Személyi kölcsönSzemélyi kölcsönHirdetés

A koronavírus-járvány hatásai – olcsóbb jelenleg a lakáshitel?

2021.02.11.
Szerző: akolcson.hu
Utoljára módosítva: 2021. szeptember 22. 09:07

Bármerre fordítjuk a tekintetünket, mindenhol egy sajnálatos dologgal találkozunk. Ez nem más, mint a COVID–19, amely minden tekintetben kikerülhetetlen velejárója az életünknek, beleértve a családunkat, a barátokat, a munkánkat, a szórakozásunkat. De vajon a koronavírus-járvány hatásai hogyan jelennek meg a lakáshitelek igénylésekor?

A koronavírus-járvány hatásai – olcsóbb jelenleg a lakáshitel?

A koronavírus-járvány hatásai a lakáshitelekre

A lakáshitelek feltételei a koronavírus-járvány hatásai ellenére nem változtak abnormális mértékben. Az alapfeltételek továbbra is fennállnak, a pénzintézetek kockázatelemzésén múlik, hogy egy adott kölcsönt a járvány előtti értékekhez képest olcsóbban vagy drágábban értékesítenek. Mindkettőre találunk példát. Azokra a hitelekre van inkább kereslet a vásárlók részéről, amelyek rövid lejáratúak, maximum 10 évesek. Ezeknek a havi törlesztőrészlete nem is változott drasztikusan, sőt egyes bankok most olcsóbban kínálják, mint a járvány előtt. Ezzel szemben a hosszabb lejáratú hitelek –15-25 év – esetében a teljes hitel visszafizetése után akár 10-15 százalékkal is többet kell befizetnünk, mint korábban. Nyilván ezeknek a havi törlesztője még így is alacsonyabb, ezért sokan ezt a megoldást választják. Befolyásolja a választást a lejárat időtartama között, hogy mennyi a havi keresetünk, illetve a hitelezni kívánt összeg. A törvény ugyanis nem engedi, hogy a bank felé igazolt nettó jövedelmünk ötven százalékánál több legyen a havi törlesztő mértéke, legalábbis 500 ezer forint alatti havi bevétel esetén. Nagyobb igazolt jövedelemnél ez lehet százalékosan több, viszont jelenleg Magyarországon ezt nem engedheti meg magának az emberek többsége.

Van, ahol többet kell fizetnünk a koronavírus-járvány hatásai miatt?

Nem árt figyelembe vennünk továbbá, ha hitelfelvételen törjük a fejünket, hogy a koronavírus-járvány hatásai ellenére egyelőre az ingatlanárak érdemben nem változtak. Nagyon hasonló összeget kell kifizetnünk egy hasonló lakás vagy ház után 2021 elején, mint egy évvel ezelőtt, amikor még csak a hírekben hallottunk a COVID–19-ről. Amiben viszont változás látszik, az az, hogy a hitelfelvételek elbírálásakor a pénzintézetek általában nagyobb önerőt kérnek bemutatni, mint a koronavírus által generált veszélyhelyzet előtt. Ennek mértéke változó, elsősorban attól függ, hogy a bank mennyire érzi magát biztosítva, ha a vásárolt ingatlanra terheljük a hitelt. Kisebb településeken nagyobb összeget kérnek a teljes felvenni kívánt kölcsön százalékában, míg nagyobb városokban valamivel kevesebbet – ennek oka, hogy fizetésképtelenség esetén könnyebben értékesíthetőek az ingatlanok, így próbálják magukat bebiztosítani a bankok.

Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.

Ajánlataink

Archívum

Ajánlott hitelek

Provident Start kölcsön

THM

13,2%

Futamidő

19 hét

Hitelösszeg

100.000 Ft - 300.000 Ft

Promóció

CIB Előrelépő Személyi Kölcsön - „A” ügyfélminősítés

THM

12,07% - 18,65%

Futamidő

12 - 96 hó

Hitelösszeg

300.000 - 15.000.000 Ft

Promóció

Minősített Fogyasztóbarát Személyi Hitel

THM

12,67% - 14,92%

Futamidő

36 - 84 hó

Hitelösszeg

3.000.000 Ft - 10.000.000 Ft

Promóció

További blogbejegyzések

Minden fontos tudnivaló a kamatplafonról egy helyen

Minden fontos tudnivaló a kamatplafonról egy helyen

2023.11.07.

A kamatplafon egy védelmi rendszer, ami a lakáshiteleseket védi. Az Akölcsön szakértőinek tapasztalata szerint két fogalom keveredik: a kamatstop és a kamatplafon. Pedig két különböző dologról van szó. Míg a kamatstopot kötelezően írta elő a kormány, addig a kamatplafont önkéntes alapon vezették be a bankok. Utánajártunk, hogy mi a különbség, és hogy miért lesz jó az önkéntesen vállalt kamatplafon a lakáshitelt igénylőknek. 

Tovább olvasom
Összeszedtünk 5 tippet a lakáshitel felvételéhez

Összeszedtünk 5 tippet a lakáshitel felvételéhez

2019.11.25.

Akit egy kicsit is foglalkoztat a lakáspiac, az tudja, hogy ha eddig nem vásárolt lakást, akkor mostanára már szinte a lehetetlenre vállalkozik lakáshitel felvételekor. Az árak az egekben a hitelösszegek is egyre magasabbak. Gyakorlatilag már ott tartunk, hogy akinek nincs legalább 10-15 millió forintja, az nem is tud annyi hitelt felvenni, amiből meg tudna vásárolni egy budapesti lakást. Annak érdekében, hogy segítsünk egy kicsit ezen a helyzeten, összeszedtünk 5 tippet a lakáshitel felvételéhez, amelyeket az alábbiakban olvashatsz.

Tovább olvasom
Adósságrendező hitelek fajtái

Adósságrendező hitelek fajtái

2019.01.13.

Ha az adósságrendező hitelek kerülnek szóba, akkor a legtöbben azonnal az ingatlanfedezetű, kifejezetten adósságrendezésre kifejlesztett konstrukcióra gondolnak, pedig többféle lehetőség közül választhat az, aki szeretné a meglévő tartozásait egy hitel alá bevonni.

Tovább olvasom
Lakásfelújítás előtt állsz? Így finanszírozhatod hitelből!

Lakásfelújítás előtt állsz? Így finanszírozhatod hitelből!

2023.10.21.

A lakásfelújítástól szebbé válik az otthonunk. Mit tehetünk, ha nincs erre elegendő pénzünk, mégis meg szeretnénk valósítani? Az egyik megoldás, hogy hitelt veszünk fel. Választhatjuk a személyi kölcsönt vagy a szabad felhasználású jelzáloghitelt. Röviden és közérthetően írunk arról, hogy melyiket érdemes választani és miért.

Tovább olvasom

További hírek a hirnavigator.hu támogatásával