fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeinken, szívesen segítünk!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Magas jövedelemmel rendelkezem. Kaphatok kedvező hitelt?

Magas jövedelemmel rendelkezem. Kaphatok kedvező hitelt?

2018.10.30.

Nagy általánosságban elmondható, hogy a pénzintézetek, mint bárki más, aki üzlettel foglalkozik, a legkisebb kockázattal szeretnék a legmagasabb nyereséget elérni. A magas jövedelemmel rendelkező ügyfeleknél a bank mindig kisebb kockázattal számol.

Tovább olvasom
Lakáshitelhez önerő – miért szükséges?

Lakáshitelhez önerő – miért szükséges?

2019.01.09.

Ha ingatlanhitelt szeretnél felvenni, akkor biztos utánanéztél már néhány dolognak ezzel kapcsolatban. Az egyik legfontosabb, illetve sokaknak a legproblémásabb tényező az, hogy a lakáshitelhez önerőt is kell biztosítani, vagyis ahhoz, hogy lakáshoz juss, szükséged lesz némi saját pénzre is, ami a lakás értékének 20%-a. És hogy miért is szükséges ez?

Tovább olvasom
Mi a különbség az aktív és a passzív KHR között?

Mi a különbség az aktív és a passzív KHR között?

2018.09.12.

A KHR, más néven a Központi Hitelinformációs Rendszer egy adatbázis, amiben minden hitelfelvevő szerződései szerepelnek, és szétválasztja a rendben törlesztett és a problémás hiteleket. A KHR minden hitelszerződést, fizetési késedelmet, mulasztást, csalást, visszaélést nyilván tart.

Tovább olvasom
Személyi kölcsön felvételekor kamatkedvezményt? Lehetséges!

Személyi kölcsön felvételekor kamatkedvezményt? Lehetséges!

2018.03.23.

Ha hitelt szeretnénk felvenni, többféle, az igényeinkre szabott konstrukció közül választhatunk, de – hacsak nem kifejezetten lakást szeretnénk vásárolni – a személyi kölcsön a legtöbb esetben a legjobb megoldásnak bizonyul. A futamideje viszonylag rövid, a törlesztőrészletei is alacsonyan tarthatóak, és a felvett összeg szabadon felhasználható!

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával