Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Lakásbiztosítási lehetőségek – mire terjed ki, és mire nem?

2020.02.13.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 22. 09:23

Sokan nem tudják, hogy mire igen, és mire nem terjed ki a lakásbiztosításuk, pedig fontos alaposan ismerni a lehetőségeket. Hiszen többféle kárra vonatkozhatnak, ám az alapfedezet csupán a tűz és egyéb elemi károk ellen nyújt védelmet. A lakásbiztosítási lehetőségek ennél viszont sokkal szélesebb spektrumot fednek le, hiszen a veszélyek is többfélék.

Lakásbiztosítási lehetőségek – mire terjed ki, és mire nem?

A lakásbiztosítási lehetőségek között speciális igényeket kielégítő biztosítások is léteznek, amiknek ugyan magasabb a havidíjuk, viszont ezekkel minden egyéb veszély is lefedhető, ami fenyegethet egy otthont. A kiegészítő biztosítások közül a legelterjedtebbek a csőtörés által okozott károk, a betörés, az ehhez kapcsolódó vandalizmus és az üvegtörés. Ritkábban, de tűzoltásra, mentésre, rom- és törmelékeltakarításra, valamint a kárenyhítés költségeire is szoktak biztosítást kötni. Emellett köthető biztosítás a tűzben, vagy árvízben elveszett, illetve megsemmisült személyi okmányok pótlására és a zárcsere költségeire is. Létezik emellett kiegészítő felelősségbiztosítás, ami a családtagok által okozott károkra is kiterjedhet.

További lakásbiztosítási lehetőségek érvényesek lehetnek medencére, udvari térburkolatra, nyílászárók üvegezésére, kerti bútorra, dísznövényre, háziállatra is. Külön biztosítási összeg megadása esetén pedig az ingóságbiztosítási fedezet kiterjedhet az elzárva tartható kiemelt értékekre. Mint például az ékszerek, illetve az elzárva nem tartható festmények.

Érdemes időnként felülvizsgálni a meglévő biztosításunkat, hiszen egyrészt akadhatnak jobb lakásbiztosítási lehetőségek, másrészt, ha időközben értékesebb dolgot vásároltunk, ezt jelentsük a biztosítónak, hiszen arra is ki kell terjeszteni a biztosítási fedezetet. Ugyanígy érdemes bejelenteni egy gyermek születését is. Mivel a biztosítók között is hatalmas a piaci verseny, egymás után jönnek ki a jobbnál jobb ajánlatokkal, és természetesen a szolgáltatások színvonala között is lehet különbség. A lakásbiztosítási lehetőségek összehasonlítása éppen ezért elengedhetetlen!

Amennyiben szeretnél biztosítást kötni, illetve elégedetlen vagy a jelenlegivel, nézd át a lakásbiztosítási lehetőségeket oldalunkon, és ha kérdésed van, tedd fel nekünk megadott elérhetőségeink egyikén!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

15,41% - 15,67%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Utas- és életbiztosítás között mi a különbség?

Utas- és életbiztosítás között mi a különbség?

2020.02.24.

Evidensnek tűnhet a különbség utas- és életbiztosítás között, ám mint minden esetben, ebben is érdemes pontosan informálódni. Hiszen így elkerülhetőek a félreértések és az azokból adódó problémák. Alábbi cikkünkben a legfontosabb tudnivalókat szedtük csokorba.

Tovább olvasom
Mikor érdemes jövedelempótló biztosítást kötni?

Mikor érdemes jövedelempótló biztosítást kötni?

2021.07.19.

A jövedelempótló biztosítás – mint a neve is mutatja – igen hasznos lehet bizonyos esetekben. Mutatjuk a részleteket!

Tovább olvasom
Kötelező biztosítás megszűnése díjnemfizetés miatt – ilyenkor mit kell tennem?

Kötelező biztosítás megszűnése díjnemfizetés miatt – ilyenkor mit kell tennem?

2020.03.26.

A törvény szerinti türelmi időszakot 60 napban állapították meg, vagyis ennyi idő áll a rendelkezésedre a szerződéskötés után, hogy befizesd a kötelező biztosítás díját. Ha nem fizeted be, bekövetkezik a kötelező biztosítás megszűnése, vagyis a biztosító társaság felmondja a szerződést. Ha a gépjármű kárt okoz, akkor annak költségét Neked kell kifizetni, de egyéb szankciókra is számíthatsz.

Tovább olvasom
Mikor és mire fizet a casco biztosítás?

Mikor és mire fizet a casco biztosítás?

2020.03.23.

A casco megkötése ugyan nem előírás, mégis érdemes, hiszen manapság már igencsak jó feltételekkel lehet szerződni számos biztosító társaságnál. Az, hogy az adott casco mikor és mire fizet, mindig a szerződés tartalmától függ, és ez biztosítónként változik.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával