Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

Építési hitel, mit kell tudni róla?

2018.02.08.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 23. 20:22

Építési hitel felvétele nem bonyolúlt folyamat csak jól át kell gondolni, hogy mely bankot választod, mert nagyon nagy eltérések lehetnek.

Építési hitel, mit kell tudni róla?

Ha építkezni szeretnél, és már van hozzá telked, avagy a meglévő házadra akarsz egy újabb szintet felhúzni, az építési hitel a megfelelő választás. Az alapoktól indulnál, és még a telket is meg kellene venned? Az is megoldható!

Az építési hitel egyik sajátossága, hogy a bank nem egy összegben folyósítja, hanem szakaszosan, az építkezés készültségi fokának megfelelően. Amint egy építési fázis befejeződik, az értékbecslő helyszíni szemléje alapján utalja a bank a következő részösszeget. A másik, hogy a maximálisan felvehető hitelösszeget nem csak a fedezetként ajánlott telek értéke határozza meg, hanem a rá építeni kívánt ingatlan várható értéke is, hiszen a jelzálogot a kész házra fogják bejegyezni. Az építési hitelt nem csak házépítésre, hanem emeletráépítésre, társasház építésére, illetve tetőtér beépítésére is fordíthatod, amennyiben azt külön bejáratú lakásként alakítod ki. Mint majdnem minden jelzáloghitelhez, úgy az építési hitelhez is szükséged lesz önerőre, ami ez esetben a telek, valamint a teljes költségvetés legalább 40%-a. Ezt pótfedezet bevonásával csökkentheted, tehát ha van még egy, az építési hitel mögé bevonható ingatlanod, akkor az együttes értéket nézi a bank, és az összérték százalékában határozza meg a maximálisan felvehető hitelösszeget. Ez az egyetlen megoldása annak, ha még a telekkel sem rendelkezel, mégis építkeznél. Egy építési hitel mögé maximum 3 ingatlant ajánlhatsz fel fedezetként, így akár minimális önerővel is fel tudod építeni otthonodat!

Az építési hitelhez többféle állami támogatást is igénybe vehetsz, viszont épp emiatt szigorúbbak a feltételei, mint a piaci kamatozású hitelkonstrukcióknak. Viszont még ezzel együtt is érdemes a saját ház építésén elgondolkodnod, hiszen így rengeteg pénzt spórolhatsz!

Ha úgy döntesz, hogy építési hitelt veszel fel, akkor csakis a legjobbat válaszd! Hogy melyik az? Megtudhatod, ha összehasonlítod a bankok ajánlatait oldalunk segítségével! Kérdésed van? Tedd fel őket nekünk, keress bennünket bizalommal!

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

10,39% - 11,73%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

Extra Plus Személyi Kölcsön

THM

10,6% - 14,0%

Futamidő

12 - 84 hó

Hitelösszeg

500.000 - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

CIB személyi kölcsön – miért érdemes ezt a bankot választani?

CIB személyi kölcsön – miért érdemes ezt a bankot választani?

2019.03.22.

Számos bank kínál személyi kölcsönöket, így rengeteg lehetőség közül lehet választani. Érdemes részletesebben is megismerni a CIB személyi kölcsön lehetőségeket, hiszen van pár előnye, amivel kiemelkedik a mezőnyből. Lássuk a részleteket!

Tovább olvasom
Mit jelent a Provident Otthoni Szolgáltatás?

Mit jelent a Provident Otthoni Szolgáltatás?

2018.08.26.

A Provident Otthoni Szolgáltatás lényege, hogy ha hitelt igényelsz, akkor azt bankszámla nélkül is megteheted, majd a helyszíni hitelbírálat és szerződéskötés után kézbe kapod a kívánt pénzösszeget, és ugyanígy kell törlesztened is.

Tovább olvasom
Adóstárs ki lehet a személyi kölcsönnél?

Adóstárs ki lehet a személyi kölcsönnél?

2018.09.24.

Ha személyi kölcsönt szeretnél felvenni, akkor nyilván minden lehetőséget megragadsz arra, hogy meg is kapd azt. Az egyik ilyen, a pozitív hitelbírálatot elősegítő lehetőség az adóstárs bevonása, a segítségével ugyanis nem csak biztosabb, hogy megkapod az igényelt hitelt, de akár magasabb összeget is kérhetsz!

Tovább olvasom
Mi a különbség az aktív és a passzív KHR között?

Mi a különbség az aktív és a passzív KHR között?

2018.09.12.

A KHR, más néven a Központi Hitelinformációs Rendszer egy adatbázis, amiben minden hitelfelvevő szerződései szerepelnek, és szétválasztja a rendben törlesztett és a problémás hiteleket. A KHR minden hitelszerződést, fizetési késedelmet, mulasztást, csalást, visszaélést nyilván tart.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával