CIB bannerCIB bannerHirdetés

Piaci lakáshitel, vagy minősített, fogyasztóbarát – melyik a jobb választás?

2019.08.09.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2022. március 22. 11:41

Sokszor felteszik nekünk a fenti kérdést, és sajnos sosem tudjuk röviden megválaszolni. Hiszen egy lakáshitel felvételénél rengeteg tényezőt kell figyelembe venni. A minősített, fogyasztóbarát lakáshiteleknek megvannak a maguk előnyei. Mint például a rögzített kamatozás, ám a piaci lakáshitel konstrukcióban is tudunk olyat mutatni, ami miatt érdemes lehet közülük választani.

Piaci lakáshitel, vagy minősített, fogyasztóbarát – melyik a jobb választás?

A piaci lakáshitel legnagyobb előnye a minősített, fogyasztóbaráttal szemben az alacsonyabb kamat. Hogy konkrét példát is mondjunk, ne csak dobálózzunk a szavakkal, a Budapest Bank minősített fogyasztóbarát lakáshitele 6,4%-os THM-mel rendelkezik, és az 5, illetve 10 éves kamatperiódus végéig ez garantáltan fix is. Ezzel szemben például a Sberbank piaci lakáshitele 4,1-6,54% THM értéket tud felmutatni. De ha vállalod, hogy náluk vezeted a folyószámlád, akkor a maximumérték lecsökken 5,56%-ra. Akárhonnan is nézzük, ez alacsonyabb, mint a minősített, fogyasztóbarát esetében, bár tény, hogy nem annyira kiszámítható, de ettől függetlenül jobban megéri.

Sokaknak azonban nem feltétlenül arra van szükségük, hogy a hitelük kamatozása a lehető legkedvezőbb legyen. Hanem inkább arra, hogy mindig pontosan tudják, hogy állnak a pénzügyeikkel. A minősített, fogyasztóbarát lakáshitel éppen ezt a stabilitást képes nyújtani az ügyfeleknek, sőt, a díjak, illetve bizonyos időintervallumok is fixáltak, vagyis nem csak gyorsan kerül folyósításra a hitelösszeg, de még a jutalék is alacsony lesz. Ha hosszabb futamidőre szeretnél jelzáloghitelt felvenni, mindenképpen érdemes a minősített, fogyasztóbarát lakáshitelt választanod, mert a jegybanki alapkamat emelkedésével a piaci lakáshitelek kamata is emelkedni fog, míg a minősítetté nem.

Rövidebb futamidőnél érdemesebb a piaci lakáshitelt választani, hiszen egyelőre stabilnak tűnik a jegybanki alapkamat, így még néhány évig lényegesen kevesebbet fizethetsz, ha jó konstrukció mellé teszed le a voksod. Oldalunkon könnyedén összehasonlíthatod a bankok legjobb ajánlatait, így gyorsan eljuthatsz a számodra leginkább megfelelőhöz. Kérdésed van? Tedd fel nekünk megadott elérhetőségeink egyikén! Partnerünk ajánlatait is érdemes megtekintened, itt.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

10,39% - 11,73%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

Extra Plus Személyi Kölcsön

THM

10,6% - 14,0%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Adósságrendező hitelek fajtái

Adósságrendező hitelek fajtái

2019.01.13.

Ha az adósságrendező hitelek kerülnek szóba, akkor a legtöbben azonnal az ingatlanfedezetű, kifejezetten adósságrendezésre kifejlesztett konstrukcióra gondolnak, pedig többféle lehetőség közül választhat az, aki szeretné a meglévő tartozásait egy hitel alá bevonni.

Tovább olvasom
Foglaló mit jelent, mikor jár vissza, és mikor nem?

Foglaló mit jelent, mikor jár vissza, és mikor nem?

2020.01.28.

A foglaló biztosítékként szolgál a lakásvásárlásra a vevő részéről, az eladó felé; általában a vételár 10%-a, de természetesen ettől – megállapodás szerint – el lehet térni. Írásba szokás foglalni, mint minden pénzátadást ilyen esetekben. Fontos, hogy ha nem a dokumentumban nem jelzik, hogy foglalóként került átadásra az összeg, akkor előlegnek minősül, amire teljesen más szabályok vonatkoznak.

Tovább olvasom
Milyen dokumentumokra van szükség a hiteligényléshez?

Milyen dokumentumokra van szükség a hiteligényléshez?

2021.01.29.

Azt, hogy milyen dokumentumokra van szükség a hiteligényléshez, megtudhatod alábbi cikkünkből.

Tovább olvasom
Minden fontos tudnivaló a kamatplafonról egy helyen

Minden fontos tudnivaló a kamatplafonról egy helyen

2023.11.07.

A kamatplafon egy védelmi rendszer, ami a lakáshiteleseket védi. Az Akölcsön szakértőinek tapasztalata szerint két fogalom keveredik: a kamatstop és a kamatplafon. Pedig két különböző dologról van szó. Míg a kamatstopot kötelezően írta elő a kormány, addig a kamatplafont önkéntes alapon vezették be a bankok. Utánajártunk, hogy mi a különbség, és hogy miért lesz jó az önkéntesen vállalt kamatplafon a lakáshitelt igénylőknek. 

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával