Hogyan történik a felmondása?

A balesetbiztosítási modulok többféle biztosításhoz kapcsolódnak, és ezek feltételei eltérnek egymástól, ezért a biztosítás felmondásának menete is változó.

  • Kockázati életbiztosításnál

Mivel ennél a biztosításnál a havidíjat kell fizetni, és nincs megtakarítás, illetve ehhez köthető teendők és hozam, mindössze egy felmondásra vonatkozó formanyomtatványt kell kitöltened és leadnod a biztosítónál; ezzel tulajdonképpen le is mondtad a szolgáltatást, valamint a hozzá kapcsolódó modulokat, így a balesetbiztosítást is. Lényeges, hogy a felmondást követő 30 napban még élni fog a szerződésed, és annak díját is ki kell fizetned, emellett, ha a biztosítási díj fizetésével több, mint 90 napos elmaradásban vagy, akkor a szerződést felmondhatja a biztosító is, ám a tartozásod továbbra is nyilván lesz tartva, és a biztosító be is hajthatja azt.

  • Megtakarítással kombinált életbiztosításnál

Ebben az esetben ugyancsak egyszerű a biztosítás és a hozzá kapcsolódó balesetbiztosítási modulok felmondása, viszont a következmények itt már többfélék is lehetnek, hiszen egy befektetési csomag is a része.

A pénzügyi mérlegedet ugyanis nagymértékben befolyásolja az, hogy mikor történik a felmondás a biztosítás megkötésének időpontjától számítva. Ha még az elején, vagy ahhoz közel, akkor a biztosító szinte a teljes befizetett összeget megtartja a költségek kifizetésére, ha viszont hosszabb idő után, de még a futamidő lejárta előtt, akkor a biztosító a kockázati fedezetre csak az úgynevezett visszavásárlási értéket adja át Neked, ami mellé további díjakat is felszámol, és lehetséges, hogy így komoly veszteséggel zárod az ügyletet. Éppen ezért, a szerződés felmondása helyett inkább csökkentsd a havi befizetés mértékét, vagy szüneteltesd a szerződést, mert így eljuthatsz a futamidő végéig, ami anyagilag jóval előnyösebb.

  • Casco biztosításnál

A casco-hoz kötött balesetbiztosítási modul szintén csak abban az esetben mondható fel, ha magát a biztosítást is megszünteted, és ekkor ráadásul még bizonyos határidőkhöz is tartanod kell magad. A casco biztosítást csak a szerződés évfordulójának közeledtekor lehet felmondani, vagy akkor, ha eladtad a biztosított autót, illetve fel is függesztheted, amennyiben az autót kivonták a forgalomból; ekkor a biztosítás is megszűnik, illetve szünetel.

Ha fel szeretnéd mondani a casco szerződésedet, akkor egy felmondó nyilatkozatot kell benyújtanod a biztosítónak legalább 30 nappal a biztosítási évforduló előtt. A felmondólevélnek tartalmaznia kell a szerződésre vonatkozó adatokat, a rendszámot, a felmondás okát, és ha a biztosítás eladás miatt szűnik meg, az adásvételi szerződés másolatát is.

Abban az esetben, ha a felmondó nyilatkozat elküldését nem tudod a megadott határidőig megoldani, a felmondás lép hatályba, és a következő év díjait is rendezned kell a biztosítótársaság felé. Amennyiben ezt nem teszed meg, megszűnik a szerződésed a nemfizetés miatt, viszont a biztosító ezt tartozásként fogja nyilvántartani, ehhez késedelmi kamatokat is számol, és ha továbbra sem rendezed, behajtó céghez kerül a követelés, ami további költségekkel együtt fogja megterhelni a tartozásodat.

További kérdés kategóriák

Ajánlott hitelek

Promóció

Provident Start kölcsön

THM

12,7%

Futamidő

18 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 250.000 Ft

§

Extra Plus Személyi Kölcsön

THM

12,9%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

§

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

17,50% - 19,81%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

§

További blogbejegyzések

Személyi kölcsön azonnal, egyszerűen, online

Személyi kölcsön azonnal, egyszerűen, online

2019.04.15.

Személyi kölcsön azonnal? Ha van néhány órád, akkor megoldható! Létezik olyan személyi kölcsön, aminél ennyi a folyósítási idő. A hiteligénylés benyújtásától számítva, ám tudnod kell, hogy ennek alapfeltétele az, hogy a szükséges dokumentumok a birtokodban legyenek. Ne aggódj, nem kell sok papírral foglalkoznod, és amiatt se, hogy esetleg elvesznél a folyamatban; lépésről lépésre mutatjuk, hogy mit kell tenned!

Tovább olvasom
Lakáshitelt önerő nélkül?

Lakáshitelt önerő nélkül?

2019.01.17.

Lakáshitelt önerő nélkül? Manapság ez sajnos már nem lehetséges, köszönhetően a JTM szabályozásnak. Ha nem rendelkezel megtakarítással, akkor komoly akadályokba ütközhetsz egy lakáshitel felvételekor, de természetesen nem megoldhatatlan ez a helyzet sem.

Tovább olvasom
Tudatosság - Hitelt mikor és hogy vegyem fel?

Tudatosság - Hitelt mikor és hogy vegyem fel?

2019.01.22.

Ha pénzre van szükséged, de nem áll a rendelkezésedre a megfelelő összeg, akkor a legegyszerűbb megoldás az, ha hitelt veszel fel. A hitelfelvétel azonban felelősségteljes dolog, hiszen ha nem engedheted meg magadnak a törlesztést, akkor igen komoly bajba kerülhetsz, ami hosszú távon is kihathat az életedre. Fontos tehát a tudatosság a pénzügyeket illetően is, ezért mielőtt kölcsönt igényelsz, át kell gondolnod minden részletét!

Tovább olvasom
Hogyan működik a diákhitel?

Hogyan működik a diákhitel?

2021.09.12.

A diákhitel nem egy hagyományos banki hiteltermék. Az állam által kialakított diákhitel célja, hogy a felsőoktatásban tanulók finanszírozni tudják a tanulmányaik költségeit. A diákhitel nem nyereségorientált, bárki számára, hitelbírálat nélkül elérhető. Érdemes-e igénybe venni? Hogyan működik a diákhitel? Megnéztük, és mutatjuk a részleteket.

Tovább olvasom