Májusban egyesül az MKB Bank és a Takarékbank
Egyesül az MKB Bank a Takarékbankkal, azaz gyakorlatilag mindkét névtől el kell búcsúznunk – az új pénzintézet az MBH Bank nevet veszi fel.
Egyesül az MKB Bank és a Takarékbank 2023 májusában, így az új, „mega” pénzintézet végre összeáll: a Budapest Bank már egyesült az MKB Bankkal 2022 tavaszán, március 31-én, és ezt követi valamivel több, mint egy évvel később a Takarékbank, tehát három, már eredetileg is nagynak számító bank áll össze egy új bankóriássá.
A Budapest Bank márkaneve és logója viszont még nem tűnt el, hiszen számos bankfiók áll a régi formájában, ám hivatalosan a Budapest Bank már az MKB része, és ezt követi jövő tavasszal a Takarékbank is, akkor viszont már az összes bankfiókon lecserélik a táblákat, és az új, MHB márkanév lesz az általános. Eddig ugyanis felesleges és anyagilag is megterhelő lett volna a Budapest Bank fiókjait „átcímkézni”, hiszen hamarosan az új névvel teszik meg majd ugyanezt.
Az egyesülési folyamat jóval régebbi, mint gondolnánk, és a Takarékbank átalakításával kezdődött meg: az alá tartozó bankok és takarékszövetkezetek egyesülése 2019. októberében zárult le, a végső egyesülés azonban csak 2023 májusában történik meg, azaz egy négy éven át húzódó, gigantikus folyamat lezárásának lehetünk szemtanúi jövő tavasszal.
Miután egyesül az MKB Bank és a Takarékbank, az új MBH Bank minden szempontból hatalmassá válik, és nem csak hazai viszonylatban, de nemzetközi összehasonlításban is tekintélyt parancsolóvá válik: a mérlegfőösszege több, mint 10 ezer milliárd forint lesz, mintegy 2,3 millió ügyfelet szolgál majd ki, piacvezető pozícióban lesz a vállalati hitelezésben és az agrárfinanszírozásban is, de szerepel a bankcsoport céljai között a nemzetközi terjeszkedés is, ami tovább növelheti nem csak a méretét, de a tekintélyét is.
Az új név rövid története
Az MBH Bank, mint új márkanév kiválasztását több, mint egy évig tartó folyamat előzte meg, és egy olyan brand kiépítését célozza, ami átformálja a bankokról kialakult, hagyományos képet, ezzel pedig elnyerheti a meglévő és jövőbeli ügyfelek bizalmát – meglátjuk, mit sikerül elérniük; ez a jövő zenéje.
2023 májusában már az ügyfelek is találkozhatnak az MBH Bank logójával; első lépésként a nagyobb bankfiókok újulnak meg, majd fokozatosan alakítják át a többi fiókot is, de a teljes bankkártya-portfolió és az online felületek is az új arculat szerint újulnak meg, illetve a promóciós anyagok is eszerint változnak a jövőben.
Érdekesség, hogy az új betűkombináció egy régebbi, jól ismert, de már nem létező márkanevet idéz: az MHB, azaz Magyar Hitel Bank nevet már használta egy pénzintézet, ami végül 1996-ban szűnt meg, pontosabban megvásárolta azt a holland ABN Amro, végül 2001-ben az ABN Amro Magyarország beolvadt a K&H Bankba.
Mire számíthatnak az ügyfelek?
Mivel akkor sem voltak jelentősebb problémák, amikor egyesül az MKB Bank és a Budapest Bank, valószínűleg a Takarékbank csatlakozása sem okoz majd fennakadásokat a mindennapos ügymenetben, tehát az ügyfeleknek nem kell aggódniuk: a változás nem lehet rájuk pénzügyileg negatív hatással.
A Takarékbank és az MKB Bank termékei és szolgáltatásai változatlan formában a továbbiakban is elérhetőek lesznek, a meglévő hitelek, bankszámlák, betéti kamatok kondíciói változatlanok maradnak. Kisebb kellemetlenségek merülhetnek csak fel, de néhány bankszünnapon, esetleg a technikai átállás miatti működési zavarokon túl semmi komolyabbra nem kell számítani.
Milyen előnyökkel jár a Takarékbank és az MKB Bank egyesülése?
Az ügyfelek számára több előnyt is tartogat, hogy egyesül az MKB Bank és a Takarékbank, hiszen számos új bankfiók és ATM válik elérhetővé, ráadásul mind a lakossági, mint a vállalati szegmens számára könnyebb és gyorsabb lesz az ügyintézés.
Az MBH Bank korszerű szolgáltatás- és termékpalettája minden ügyfélszegmens kiszolgálását lehetővé teszi, azaz a lakossági, mikro-, kis-, közép- és nagyvállalati, agrár-, illetve privátbanki ügyfeleket is; gyakorlatilag bárki fordulhat az új bankóriáshoz, biztosan talál megfelelő pénzügyi terméket.
Az oldalon megjelent írás kifejezetten informáló jellegű és kizárólag a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. mint a szerzőknek a véleményét jeleníti meg. A szerzők ezen véleményüket az előzetes szakmai tájékozódásuk és az akkor elérhető legrészletesebb információk alapján fogalmazták meg és jelenítik meg a közzétett írásban, ennek ellenére a szöveg tartalmazhat az olvasás napján már elavult és/vagy már nem a valóságnak mindenben megfelelő adatokat. Ennek megfelelően a Banknavigátor Kft. és a Financial Consulting Zrt. a tévedés jogát teljes mértékben fenntartják, a fenti megfogalmazás semmilyen módon és formában nem tekinthető a tények egyértelmű megjelenítésének. Kérjük a döntése meghozatala előtt feltétlenül tájékozódjon és kérjen szakmai segítséget.