Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Milyen esetekben segít a hitelfedezeti biztosítás?

2021.05.21.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 21. 11:22

Hitelfedezeti biztosítás kötésével számos problémát előzhetsz meg – de nem mindet! Mutatjuk a részleteket!

Milyen esetekben segít a hitelfedezeti biztosítás?

Egy hitelfedezeti biztosítás számtalan esetben nyújthat védelmet, amikor egy apróságon is múlhat a hitelünk. A tragédiák, betegségek, vagy a munkahely elvesztése komoly érzelmi megterhelést rónak az emberre, de ezen felül még a hiteleinket – és ezzel hosszabb távon a komplett egzisztenciánkat – is veszélybe sodorhatják. A hitelfedezeti biztosítás ennek kvázi megőrzésében nyújt anyagi támaszt.

A hitelfedezeti biztosítások az alábbi problémák esetén nyújthatnak anyagi segítséget:

Az adós halála

Amennyiben az adós elhalálozik, az adósság öröklődik, amiről persze le lehet mondani, ám ekkor az örökség többi részét is elveszítik azok, akik elvileg jogosultak lennének rá. A hitelfedezeti biztosítás azonban – amennyiben halálesetre is vonatkozik – fedezetet biztosít a hitel teljes összegére, azaz a biztosító kifizeti az örökösök helyett a fennálló tartozást.

Tartós egészségkárosodás, betegség és rokkantság

Ezek esetén a biztosító kifizeti az adós helyett a teljes tartozást, ám csak abban az esetben, ha a károsodás a biztosításban foglaltaknak is megfelel. E problémák ugyanis kihatnak a mindennapi életre, ami komoly anyagi problémákat is okozhat, hiszen a munkahely elvesztése, az esetleg csupán csökkenő fizetés mind a hitel fizetésének ellehetetlenülését vonhatják maguk után. Előfordulhat továbbá, hogy az egészségi állapotunk megromlik, ez pedig együtt jár a bevételek csökkenésével is, hiszen a táppénz ideje alatt nem a teljes fizetésünket kapjuk meg, ám a hitelfedezeti biztosítás korlátozott ideig erre is fedezetet nyújt.

Munkanélküliség

Ez talán nem szorul bővebb magyarázatra: a munkahelyünk elvesztése a fizetésképtelenség oka is lehet, amennyiben nincs a hitel fizetésére és a mindennapos költségekre hosszabb távon is elegendő tartalékunk felhalmozva. A hitelfedezeti biztosítás azonban egy, a szerződésben meghatározott időtartamra fedezetet nyújt a hitel költségeire.

Mire nem fizet a hitelfedezeti biztosítás?

A jelenlegi, kedvező kamatszintek váratlan emelkedése esetén egy hitelfedezeti biztosítás nem nyújt védelmet, ráadásul a személyi kölcsönök többsége fix kamatú, tehát egy esetleges kamatemelkedés nem is befolyásolja a havi törlesztőrészleteket. Ilyen esetekben tehát kár a biztosításra számítani, minden egyéb problémánál viszont hathatós segítséget jelent, és a díja is kedvező.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

10,39% - 11,73%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

Extra Plus Személyi Kölcsön

THM

10,6% - 14,0%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Oldalunkon már biztosítást is igényelhetsz, nézd meg a részleteket!

Oldalunkon már biztosítást is igényelhetsz, nézd meg a részleteket!

2020.03.21.

Oldalunkon már biztosítást is igényelhetsz! És hogy miért? Az alábbiakban kifejtjük.

Tovább olvasom
Hány évesen érdemes életbiztosítást kötni?

Hány évesen érdemes életbiztosítást kötni?

2023.08.25.

Az életbiztosítás megkötésének dátuma fontos lehet. De mi az az életbiztosítás? Milyen fajtái vannak? És persze hány évesen érdemes életbiztosítást kötni? Spojler: fiatalon. Az Akölcsön szakértői válaszolnak a kérdésekre. Röviden az életbiztosításról, és arról, hogy hány évesen érdemes életbiztosítást kötni.

Tovább olvasom
Milyen esetekben nem elég az Európai Egészségbiztosítási Kártya?

Milyen esetekben nem elég az Európai Egészségbiztosítási Kártya?

2023.04.28.

Nem elég az Európai Egészségbiztosítási Kártya bizonyos helyzetekben, azaz nem támaszkodhatsz pusztán erre, ha külföldre utazol.

Tovább olvasom
Hogyan spórolhatsz a lakásbiztosításon?

Hogyan spórolhatsz a lakásbiztosításon?

2024.10.25.

Egy lakásbiztosítás fontos védőháló lehet, de a magas díjak elriaszthatják az embereket. Szerencsére számos módszer létezik arra, hogy csökkentsd a havi kiadásokat, miközben megőrzöd otthonod biztonságát. Utánajártunk és összegyűjtöttük a legfontosabb tippeket, amelyekkel akár jelentős összeget spórolhatsz. Mutatjuk, hogyan spórolhatsz a lakásbiztosításon.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával